Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldre költözés kisgyerekke...

Külföldre költözés kisgyerekkel. Idén vagy jövőre?

Figyelt kérdés

Régóta beszéltük a feleségemmel, hogy külföldre fogunk egyszer költözni a gyerekeink és a családunk jövője miatt.

Hosszú hónapos felvételiperiódus után idén tavasszal szerződést ajánlottak jövő év szeptemberétől a szakmámban. Most kaptam egy olyan lehetőséget ettől a cégtől, hogy akár idén szeptemberben is kezdhetnék, hogyha volna kedvem.


Viszont kicsit most szükségem lenne egy külső, objektív szemszög hozzászólására, akár főlag olyanokét, akik külföldre költöztek.


Röviden a lényeg: viszonylag nagyobb (lakás)hitelem van itthon, úgy ütemeztem a dolgaimat, hogy a jövőévi kiköltözésre törlesztnék be sok pénzt, hogy elhanyagolható havi összeg menjen bele. Az idei költözéssel viszont nem tudnám megtenni, hogy annyira lecsökkentsem a hitelemet. Nem pénz miatt megyünk külföldre, jól keresek itthon is, pusztán anyagilag nézve az lenne a legjobb, ha még maradnék egy évet, és utána lépnénk.


Viszont a gyereket nézve lehet jobb lenne idén: a gyerekünk még 1 év alatti, most venne észre legkevesebbet abból, hogy az első 3-4 hónapban csak hétvégente jönnék haza, 1 évvel később már jobban észrevenné, akár megviselné őt.


Nyilván a feleségemnek nehezebb lenne az idei kimenetel érzelmileg, mert ő is, mint ahogy a legtöbb nő, sokkal érzelmesebb a családi nézőpontot figyelve. Lélekben arra készült, hogy jövőre kell itthagynia a családot, és az idei lehetőség kicsit "elhamarkodott" érzést kelt benne. Mellette viszont ő is látja, hogy a munkakörülményeim gyors romlása miatt logikusabb lenne mielőbb meglépni.


Bárki tapasztalatát szívesen venném! Milyen volt gyerekkel kimenni? Jobb fiatalabbal, vagy kicsit idősebbel?


máj. 19. 20:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Az elején, amíg a céges 40 Nm-es lakásban tudnánk élni, addig egyedül mennék. 3-4 hónap, mire találok nagyobb lakást, ahol elférünk kényelmesen (korábban odament kollégák tapasztalatai alapján).


Mint írtam, mielőbb menni akarnék, csak kisebb nyomás lenne rajtam anyagilag, ha itthon még egy évet lehúzok. Nagyjából 20 millióval bentebb lennék anyagilag. Ezért a vacillálás.


Erre szólt a kérdés leginkabb. Erősebb lenne-e nektek az, hogy lehet menni, vagy az, hogy kicsit nagyobb anyagi biztonságban vagytok a dobbantás idején, ezzel kisebb kockázatot vállalva.

máj. 20. 07:08
 12/21 anonim ***** válasza:
40%

"Mint írtam, mielőbb menni akarnék, csak kisebb nyomás lenne rajtam anyagilag, ha itthon még egy évet lehúzok. Nagyjából 20 millióval bentebb lennék anyagilag. "


Tehát Magyarországon kva jól keresel, a feleséged nem szivesen hagyná ott a családját és az első minimum 3-4 hónapban nem lennétek együtt. Konkrétan miért is akartok külföldre menni?

máj. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
21%
Én nem mennék sem most, sem jövőre.
máj. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Mert nem minden a pénz.
máj. 20. 13:04
 15/21 anonim ***** válasza:
43%
Oké, nem minden a pénz. A feleséged nem akar menni, előrébb nem lennétek semmivel, tehát miért akarsz menni?
máj. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Most vissza kellett olvasnom, hogy félreírtam-e valamit. Nem írtam sehol, hogy a feleségem nem akar menni. Mind a ketten menni szeretnénk. Leírtam, hogy mi a legnagyobb contra neki a kimenetelnél. Viszonylag kevés olyan döntés van az életben, ami teljesen fekete vagy fehér. Attól, hogy valamit meg szeretnél tenni, nem jelenti azt, hogy nincsenek érveid ellene. Nyilván több van mellette, de attól még van ellene is.


Az, hogy nem minden a pénz, kicsit félreérthető lett. Úgy értettem, hogy vannak dolgok az életben a pénzen kívül is. Például egészségügy, oktatás, nyugdíj, work-life balance, munkakörülmények, stb. Nyilván nem a nyomorba mennék ki sem. Itthon jól keresek, de nem én lennék az első, aki úgy vándorol ki az országból, hogy nem a hóvégi kenyérre kell a pénz. Kint nyilván a mostani bevételem fölött keresnék, de mások a kiadások is. Viszont mint minden befektetésnek, ennek is van egy megtérülési ideje.


Az anyagiak olyan szinten nyomnak csak a mérlegbe, hogy mekkora kintlévőséggel (és ezzel kockázattal) indulunk útnak.

máj. 20. 13:26
 17/21 anonim ***** válasza:
36%

"Nyilván a feleségemnek nehezebb lenne az idei kimenetel érzelmileg, mert ő is, mint ahogy a legtöbb nő, sokkal érzelmesebb a családi nézőpontot figyelve. Lélekben arra készült, hogy jövőre kell itthagynia a családot, és az idei lehetőség kicsit "elhamarkodott" érzést kelt benne"


Ez azt mutatja, nem akar menni.


Hova terveztek amúgy menni?

máj. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nyilván most három sorban nem fogom tudni kifejteni a pontos érzelmeket. Évek óta beszélgetünk a helyzetről, azt a rengeteg eszmecserét nem lehet itt röviden átadni.
máj. 20. 13:37
 19/21 anonim ***** válasza:
Hova mennétek?
máj. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
71%
erösebb lenne hogy minél elöbb menyek mert az hogy kollegák szerint 3-4 honap alatt szerintük lehet találni lakåst ,az nem feltétlen reveláns ,mivel te olyan lakást fogsz keresni ahová gyerekel is be lehet költözni .
máj. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!