Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldre költözés kisgyerekke...

Külföldre költözés kisgyerekkel. Idén vagy jövőre?

Figyelt kérdés

Régóta beszéltük a feleségemmel, hogy külföldre fogunk egyszer költözni a gyerekeink és a családunk jövője miatt.

Hosszú hónapos felvételiperiódus után idén tavasszal szerződést ajánlottak jövő év szeptemberétől a szakmámban. Most kaptam egy olyan lehetőséget ettől a cégtől, hogy akár idén szeptemberben is kezdhetnék, hogyha volna kedvem.


Viszont kicsit most szükségem lenne egy külső, objektív szemszög hozzászólására, akár főlag olyanokét, akik külföldre költöztek.


Röviden a lényeg: viszonylag nagyobb (lakás)hitelem van itthon, úgy ütemeztem a dolgaimat, hogy a jövőévi kiköltözésre törlesztnék be sok pénzt, hogy elhanyagolható havi összeg menjen bele. Az idei költözéssel viszont nem tudnám megtenni, hogy annyira lecsökkentsem a hitelemet. Nem pénz miatt megyünk külföldre, jól keresek itthon is, pusztán anyagilag nézve az lenne a legjobb, ha még maradnék egy évet, és utána lépnénk.


Viszont a gyereket nézve lehet jobb lenne idén: a gyerekünk még 1 év alatti, most venne észre legkevesebbet abból, hogy az első 3-4 hónapban csak hétvégente jönnék haza, 1 évvel később már jobban észrevenné, akár megviselné őt.


Nyilván a feleségemnek nehezebb lenne az idei kimenetel érzelmileg, mert ő is, mint ahogy a legtöbb nő, sokkal érzelmesebb a családi nézőpontot figyelve. Lélekben arra készült, hogy jövőre kell itthagynia a családot, és az idei lehetőség kicsit "elhamarkodott" érzést kelt benne. Mellette viszont ő is látja, hogy a munkakörülményeim gyors romlása miatt logikusabb lenne mielőbb meglépni.


Bárki tapasztalatát szívesen venném! Milyen volt gyerekkel kimenni? Jobb fiatalabbal, vagy kicsit idősebbel?


máj. 19. 20:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
A gyermek szempontjából teljesen mindegy, még annyira pici. Ha közösségbe járna, akkor már jobban megérintené a dolog. Valószínűleg az a 3-4 hónap sem vágná földhöz egyik életkorban sem. Szóval csináljátok, ahogy nektek praktikusabb. Illetve igen, az érzelmi oldalt sem szabad elhanyagolni, ha megtehetitek. Főleg így, hogy ha jól értem maradnak itthon közelebbi családtagok.
máj. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Feleségemnek és nekem a testvéreink, szüleink, nagyszüleink maradnak itthon. Mi hármasban mennénk csak ki.
máj. 19. 21:09
 3/21 anonim ***** válasza:
40%
A gyerek szempontjabol teljesen mindegy. Anyagilag neznem csakis, hogyan eri meg a legjobban. DE! Arra szamits, hogy akarhogy is dontesz, nem lesz egyszeru, ha van kotodesed az otthonmaradottak fele. Mi 17 eve jottunk ki a UK-be ugy, hogy a kislanyom akkor vegzett a 7. osztalyban. Nincs meg a magyar 8 altalanosa. De itt szerzett kint jogi diplomat. Mi mar itt maradunk. ;-) Ti mennyi idore tervezitek a kulfoldet? Mert az sem mindegy egyaltalan.
máj. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hacsak valami közbe nem jön, legalább nyugdíjig/végleg. De ez nyilván képlékeny, ha a feleségem nem érzi jól magát, akkor hazajövünk. De a terv az, h végleg.
máj. 19. 21:53
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ne húzzátok az időt, a gyerek szempontjából talán jobb most, mint mikor elkezd ragaszkodni a rokonokhoz, a velük megszokott dolgokhoz. Ridegnek hangzik, de valamikor úgyis kiszakítjátok ebből, akkor meg már jobb, ha el sem kezditek.

A feleségednek idén és jövőre is nehéz lesz, de azt láttam, hogy a rászánt időtől sem lesz könnyebb. Így meg már hamarabb jobb körülmények közt élhetnétek.

Én indulnék előbb, az biztos.

máj. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
A gyerek jövőre is kicsi lesz, így az ő részéről mindegy. A feleséged inkább a kérdés itt nekem. Nem írtad, hova mennétek és a feleséged dolgozna e, beszéli e az adott ország nyelvét. Egy 1 éves gyerek mellett azért gondolom 99%-ban otthon lenne, egyedül, család, barátok nélkül külföldön. Egy 2 évesnél már azért szóba jöhetne a bölcsi, mehetne dolgozni, ismerkedni, nem lenne egész nap egyedul
máj. 20. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
32%

"most venne észre legkevesebbet abból, hogy az első 3-4 hónapban csak hétvégente jönnék haza"


Hát nem együtt mennêtek? Vagy mi van?

máj. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván jönnéNk akart lenni, utolso
máj. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
40%

Nekem az a tapasztalatom, hogy aki ilyen kérdést tesz fel, az valójában még nem győzte meg saját magát se a költözésről. Ha kizárólag az objektív/racionális szempontokat nézzük: feleséged gyesen - könnyen "mozdul", mert nem kell kint munkát keresnie egyelőre. Gyereked még kicsi, nem jár közösségbe, kötődése egyelőre csak hozzátok van. Te vagy az egyetlen, akinek külső tényezőtől (a munkahelyedtől) függ a "dobbantás" - és neked épp most könnyítenék meg. Akartok költözni vagy nem?

(Mi majdnem 9 éve élünk külföldön, és nem is olyan helyen, ahonnan hétvégente hazaugorhatnánk. A családtól/barátoktól való távolság nehéz, de mostanra itt is lettek gyökereink, ez enyhíti. Viszont a beilleszkedés sok idő. Minél hamarabb érdemes elkezdeni - ha tényleg komolyan gondoljátok.)

máj. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
40%

én most mennėk hiteledet igy gyorsabban tudnád kifizetni ,és hamarabb kezdhetsz el lakåst keresni nem tudom hova költöznėtek de külföldön sem egyszerü lakást találni.


Mi 4 ėve költöztünk el külföldre lakást talålni fėrjemnek több mint félėvbe telt pedig ő is kijött dolgozni elöbb .

máj. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!