Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bölcsibe miért csak ősztől...

Bölcsibe miért csak ősztől mehet egy gyermek? Van olyan lehetőség, hogy márciusban elkezdje (akkor lesz 2 éves), ha igen, hogyan lehet elintézni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Iskolába is csak őztől lehet menni...
2010. okt. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hely, kezdheti márciusban is. Be kell adnod a jelentkezési lapot, aztán vagy felveszik, vagy nem. A mi bölcsinkben az 52 helyre 280 gyerek jelentkezési lapját adták le a szülők. Így esélytelen, hogy valaki márciusban helyhez jusson. A barátnőm viszont tavaly decemberben találta ki, hogy mégis beíratná a fiát bölcsibe. Bement a lakóhelyükhöz legközelebbi bölcsibe, és mivel volt hely, azonnal fogadták a kisfiát.
2010. okt. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ált.a bölcsikben folyamatosan van felvétel,mert folyamatosan mennek is el a gyerekek oviba,legalábbis ahová a lányom jár ott van aki márciusban kezdi a beszoktatást.Legjobb ,ha lemész a bölcsibe és megkérdezed.
2010. okt. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom áprilisban kezdi.Beadtam a jelentkezési lapot,amit a bölcsiben adnak,és azon felkell tüntetni mikortól szerednéd a felvételt.Értesítenek,hogy sikerült e.Az én babám is márciusban lesz 2éves.Nem volt még 1éves mikor beadtam a jelentkezési lapot.
2010. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves első! Köszönöm az "okos" választ. Ha a kérédsre nem tudsz értelmesen válaszolni, akkor nem kell válaszolni.

A többieknek tényleg köszönöm a válaszukat. Beírattam jövő szeptembertől a kisfiamat bölcsibe, és akkor azt mondták, hogy csak ősztől van lehetőség elkezdeni, év közben senki sem kezdheti el. Nálunk a bölcsik telítettek, várólista van. De akkor a válaszok alapján arra következtetek, hogy ez bölcsinként, területenként változó, attól függően, hogy mennyi szabad hely van. Akkor sajna nekünk nincs esélyünk hamarabb bölcsizni:(

2010. okt. 25. 21:57
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia. Az én kislányomat a múlt héten vittem bölcsibe beíratni illetve keresni,hol van hely,mert vissza kell mennem dolgozni.Januárba megyek vissza,ma kellett felhívnom a bölcsit,hogy akkor felvették e (1hét alatt dőlt el) és felvették november 22-től kezdődik a beszoktatás...

üdv

2010. okt. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A bölcsi folyamatos üzem, ha van hey, bármikor beveszik. Értelemszerűen ha nincs hely, akkor általában szeptemberben van nagyobb üresedés, hisz a nagyok akkor mennek át az oviba.
2010. okt. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugy van, mint az iskola, ev kozben is felveszik, ha van hely.
2010. okt. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is januárban kezdte a bölcsit (akkor töltötte a 2). Előző év áprilisában beírattam és már akkor jeleztem hogy csak januárban kezdi. Ebből semmi gond nem volt.

Arra viszont vigyázz ha beadod a bölcsibe hamarabb mint ahogy a 2 betölti akkor le kell mondanod a gyedről és csak a gyest veheted igénybe (akár dolgozol mellette akár nem)

2010. okt. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom is márciusban lesz 2 éves, januártól megy bölcsibe, de nálunk lehet kezdeni bármikor, egy kis barátnője márciusban fog.
2010. okt. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!