Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyermek 5 eves koraig nem...

Egy gyermek 5 eves koraig nem szabadna szuletnie kistestvernek?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok errol a gondolatrol? Allitolag egy gyermek 5 eves koraig nem szabadna hogy szulessen kistestver mert igy kap elegendo figyelmet a szuleitol.
jan. 5. 20:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor olvastam egy cikket, miszerint 5-7 év korkülönbségnél a szülők már két egyke gyereket nevelnek, nem pedig testvéreket, mivel akkora már közöttük a szakadék, hogy sosem lesznek már egy szakaszban.
jan. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ordas nagy baromság. A második gyerek ezek szerint soha nem kap elég figyelmet. 🤦
jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első egy-két évet kivéve pont akkor jut több figyelem a gyerekekre, ha közel vannak korban egymáshoz, és az egyéves mellett nem pont suliba megy a nagy vagy épp a kamasszal veszekszel, mikor suliba megy a kicsi. Ráadásul azt munka mellett.


Nincs közös családi program igazán, mert mire a pici mehetne a nagy kinő belőle, tehát vagy a picit viszed korábban és ő unatkozik vagy a nagy.


Szóval mérlegelni kell, az a fontosabb, hogy csecsemőkorban legyen több időd a babára és a gyerekre vagy az, hogy az utána jövő 10 évben.

jan. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem mindkétt változatt megvan 3 gyerekem van 2 fiam kis korkülönbség van köztük másfél ėv nekem volt nehezebb . végül lányom született 3.nak lányom és a båtyai közt 5,5 illetve 7 év van ,mindenkire jutott mindig elég idő ,viszont fiatalabbik båtya és lånyom jobban kijöttek/kijönnek egymással mint az idősebb fiam és lányom.
jan. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legnagyobb öcsém 7 évvel fiatalabb, gyakorlatilag nagycsaládos egyke voltam. A gyerekeim közt egy év van (tervezetten), ők igazi tesók. Nem várnék 2-nél több évet, az már nagyon sok a gyerekeknek.
jan. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
26%
Egyikének lenni a legjobb, főleg, hogy sokan 1 gyereknek sem tudják megadni az elegendő figyelmet.
jan. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
De szabad.Én és a testvérem között is csak 20 hónap volt.
jan. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!