Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyermek 5 eves koraig nem...

Egy gyermek 5 eves koraig nem szabadna szuletnie kistestvernek?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok errol a gondolatrol? Allitolag egy gyermek 5 eves koraig nem szabadna hogy szulessen kistestver mert igy kap elegendo figyelmet a szuleitol.
jan. 5. 20:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Hülyeség!
jan. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
Sok idő a két gyerek között az 5 év. Szerintem a 2 év az ideális.
jan. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a kb 3 4 év.Nincs elég idő a gyerekre és aki azt monsja van az hazudik :)vagy semmi dolga nincs
jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Ja.. Hány olyat láttam ovis beszoktatásnál, hogy anyuka semmit nem tudott figyelni az épp beszoko gyerekre mert folyton a kicsivel volt elfoglalva. Láthatóan jól esett az ovis gyereknek. Plusz sose tud kettőre úgy figyelni ahogy kéne, biztos imádják a gyerekek a kis korkulonbseget. Mikor még a nagyobbnak is rengeteg figyelemre lenne szüksége az anyjától. Bátyám és köztem 12 év van. Már haverokkal lógott akkor, nem igényelte annyira anyut mint egy pár éves. Viszont első pillanattól örömmel vett részt a gondozasomban, rengeteget játszott velem. Felnőttkent pedig kb legjobb barátomnak is mondhatom, mindent megosztunk egymással, ugyanaz az erdeklodesi korunk és mindig a kishuga maradok. Tökéletes volt így és most is az. Semmi garancia nincs arra, hogy akik között 2 év van jóban lesznek.
jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Ha 5 évet vagy többet vársz, olyan távol lesznek korban, hogy semmi közös témájuk nem lesz felnőttkorukig.

Nem fognak egyenrangúan játszani. Más érdeklődés, más igények.

Testvéremmel 5,5 év van köztünk. Semmi közös nem volt bennünk gyerekként. Sose volt jó mindkettőnknek ugyanaz a program. Sokat bíztak rá, teherként emlékszik. Felnőttként lettünk jóban. Ő ezért nem vállalt csak 1 gyereket.

Gyerekeim között 3,5 év van. Imádják egymást. Folyton együtt vannak.

jan. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%

5# Mi is így vagyunk sajnos tesómmal.

Engem az érdekelne kérdező,akinél olyan eü probléma van,hogy mondjuk vagy kevés korkülönbség mint 3 év,vagy nem lehet már többet gyereke,akkor kérdező ő csak egyet érdemel holott kitenné a lelkét mindkettőért?

jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
5 év túl nagy korkülönbség általában. Ennyi idő már bőven elég ahhoz, hogy túlzottan megszokja a gyerek, hogy addig kizárólagos figyelemet kapott és durva váltás lesz a tesós korszak. Nem beszélve arról, amit fentebb említettek, 5 év különbséggel már soha nem lesznek ugyanolyan életszakaszban a gyerekek, max felnőttkorukra.
jan. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%
4#-es azért a 12 év már a másik véglet. Borzasztóan sok. Nekem is van így ismerősöm,nagy ék van köztük,nincs közös téma,nem tartják a kapcsolatot se, nem általános ez. Én még jót nem hallottam ilyen nagy korkülönbségnél. Gondolom nem 30+ született az első,mint azért manapság,hogy karrier stb. Nem gondolnám,hogy 42-45 évesen bevállalnának sokan egy második,harmadik gyerkőcöt.
jan. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
21%
Feltestvereknel keves az 5, edestestvereknel opcionalis. Koztunk batyammal 8 ev van, mikor nagyon kicsi voltam, meg erdekeltem ot, aztan ahogy o kamasz lett, mar kevesbe. Volt, amikor kitunt az a 8 ev. Felnott korunkban kerultunk kozel egymashoz. De ha anya nem vetel el olyan sokszor, akkor batyamnak csak 4-5 evvel fiatalabb testvere lenne.
jan. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%

Nyilván megvan az előnye/hátránya.

Meg jó, hogy mindenki maga döntheti el, mennyi különbséggel tervez.


Nálunk pl 2.5 év van. Van elég időm a nagyra is



Tesóm és köztem 5 év van. Ez se jobb. Egyrészt anyám ugyan úgy leszart mikor meglett a hugom, mintha kisebb lettem volna. Ahogy meglett a húgom, onnan "te nagy vagy, csináld egyedül" elvet vallott velem anyám.másrészt hiába voltunk tesók, sosem volt testvéri kapcsolat, szeretet köztünk. Sosem voltunk ugyan azon a szinten, sosem csináltunk együtt semmit.


Nem az évek számitanak, hanem a szülők hozzáállása szerintem.

jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!