Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tippek kistestvér érkezéséhez?

Tippek kistestvér érkezéséhez?

Figyelt kérdés

Hamarosan születik a második gyermekem, 21 hónap lesz a nagy és a kicsi között.

Tisztában vagyok vele, hogy a kicsi habitusa rengeteg mindent befolyásol majd, de mégis, ha általánosságban nézzük, milyen tanácsokat adnátok az első időszakra, illetve mi az, amit utólag ti már máshogy csináltatok volna?


2023. jún. 23. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Először is azt, hogy attól, hogy most lesz kicsi, az első gyerek nem lesz automatikusan nagy. Sokan nagyként kezelik, pedig ugyanúgy egy apró kisgyermek ő is.
2023. jún. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
második fontos pont, hogy már most kezd el felkészíteni, és azt is tedd hozzá, hogy a kistesó az első évben leginkább feküdni fog az ágyban és síni, mert más érdekes dolgokat még nem tud. szerintem ott cseszik el sokan, hogy bemesélik, hogy jön a tesó, milyen jó lesz majd tudnak együtt játszani, aztán hazaállítanak egy unalmas szobanövénnyel, ami csak hangos és mindennemű figyelmet ellop magának. a nagyobbik kicsi meg persze hogy rosszul fogadja, nem ebben állapodtatok meg.
2023. jún. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Késtítsd fel hogy lesz tesója,ugyis csak akkor érti meg ha ott lesz

Az első 1 hét k*rva nehéz ha van segítségetek akkor hívd,utána jobb lesz 1 hónap után egész elviselhető

Nálam akicsi már 6 hetes a nagy 2 éves lesz 30.án

2023. jún. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fontos hogy a "nagy"ne érezze elhanyagolva magát. Közös program csak veled, és/ vagy csak apával. S nem kell szeretnie a picit. Csak bántania nem szabad!
2023. jún. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2.5év van köztük.

A naggyal is legyél kettesben. Szerintem ez a legfontosabb. Nekem ez volt a legnehezebb, marmint összehozni is és hiányzott is nagyon.

Nekem az első hónapok iszonyú könnyűek voltak. Aztán a kicsi ahogy több figyelmet igényelt, ugy lett nehezebb. Menni utána, etetni, stb. A nagy iszonyú féltekeny volt sokszor.

Most 1.5 és 4 évesek. Még mindig csak lefele robogunk a lejtőn, nem hogy egyre könnyebb lenne. Én most élem meg a legrosszabbul.

2023. jún. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem csinálnék másként.

Ne sztárold a kicsit a nagynak, nem kell nagy hűhót csinálni az érkezéséből

2023. jún. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
A legfontosabb szerintem, hogy legyen segítség melletted, főleg a kezdeti szakaszban. A másik, hogy a nagyobbat se hanyagold el, legalább ugyannyit foglalkozz vele is.
2023. jún. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!