Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is érezte úgy, hogy...

Más is érezte úgy, hogy elárulja az első gyerekét?

Figyelt kérdés
Mikor a másodikkal volt terhes és tudta, hogy most már meg fog kelleni osztania a figyelmét és a szeretetét nem érezte úgy, mintha ezzel elárulná az elsőt? Nem is igazán az elárul a legjobb szó, de most sajnos más nem jut eszembe. Főleg azok válasza érdekel akiknek kis korkúlönbség van a kettő között.

#kistestvér #másodikgyerek
2023. márc. 15. 17:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
Ezért nem kell nagyon kis korkülönbség
2023. márc. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%

Pont kis korkukonbsegnel van ez, mert valoban elarulod mindkettőt, mert egyikre se tudsz figyelni. Megerdemelne mindkét gyerek hogy vele legyen foglalkozva, ő rá figyelve maximalisan evekig.

Nálunk bátyám 12 volt mikor én szulettem, már saját társasága, programjai voltak, imadott engem, jatszott velem stb, nyilvan nem veszekedtunk mert nem volt min.

2023. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2023. márc. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Igen. Ezeket az erzéseket szépen helyre kell tenni, fel kell dolgozni. Történt már nagyobb katasztrófa egy kisgyerek eletében, mint hogy testvére születik. Hülyeség, hogy nem lehet mindkettőnek elég figyelmet adni. Dehogynem lehet. Csak akarni kell.
2023. márc. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Utolsó nem az elég figyelemről van szó, hanem hogy már nem kizárólagos lesz a figyelem.
2023. márc. 15. 18:04
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
A figyelem valóban osztódik, a szeretet nem!
2023. márc. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

De miért kéne egy gyereknek KIZÁRÓLAGOS figyelem? A gyerek egy családba születik bele, ahol mindenki egy külön egyén, mindenkinek vannak szükségletei figyelemre, (én)időre, stb. A testvér születése előtt sem normális, ha ajnározott babaistenként kezelik a gyereket. Manapság azonban ez elég gyakori és hosszú távon meglehetősen káros.


Az, hogy hogy így érzel, azt jelzi, hogy az elsőszülöttet nem megfelelően illetsztettétek bele a CSALÁD nevű rendszerbe.

2023. márc. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Én éreztem így, szóval megértelek.


Terhesseg legvégén kezdődött. Aztán mikor megszültem, abban a 3 napban csak az járt a fejemben, hogy nekem haza kell mennem a fiamhoz. A lányomhoz kötődni sem tudtam.


3hét után éreztem azt, hogy a lányom is ugyan úgy szeretem, mint a fiamat.


Én akárhogy akartam, nem tudtam ezen az érzésen túltenni magamat.

Nem tekintettem "babaistenként" az elsőre. Nem kapott kizárólagos figyelmet. Nem 0-24ben pátyolgattam. Csaladként éltünk....

Aki ezt nem éli át, az úgysem fog megérteni. Ez ugyan olyan, mint a depresszió. Sokan hülyének néznek, meg hogy csak dramatizálsz, kózben meg rohadtul nem tehetsz róla.

2023. márc. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Én azon aggódtam, hogy vajon fogom-e tudni ugyanúgy szeretni a kicsit, mint a nagyot? És pont azért akartam minimum 3 évvel vállalni másodikat, hogy közel ugyanazt adhassam a másodiknak, mint az elsőnek.
2023. márc. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 babyboom567 ***** válasza:
89%
Mondjuk nekem csak 1 gyerekem van(nem is lesz több), de pont ezt érzem amit írsz.Én nem tudom mások hogy csinálják.
2023. márc. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!