Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyerekes Anyukák! Hogyan...

Több gyerekes Anyukák! Hogyan zajlik nálatok az ajándékozás?

Figyelt kérdés
Van egy dilemmám,és mivel én egyke vagyok és semmi tapasztalatom ezen a téren... Kíváncsi vagyok,hogy Nálatok hogyan zajlik mondjuk a Karácsony.Nekem két kislányom van,egy 3 éves,és egy 1,5 éves.Hogyan szerencsésebb ilyenkor az ajándékozás?Nagyjából egyforma játékokat vegyek nekik,hogy ne legyen veszekedés?!Vagy különbözőt,mert minek egyfajtából kettő ugyanolyan?!Mi ilyenkor a helyes?
2010. okt. 22. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

SZia!

Nekem még csak egy gyermekem van, de van 1 bátyám köztük 2 év a korkulönbség.

Mindig egyforma ajándékot kaptak csak szín/forma/anyageltéréssel. Pontosan a veszekedés miatt. Náluk ez bevált, persze ha konkrétan egyik ilyet a másik meg olyan valamit szeretett volna akkor azt kapták és nem két egyforma dolgot.

Ezt majd én is követni fogom, szeritnem biztos rossz lehet, hogy ha az tetszene pont amit a tesód kap és nem a sajátod.

Viszont nagykorukra már nem annyira szerették ezt a dolgot, de addigra tényleg lehet is praktikus személyreszóló ajit majd...

2010. okt. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
bocs, 2 bátyám van
2010. okt. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Szintén egyke vagyok, van 2 fiam. 21 hó a különbség köztük.


Már megvannak az ajándékok. Egyformát nem kapnak, mert egy 1 éves és egy 3 éves gyerek másnak örül, mást tud használni, más érdekli.

Mindkettő a korának megfelelő játékot kap. Persze előre tudom, hogy a nagynak meg fog tetszeni a pici ajándéka, és a picit is érdekelni fogja a nagyé:) Ezt nem lehet elkerülni:)

2010. okt. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy 2éves és egy 4,5hónapos fiam van.ez lesz az első közös karácsony.Mivel a nagy olyan,hogy nem szívesen mond le a játékáról(egészséges határon belül)de mindig "megnézi" az öcsiét is-ezért én úgy gondolom,hogy mindenki kap a saját életkorának megfelelőt,és mellé 2egyforma apróságot.Pl a nagy kap egy játék fűnyírót,a kicsi valami fejlesztőt,és kapnak mondjuk egy egy labdát.de ez gyenge példa lett :-)remélem érthető
2010. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem tesóm van és mindig mást kaptunk, úgyis mindig játszottunk egymás játékaival. Kaptunk mellé mi is pluszban valami hasonló apróságot is, ha mást nem , ruhát vagy édességet vagy valamit. Mi inkább azt figyeltük mindig, hogy értékben ugyanannyi-e, amit kaptunk... Persze nagyobb korunkban. illetve nagyságban, méretben, mert egy nagy doboz ajándék mégiscsak izgibb, mint egy picike.
2010. okt. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk három gyerek van. 2, 7 és 10 évesek. Megpróbáljuk mindig megtalálni mindenkinek azt, aminek örül, de ha lehet, ne legyen haszontalan játék. Kb. ugyanannyit kapnak, tehát pl: karácsonykor mindenki kap könyvet, ruhát, és a vágyott ajándékokat. Amíg csak kettő volt, addig is törekedtünk arra, hogy ha nem ugyanazt a játékot kapták, akkor se legyen az egyiké pár száz, a másiké több ezer forintos. Tudom, ők ezt még nem tudják, de akkor is;)
2010. okt. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 fiam van, a nagyobbik 3 éves lesz, a kicsi 1,5 éves lesz karácsony körül így nálunk is volt egy kis dilemma, de mi azt találtuk ki hogy kapnak közösen egy nakik való kisasztalt székekkel amin majd tudnak játszani és még külön külön kapnak valami kisebb ajándékot, jelen esetben mivel ők fiúk és imádják az autókat valószínüleg 1-1 machboxot.
2010. okt. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2010. okt. 26. 20:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!