Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez milyen nevelési stílus?

Ez milyen nevelési stílus?

Figyelt kérdés
A szülőnek az az elve, hogy "nehogy már a nyúl vigye a puskát" és a "gyerek vendég otthon". Ez nem csak szigorra és következettésgre vonatkozik, hane m a mentalitásra, hogy nem a gyerek köré építik az életüket. Ők keresik a pénzt, az az ő házuk, és a legnagyobb ajándék a gyerek számára, ha szüleik szeretik egymást. Amíg kicsik, ők alkalmazkodnak, ahogy nōnek fokozatosan leválásra szoktatni (nem anyu-apu a legjobb barát/bizalmas, hanem a korosztàlya, nyaralni haverokkal kell menni, nem szülőkkel).
2023. dec. 19. 11:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem mondom, hogy rossz az elképzelés de ez eléggé meredek. Kicsit csiszolni kéne rajta mert a szélsőségek nem jók nevelés terén.
2023. dec. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Vendégnek azért mondanám, mert csak pár évig él velünk, aztán felnő és elköltözik.

Amíg viszont otthon él, neki ugyanúgy az otthona a lakásunk, ahogy nekünk. Nyilván nem ő diktál, de egy kamasszal már megbeszélünk sok dolgot, elmondja a véleményét is nyilván. Ő nem egy kívülálló, mert mi vagyunk a felnőttek.

2023. dec. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ha nem csap át szélsőségekbe, ez egy jó nevelési felfogás.

Nehogy már a nyúl vigye a puskát - nehogy bizony! Hány olyat látni, ahol a gyerek csicskáztatja a szülőt, vagy a szülők konkrétan félnek ellentmondani

Nem a gyerek köré építik az életüket. Ha ez nem elhanyagolást jelent, akkor teljesen jól teszik. Aki csak a gyerek köré építi az életét, kifosztva fogja magát érezni amikor a gyerek önálló életet kezd esetleg jó messze. Úgy fogja érezni, hogy értelmét vesztette az élete. Rosszabb esetben csimpaszkodik a gyerekre, nem engedi leválni. Anyós témában tömkelegével lehet ilyet olvasni.

A szülei szeretik egymást - ha a szülők egymással háborúznak, még ha csak hidegháború is, vagy széthúznak, érezhetően nem szeretik egymást, az nagyon aláássa a gyerek biztonságérzetét. Szerintem ez többet jelent, mint az anyagiak.

Leválásra szoktatás szintén rendben van, a szülőnek nem az a dolga, hogy legjobb barát legyen. Ha a gyerek igényli, ott kell lenni, meg kell hallgatni hallgatni, tanácsot adni, segíteni, de szerintem a legjobb barát az egy szereptévesztés a szülők részéről.

Ne nyaraljon a szülőkkel - ez szerintem túlzás, miért ne, ha szeretné? Attól még mehet a haverokkal is.

Szóval ha a szülők ezt a nevelést úgy csinálják, hogy a gyerek nem érzi azt, hogy ő tehet a szüleinek, hanem azt, hogy fontos és odafigyelnek rá, gondoskodnak róla, akkor ez teljesen rendben van.

2023. dec. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
tehet=teher
2023. dec. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy jól működő családban mindenki egyformán fontos, a lakás mindenkinek az otthona. A szülőknek jár az én-idő, de a gyereknek meg járnak a közös élmények. Egy jól működő család nagyon nagy mértékben demokratikus, és mindenki képes valamilyen szinten alkalmazkodni. Az itt leírt nevelési stílus ridegnek, elhatárolódónak tűnik a gyerekkel szemben, ez nem jó, kötődési problémái lesznek. De a másik véglet sem jó, amikor az egész család a gyerek körül forog, rommá kényeztetik, és gyakorlatilag a gyereknek nem szülei vannak, hanem személyes cselédjei. Szóval, ahogy írták, arany középút.
2023. dec. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Akkor minek gyereket vállalni? El lehet lenni ketten is. Egyedül is.
2023. dec. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Szeretetlen, ostoba nevelési stílus.


"a "gyerek vendég otthon"

NEM!!! A gyereknek elemi szükséglete, hogy otthonosan érezze magát valahol. És hol máshol, ha nem otthon, a szüleinél?


"Amíg kicsik, ők alkalmazkodnak"

Ez a mondat nem egyértelmű. Ki az az ők? A szülők vagy a gyerekek? Ha a szülők, akkor egyetértek. Ha a gyerekek, akkor hatalmas bullshit. Egy csecsemőtől, óvodástól elvárják, hogy alkalmazkodjon a felnőttek szokásaihoz, igényeihez?


"nem a gyerek köré építik az életüket"

Ez a szeretetlenség jele. Aki rideg, szeretetlen légkörben nő fel, az olyan veszteséggel indul az életbe, mintha a mindkét karja hiányozna. Igenis a jó család gyerekközpontú és a szülők örömmel töltik idejüket a gyerekeikkel.

2023. dec. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%
Hogy kihozza ez a kérdés a komplexusokat az emberekből.
2023. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Egyedül azzal nem igazán értek egyet, hogy "ahogy nōnek fokozatosan leválásra szoktatni". Szerintem ez normális esetben az életkorukból fakad és önmagától bekövetkezik, nem kell erre "szoktatni őket". Kamaszoknál egy teljesen normális változás és a felnövési folyamat része, hogy a kortárscsoport lesz a meghatározó az életében és ezt szülőként engedni kell.

A többivel egyetértek nagyvonalakban. Sokaknak a "gyerek vendég otthon" durván hat, én inkább úgy fogalmaznám át, hogy jó lenne, ha sok szülő tudatosítaná, hogy a gyereket kvázi "megőrzésre" kapták. Ő egy önálló ember, saját élettel és erre kéne nevelni. Kulcsfontosságú, hogy mit adunk át neki, de rendkívül károsnak gondolom, mikor a szülő magához láncolja a gyerekét. Pl. azzal, hogy mindenben kiszolgálja.

Meg inkább azt mondanám, hogy egy működő családban mindenkinek megvan a maga funckiója és feladata. Igen, a kisgyereknek is a maga szintén. Az nem funkció, hogy egész nap csicskáztatja a szüleit és artikulátlanul üvölt, ha nem vele foglalkoznak 5 másodpercig.

2023. dec. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
7, te vagy a másik véglet. Az oké, hogy a gyerek érezze magát otthon, ne vendégnek kezeljék. Az nem oké, hogy a szülőknek kell a gyerekhez alkalmazkodni, és hogy gyerekközpontú az ideális család. Vannak életszakaszok, amikor a gyerek jogosan valóban több figyelmet kap, de a szülők sem adhatják fel önmagukat 18-20 évre, a párkapcsolatot is ápolni kell. Ezért érdemes segítséget is elfogadni. A gyerek amúgy is akkor lesz nyitott, szociális, ha több közösségben megfordul, pl nagyszülők, unokatestvérek, gyerektorna, edzés, játszóház, stb. És a gyereknek is meg kell tanulni alkalmazkodni. Ha pl apa elveszítette az állását, akkor fontosabb, hogy elmenjen az állásinterjúra, mint a gyerek balettelőadása. Ez csak egy példa. Mindig annak kell több figyelmet, törődést nyújtani, akinek a legnagyobb szüksége van rá. Legyen az akár egy betegség, akár egy munkahelyi vagy iskolai probléma, vagy egyszerű kimerültség. Egy jó családban figyelnek egymásra.
2023. dec. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!