Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor a gyerek már fel tud...

Amikor a gyerek már fel tud mászni a kanapéra,ágyra stb, de le még nem mit csináljak,hogy ne essen hatalmasat párszor, míg megtanulja a lemaszast? Hisz minden percben nem állok mellette.

Figyelt kérdés
2023. dec. 11. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Popival előre... Hamar megtanulta hogy ne fejjel menjen le.
2023. dec. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen,de ezt még 1 napja csinálja,hogy felmaszik a kanapéra,járni meg nem tud,már most lehet neki tanítani hogy szálljon le?Mindig a kanapé két oldalához veszi az irányt,ahol a karfa miatt meg nagyobbat repülne szegénykém ha leesne.
2023. dec. 11. 18:40
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Az enyémegatnulta magától.

Elején pedig mindig mellette voltam ha felmászott az ágyra,kanapéra.

2023. dec. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

"már most lehet neki tanítani hogy szálljon le?"

Hogy ne lehetne!

9 hónaposan tanult felmászni a fiam, rögtön meg is tanítottam lefelé. Annyi az egész, hogy mindig megfordítod, hogy lábbal tolasson.

Nem hülyék, pikk-pakk megtanulják. Nyilván addig nem hagyod magára, de ekkora gyereket egyébként se kellene.

2023. dec. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Hát én úgy Voltam vele, tanuljon meg lemászni, ne leesni. Ahogy a fel ment, a le is kellett hogy menjen.
2023. dec. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Tegyél az ágy elé egy vastag plédet vagy szőnyeget, arra essen. De hamar megtanulják, hogyan kell lemászni, pláne, ha kellemetlen tapasztalatok segítik őket ebben.

Egy babának sokkal több esze van, mint ahogy a felnőttek hinnék.

2023. dec. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Ott álltam mellette állandóan. Vigyáztam rá, hogy ne essen le.
2023. dec. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Extrán rátapadtam ebben az időszakában és mindenhol tanítgattam hogyan tud lemászni onnan. 1-2 hét alatt megtanulta és elég volt, ha már csak távolról rászoltam hogy "tolaaat".

Na most 1,5 éves, ha valahonnan indul le, kiabál, hogy TOLAAAT. :'D

Annyi ilyen lesz majd még... Amikor valahova nem lehet felmászni, amikor nem lehet az utcán arra sétálni, amerre ő akar, nem lehet benyúlkálni a kerítéseken, nem lehet ugrálni a kanapén, étkezőasztalon, akárhol, stb stb.

2023. dec. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Simán tedd ki a kanapé szélére hogy már kicsit kalimpáljon a lába, és a többit bízd a gravitációra :)

Persze legyél ott, de ne fogd, had tanulja meg koordinálni a testét.

Ha fogod, akkor hamis bizzonságérzete lesz, ha meg egyszer kétszer eldől, hát eldől. Legközelebb nem fog akkora lendülettel nekiindulni :)


Hamar megtanulja. Ez nem olyan, mintha ültetnéd amikor nem tud ülni, vagy jártatnád amikor még nem tud önállóan járni.

Nem rondítasz bele a mozgásfejlődésébe ha hagyod önallóan boldogulni. Ha minden alkalommal fogod, tartod, elkapod, akkor "ártasz" neki, mert nem tanul meg esni, lábra érkezni, tompítani.

2023. dec. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!