Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozhatnám ezt fel...

Hogyan dolgozhatnám ezt fel mindenféle segítség nélkül?

Figyelt kérdés

Nem szokásom idegenekkel megosztani a gondjaimat, de úgy érzem teljesen magamra maradtam.

Majdnem egy hónapja már, hogy elvesztettem a kisbabámat. 8 hónapos terhes voltam amikor meghalt. Akivel már megesett hasonló, el tudja képzelni milyen érzés volt nekem megszülni a halott kisbabámat.

A környezetem azonban úgy tűnik nem érti meg ezt. Nem tudom feldolgozni és képtelen vagyok tovább élni az életem. A szüleim eleinte megértőnek tűntek, de az a véleményük, hogy tovább kell lépnem és próbálkozni újra, mert még fiatal vagyok és akármennyi gyerekem lehet. A barátnőim is azonos véleményen vannak. A férjem nem tudja kezelni a dolgot, kerüli a témát és már mondta is hogy nem akar erről beszélni, mert az csak feltépi a sebeket.

De anyósom viselkedése volt a legfájóbb. Azt mondta, hogy örüljek, hogy így történt, mert a baba valószínűleg nem is lett volna életképes. Nem értem hogy mondhat ilyet valaki, aki szintén anya.

És folyton csak azzal jönnek, hogy próbálkozzak, de nem merek. Nem hiszem hogy ha lenne egy új babám, az pótolhatná, akit elvesztettem. Most még biztosan nem. És félek is, mert korábban már volt két vetélésem pár hetes terhesen.

Arra is gondoltam, hogy szakember segítségét kérem, de a férjem megtiltotta. Kis városban lakunk és fél, hogy az emberek bolondnak tartanának ha pszichológushoz járnék.

Nem tudom hogy lehetne könnyebb. Mit kellene tennem?


2010. okt. 21. 10:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szegénykém jézusom...:( Végig sírtam mialatt elolvastam mi történt. Nagyon felnézek rád, hogy ezt így próbálod kibírni. Nekem most lesz 7 hetes a pici lányom, de ha belegondolok, hogy meghalt volna, tuti öngyilkos lettem volna! A környezetednek sokkal megértőbbnek kellene lennie, csak azért viselkednek így, mert nem bennük növekedett az a pici 8 hónapon keresztül. De empatikusak attól még lehetnének. Főleg a férjednek kellene legjobban melletted lennie! Szerintem nincs gond azzal, hogy pszichológushoz mész. Muszáj lenne kiöntened a szívedet, beszélned kell róla, csak így könnyíthetsz magadon, hamár a rokonaid nem partnerek ebben.. bár elfelejteni sosem fogod Őt :( Nagyon nagy kitartást és lelkierőt kívánok neked!

22/L

2010. okt. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm mindenkinek a kedvességét.

Ilyen nagy fájdalomban tényleg sokat segít az együttérzés. Talán a legtöbbet, hiszen sajnos tenni már semmit nem lehet, amivel jobb lenne.

Volt ma egy beszélgetésem a férjemmel. Nem tudom minek hatására, de úgy éreztem, hogy most jobban figyel rám és meg akar érteni. Kértem, hogy ne tegyen úgy, mintha nem történt volna semmi és tőlem se várja ezt. És hogy talán könnyebb lenne feldolgoznom a veszteséget, ha hagynák.

És egyszer csak azt vettem észre, hogy a férjem sír, pedig sosem láttam sírni. És tudjátok mit mondott? Hogy amikor arról győzködött, hogy túl kell rajta lépnem, azt valójában magával akarta elhitetni és hogy ő is nagyon szenved.

Azt hiszem könnyebb lesz most, hogy tudom ő mit érez.

Köszönöm annak a válaszolónak, aki belinkelte az angyalkás oldalt. Elkezdtem olvasni, és talán majd segít. Most még csak elszomorít, de gondolom ez nem meglepő. De tényleg jó olyan emberek között, akik nemcsak értik, hanem átérzik amin keresztülmegyek.

2010. okt. 21. 21:37
 13/14 anonim ***** válasza:
Szia,tegnap 11:17 vagyok.Látod,hogy szegény férjedet is ugyanúgy megviselte,kitartást mindkettőtöknek!Én javasoltam,hogy a neten pszichológussal kapcsolatba tudsz lépni,én a nők lapja cafén a szakértő válaszol rovatban leveleztem a pszichológus nővel és rengeteget segített.Esetleg próbáld meg Te is,ill. az angyalok szülei oldalon is van pszichológus válaszol rovat,valamint a fórumon online beszélgethetsz hasonló sorsú anyukákkal,ez sok erőt adhat.Vigyázz magadra,szeretettel ölellek:Kriszti
2010. okt. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Fel fogom venni a kapcsolatot valamelyik pszichológussal és a többi hasonló sorsú anyukával.
2010. okt. 22. 07:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!