Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pelenkából mennyit és mekkorát...

Pelenkából mennyit és mekkorát érdemes beszerezni fél évre?

Figyelt kérdés

Van egy csomó ajándék utalványom. Szeretném pelenkára költeni (december végén lejárnak)

Februárban születik a baba.

A védőnő azt mondta 1-es pelusból max 1 csomaggal vegyek.

2-ből mennyit érdemes? Illetve az kb meddig jó, hány hónapos korig?

3-ast is érdemes?

Tudom, hogy nem mindegy milyen pelus, mert baba válogatja, hogy kinek mi válik be.

A Dm saját márkás bevált? Vagy maradjak a nagy márkáknál?

Védőnő azt mondta ezeket rám bízza 😅



2023. dec. 5. 13:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet ezt előre megmondani. Az unokaöcsémre az 1-es már születésekor sem volt jó, a fiamra még jó lett volna, de a 2-es sem volt annyira nagy (a köldökcsonk miatt a nagyobbat kapta), a lányunkra meg inkább nullás kellett volna. Az egyik gyerek lassan nő, a másik nagy sebességgel, például a fiunkra 4-5 hónaposan már 3-ast adtam, annyira dundi volt. Neki az első kb. 5 hónapban 6,5 cs. 94 db-os 2-es és kb. 2 cs. 78 db-os 3-as ment el. Utána moshatóra váltottam, így csak becsülni tudom. Ha kell, ezt is meg tudom írni. De arra készülhetsz, hogy az 1-esből nem kell olyan sok, szerintem elég 1 csomag, aztán ha kicsi a baba, még vesztek.

De ami a lényeg és már előttem is leírták: nem tudhatod, nektek melyik pelenka lesz jó. Az egyikből kifolyik a pisi, a másiktól kiütéses lesz, a harmadik nem bírja a pisi terhelést, a negyedik csak simán drága... és mire kitapasztalod, jön a következő méret vagy megnyúlik a babád vagy a hozzátáplálás miatt másmilyen lesz a széklete. A DM-es pelenka nekünk elég jó volt, bár nem sikerült olyat találnom, amiből nem lő ki a kaki és nem gombásodik be alatta (ezért lett végül mosható). Egyetértek azokkal, akik szerint ne csak pelenkában gondolkozz. Az sem ördögtől való, ha magadra költöd egy részét!

2023. dec. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ne vegyél előre ennyi pelenkát.

Nekünk a Lupilut istenítette mindenki, hát nekünk egyfolytában kisfolyt belőle a pisi. A DM-es és Rossmannos sajátmárkás is rengetegszer kifolyt. Nekünk a Pampers és a Libero vált be a legjobban. Ez babánként változó, hogy kinek mi a jó, ki kell tapasztalni.

Popsitörlőt vennék többet, Sudocremet, az nekünk nagyon sokáig elég volt. Azon kívül cumisüveg, ha tápszeres lesz, cumi, ha igényli, babakanál, tányér, csörgő, babaolaj (nekünk az vált be legjobban koszmóra), gyerekzár stb

2023. dec. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekünk bevált a DM saját márkása de minden babának más válik be. A pampers premium care pl pont nem volt jó, kaki majdnem mindig kifolyt belőle. Másnak ez válik be és kb pelenkás kor végéig használják, tényleg nem lehet tudni.

A méretet meg végképp.

2023. dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vedd meg elore, vard meg, amig megszuletik. Egyesbol eleg egy csomag az elejen, azt sem tudod elore, hogy bevalik-e. Nekunk bevalt a DM sajatmarkas, de masnak meg nem.
2023. dec. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem se pelenkára költsd. Bármire akár magadra is költsd el inkább..Nekünk a rossmanostól kezdve sokminden bevállt, de 2 honaposan több mint 7 kg volt, combos is, jó hogy nem taraztunk be előre..Mondjuk sok rsze volt annak aki adta, nem nézte meddig jó? Hova szólnak amúgy? Én is kaptam pl brendonost,na azt orrszívóba forgattuk be, egyszer az is tuti kell. Vagy vegyél szoptatós párnát, vitamint, mellvédö krémet , popsitörlőt..ha bababoltba szólnak még könnyebb dolgod van.
2023. dec. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!