Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pelenkából mennyit és mekkorát...

Pelenkából mennyit és mekkorát érdemes beszerezni fél évre?

Figyelt kérdés

Van egy csomó ajándék utalványom. Szeretném pelenkára költeni (december végén lejárnak)

Februárban születik a baba.

A védőnő azt mondta 1-es pelusból max 1 csomaggal vegyek.

2-ből mennyit érdemes? Illetve az kb meddig jó, hány hónapos korig?

3-ast is érdemes?

Tudom, hogy nem mindegy milyen pelus, mert baba válogatja, hogy kinek mi válik be.

A Dm saját márkás bevált? Vagy maradjak a nagy márkáknál?

Védőnő azt mondta ezeket rám bízza 😅



2023. dec. 5. 13:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Én nem javaslom hogy pelenkara költsd. Ki kell tapasztalni hogy nektek melyik válik be. Azt sem tudod előre hogy a babádnak milyen lesz a súlygyarapodása. Nekünk a libero vált be. De ahányféle ház...
2023. dec. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Előre nem érdemes. Nem tudod, milyen ütemben fog nőni a baba, milyen alkat lesz (más pelenka jó a kis husisokra meg a hosszú vékony babákra), na meg nem tudod, mennyire lesz érzékeny a bőre, hiába nagy márka, nem mindenkinek válik be. Az enyém pl a libero pelenkáktól kiütéses lett 🤷🏼‍♀️.
2023. dec. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

A védőnő baromságot beszélt. A súly számít igazán, hogy hány kilóval jön a világra a pici.


Unokaöcsém 1 hónappal korábban jött, nemhogy 1-es, 0-ás pelus kell rá most, meg még vagy egy hónapig.

A gyerekem négy kilósan született, de még rá is egy hónapig jó volt az 1-es.


Amúgy 5-6-7 pelussal nyugodtan számolhatsz per nap, azaz 1 hónapra minimum 150 pelus kell.


Az én környezetemben és a saját tapasztalatom alapján az elején csakis márkás pelus jöhet szóba, a Pampers Premium Care. Egyébként a 4-es méret tart a legtovább, de az nagyjából 11-12 hónapos korában kell. Átlagosan.

2023. dec. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a legrosszabb otlet.

8 fajta pelenkat kellett kiprobalnom az elso par honapban, mire egy jo lett !


Pelenkabol SOHA nem tarazunk be, ez alap.


Minden gyerek mas, mas anatomiaval, sot ahogy no ugy is valtozik.

Cipot meg melltartot veszel magadnak proba nelkul ? Na ez ugyanaz.

2023. dec. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 babyboom567 ***** válasza:
100%

Nemcsak a súly számít!

Nekem is 4 kilós volt a gyerekem, az 1-es pelus a kórházban sem volt jó rá, rögtön 2-es mérettel kezdtünk.

Ne pelust vegyél,mert nem tudod melyik fog beválni.

2023. dec. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
DM-es utalványok? Inkább tárazz be magadnak, ha nincs kikötés, hogy mit lehet belőle venni. Ha még nem vettél, szerezd be belőle a gyermekágyi dolgaid (pelenka vagy extra nagy betét, bimbóvédőkrém), vagy a babának esetleg később is hasznos dolgokat.
2023. dec. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
milyen utalványok hova szolnak van kikötés mire lehet költeni?
2023. dec. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Babapopsi törlőkendőt vegyél szerintem. Pelenkázó alátétet.


Lanschinov mellbimbó védő krémet. Szerintem egy cumit is meg egy cumisüveget. (Én a cumit fogzásra lehűtöm és azt adom a szájába így nem fagy le a keze, 5 hónaposan már egy cumizavar sem nagyon zavarna, lassan úgyis hozzátáplálunk). Hűthető rágókát, nyálkendőt, dora natura fürdetőt, mandulaolajat babamasszázshoz. Tejhez fagyasztós zacskót. Mellszívót, ha az még nincs. Körömvágó olló a babának.


Mi az egyes pelussal kezdtünk, nekünk a pampers nem vált be. A babylove elég jó pelus. Szerintem, ha akarsz egy csomag kettes meg egy csomag hármas pelust vehetsz abból is, úgyis vennél, hogy kipróbáld jó-e. Mosópor. Bababarát tisztítószerek.

2023. dec. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Jah és 4 doboz lpopsikrémet is vehetsz szerintem. Orrszívót, rágófogkefét egy csomag műanyag kanalat.
2023. dec. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Minek venned meg fel!!! evre elore? :D

Pont a pelenka (es a ruha) egy olyan tema, amibol nagyon nehez elore vasarolni, nem tudhatod, hogy mekkora lesz a babad, melyik lesz a jo.

Melyik boltba szolnak az utalvanyok? Dm-ben lehet kapni egy csomo babas cuccot, ami kesobb is hasznos lehet. Pl vannak apro jatekok, tanyerok, evoeszkozok, eloke, babakocsira szunyoghalo, esovedo, arnyekolo, cumi,cumisuveg, stb stb.


En ilyesmikben gondolkoznek inkabb.

Ha brendonba szol, meg jobb, ott aztan meg tobb minden van.

2023. dec. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!