Mit gondoltok a waldorf pedagógiáról, nevelésről?
Ezt nem lehet ilyen fekete-fehéren nézni.
Aki azt írja katasztrófa, az fejtse ki miért...
Amit én látok belőle, hogy nem fekszik minden gyereknek, viszont van akinek erre van szüksége. Nekem van egy ismerősöm, akinek 3 gyerek jár/járt Waldorfba. A legnagyobb már egyetemista - Dániában. Végig Waédorfba járt - óvoda, általános, gimi.
De van olyan haverom a baráti társaságunkba, aki a Waldorból kikerülve nehezebben találta meg a helyét. De ez abszolút személyiségfüggő.
(Nekem az tetszik benne hogy szülőként túl sokat kell együttélnem a gyerekem iskolájával, mint amennyit szeertnék. Viszont a metódus, az elmélet ami mögötte van, az nagyon szimpatikus. Most olyan magán sulit néztünk a lányunknak, ahol keverik a Waldorfos elemeket a klasszikus oktatási elemekkel.)
Valóban nem, csak elméletben. Csak egyetemen tanultam róla, de nem tanítottam waldorf suliban. "Waldorfos" gyerekeknél viszont ezt tapasztaltam.
A kérdés viszont az volt, mit gondolok róla, arra válaszoltam. Szövegértés? Waldorfban nem tanítanak?😉
#4
Ha tanultál róla, akkor képben kéne lenne, hogy kap tudást is.
Ugyanúgy a NAT-ot kell teljesíteniük, ugyanúgy érettségiznek, ugyanúgy mennek onnan egyetemekre - és nemcsak foxi-maxi szakirányra. Sajnálatos, hogy egy tanári(?) diplomával rendelkező ember, ilyen felületesen alkott véleményt és ilyen lekezelően nyilvánul meg. Érvet nem mondtál, hogy miért tartod annak, aminek.
És mondom ezt úgy, hogy nincs közöm a Waldorfhoz, nem jár oda gyerekem, de érdekes, hogy látszólag többet tudok róla, mint aki tanult róla.
7es, én nem találkoztam még senkivel, aki Waldorfos lett volna, és bejutott volna valami nehezebb szakra, maximum óvónő, tanító, kommunikáció vagy művészet.
Nem mondom hogy rossz, vannak elemei amik nagyon is szimpatikusak, de csak a hagyományos oktatással keverve lenne igazán hasznos.
Óvodának tökéletes, még általános iskola alsónak se rossz, de onnantól, ha azt szeretnénk, hogy a gyerek rendesen beilleszkedjen a többségi társadalomba, sajnos kevés a Waldorf. És ismétlem, nem azt mondom hogy rossz...csak a mai társadalomban nem lehet érvényesülni vele.
Nekem szekta érzésem van tőle.
Az nagyon tetszik, hogy a gyerekek annyi mindent megtanulnak. Faragás, varrás, kötés, stb.
De az, hogy a családot is monitorozzák, nem csak a gyereket, meg mentor családot kapnak az új családok, na az nekem sok.
Meg ugye ott gyakori, hogy hétvégente a szülők javítgatnak ezt azt, takarítanak...ez a nagy egy boldog család vagyunk feeling nekem baromi szektás.
Nekem van az ismerősi körömben több Waldorfos gyerek/felnőtt és olyan is, aki állami intézményekbe járt. Rettenetesen gyerekfüggő, sőt családfüggő is.
Van olyan, aki utálta az iskolát, ő volt az osztály réme, utált tanulni, ő kivirágzott a waldorfban, de olyan is, akit menekítettek a szülei a waldrofból, mert hatodikban sem tudta leírni a nevét. Nála bevált, hogy betették negyedikbe állami suliban, mellette folyamatosan járt különórákra, és nagyon jól érzi magát azóta is a sima iskolában, versenyekre jár, ilyesmi.
De pl volt csoporttársam egyetemen, aki waldorfban érettségizett, és nagyon nem találta velünk a közös hangot, kicsit mindig lesajnált minket, de egyébként ez lehet, hogy alapból így lett volna és nem a Waldorfon múlt.
Ami a mi városunkban van suli, az tényleg elég szektásan működik, az igazató lazán füves cigit teker a kocsijában a parkolóban, meg olyan a tanári gárda, hogy szétszedik azt, aki nem tetszik nekik, mindegy, hogy gyerek vagy szülő vagy tanár, de szerintem ez se jellemző mindegyik waldorfra, vagy ugyanannyira jellemző más iskolára is.
Szóval igen, egyénfüggő, kinek válik be.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!