Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek lehet jelezni a védőnő...

Kinek lehet jelezni a védőnő hanyagságát?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, az önkormányzat dolgozói, legalábbis nálunk biztos, de nyilván egy önkormányzat szakmai szemmel nem igazán lát bele a munkájába.

Az egy dolog, hogy a védőnők nálunk nagyon szabadon élnek, már délben otthon vannak úgy, hogy sokszor fél 9,9 óra, mire befáradnak a munkahelyükre. De ez még mondjuk úgy, nem is igazán érdekel. A terhesgondozásom nagyon laza volt, olyannyira, hogy a védőnő a 130as,140 közeli vérnyomasomra csak annyit mondott, hogy biztos siettem, bicajjal jöttem azért ennyi. Rá egy hónapra a 190es vérnyomásra már mondta, hogy szerinte be kéne menjek az ügyeletre. Anno nem mondta hogy esetleg jó lenne, ha naponta mérném, vagy hogy vegyem komolyan, én peidg lévén első terhesség és sajnos nem sokat tudtam ennek kockázatáról,nem is gondoltam, hogy esetleg baj lehet, mert más eredményem jó volt, így én se vettem túl komolyan. Koraszülésem is lett, súlyos toxemia. Kicsit a védőnőnek is be tudom ezt a dolgot, habár lehet, ha figyelem is a vérnyomásom toxemias lettem volna nem tudom... De talán nem kerültem volna olyan súlyos állapotba, hogy én is, és a babám is majdnem ott maradjunk...

Aztán mintha tudta volna a védőnő, hogy ludas, egyből kereste a férjemet szülésem után és próbált pedálozni nagyon, hogy a kórházi látogatást hogy lehet intézni stb. Engem persze olyan két, három hét után mert csak felhivni..

Azóta, hogy haza jöttünk, kB 3x volt nálunk, igaz, ennek már lassan 2 éve. De azóta is hanyag, pár hónapja én kérdeztem rá, hogy na akkor mikor menjünk a védőoltásra, mert ő eltűnt... Most státuszra kellett volna menjünk, 2 hónap után én juttattam eszébe, hogy elmaradt, de azóta is csak az időpontot halogatja, lassan a következő státusz jön már.. Más anyukáktól is hallom, hogy hanyag. Van valami felettesük, akinek jelezni lehetne, hogy kicsit nézzen már rá? Mert ok, az én esetem itt van, de mi van ha a nagy lazaság miatt más is pórul jár.

Ráadásul a gyerekem sajnos kicsit lassabb ütemben is fejlődik, gondoltam naivan, legalább annyira érdekelné a dolog, hogy rá kérdezzen néha, hogy állunk, de nem. Oké, sok a dolog, de a kötelező dolgokat se látja el.


2023. okt. 24. 10:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ja és mivel senki nem tudta a választ a kérdésemre, így utána járok más úton,mert természetesen nem adom fel ezt a dolgot. Most még jobban bele lovalltam magam nektek köszönhetően :D
2023. okt. 24. 12:25
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem az önkormányzathoz tartoznak, most volt változás, a miénk pl egy messzebbi kórházhoz tartozik hivatalosan, nem is ahoz, ahová területileg vagyunk "beosztva". A gyakorlatban neki nem tudom, hogy mit jelent ez, csak amikor júniusban (ha jól emlékszem) volt ez a mizéria kirakta, hogy változott és oda tartozik, az ellátásban nem volt változás, a rendelője, fogadó ideje maradt csak nem az önkormányzathoz hanem az xy kórház a "felettese".
2023. okt. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk ez vicc,hogy tényleg ennyire nincs felettese vagy nem tudni hol,ki az.

Kérdező nekem hellp lett a végén, ütemesen szállt el a vérnyomás. A szomorú tényleg az,hogy volt nekem is,hogy többször magasat mértek,kiskönyvbe is beírták,de mindig legyintettek,hogy biztos siettem. Na, én mint eü-s elkezdtem naplót vezetni a vérnyomásomról,hogy lássam mikor ugrik ki. Diétát is. Mire a doki mondta ezeket már csináltam. De őszintén a dokimon kívül a kutyát se érdekelte. De így láttam már az utolsó előtti napokba,hogy itt bizony baj lesz és hívtam. Azt gondolom hogy én a helyedbe a dokit venném elő,nem pedig a védőnőt. Ők kb semmit nem értenek ehhez,a dokidnak viszont erre oda kellett volna figyelnie. Őt teheted felelőssé. A másik hogy nálunk,akinek magasat mérünk,10 perc után viszamérjük,mert ha magas bizony akkor is az lesz. Nem kell mindent a sétára fogni.

2023. okt. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi évvel később biztosan nem fogsz hozni az ügyben panasszal élni, hogy a toxémia kapcsán nem világosított fel.

1 ember szava áll szemben 1 másik ember szavával. Ő azt mondja, mondta, hogy mérni kell a vérnyomást, mindent elmondott, amit tudnod kell, te azt, hogy nem mondta.

Bizonyítékod nincs, márpedig neked kellene bizonyítanod, nem neki az ellenkezőjét.

2023. okt. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
90%

Az éremnek két oldala van. Egyrészt a kérdező írásképe alapján bőven előre láthatta, hogy minek mi a következménye, szóval a felháborodás jórészt saját magának is szól, szerintem. Hozzáteszem, furcsa hogy az orvos sem szúrta ki, nálam pl pont úgy volt hogy a védőnőnél még jó volt a vérnyomásom, a doki meg magasat mért. Ezek szerint az orvos sem vitte túlzásba a tájékoztatást és terhesgondozást...


Ugyanakkor a védőnői rendszer pont a félanalfabéta, életképtelenek miatt jött létre, hogy ha agyhalott az anya, akkor is fel tudja nevelni a kölykeit, szóval a kérdeznek teljesen igaza van, ha egy védőnő nem látja el rendesen a feladatát, akkor menjen a fenébe. Úgy emlékszem az önkormányzat már nem felel értük, a kórházakhoz tartoznak. Van egy gyanúm, hogy emiatt a betegjogi képviselő lesz a járható út.

2023. okt. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
51%
Miért lettem lepontozva?:D Mert leírtam az én történetem? Mert leírtam,hogy ha már perelni akar,akkor a dokit? Hát könyörgöm a terhesgondozáson neki kellene odafigyelnie. Vicc,hogy itt aki normálisan ír az le van pontozva,el nem tudom képzelni milyen emberek járkálnak itt erre.
2023. okt. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Utolsó én nem pontoztalak le, az utolsó három válaszra ment a hasznos pipa.

Amúgy itt nem csak a toxemia kérdés van, az már valóban a múlté, semmit se tudok bizonyítani, ha elolvassátok, hanem a gyerekkel kapcsolatban se látja el a feladatát.

2023. okt. 24. 14:50
 18/18 anonim ***** válasza:
84%

Júliustól már a kórházakhoz tartoznak.

Megpróbálhatod jelenteni a hanyagságát, de a konkrét példáknál ezek pont nem a védőnők kompetenciái. Esetleg csak az hogy húzza az időt a státuszolásnál, hogy addigra hátha beérik rá a gyerek, de ezt nem fogják olyan szigorúan venni.

2023. okt. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!