Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek lehet jelezni a védőnő...

Kinek lehet jelezni a védőnő hanyagságát?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, az önkormányzat dolgozói, legalábbis nálunk biztos, de nyilván egy önkormányzat szakmai szemmel nem igazán lát bele a munkájába.

Az egy dolog, hogy a védőnők nálunk nagyon szabadon élnek, már délben otthon vannak úgy, hogy sokszor fél 9,9 óra, mire befáradnak a munkahelyükre. De ez még mondjuk úgy, nem is igazán érdekel. A terhesgondozásom nagyon laza volt, olyannyira, hogy a védőnő a 130as,140 közeli vérnyomasomra csak annyit mondott, hogy biztos siettem, bicajjal jöttem azért ennyi. Rá egy hónapra a 190es vérnyomásra már mondta, hogy szerinte be kéne menjek az ügyeletre. Anno nem mondta hogy esetleg jó lenne, ha naponta mérném, vagy hogy vegyem komolyan, én peidg lévén első terhesség és sajnos nem sokat tudtam ennek kockázatáról,nem is gondoltam, hogy esetleg baj lehet, mert más eredményem jó volt, így én se vettem túl komolyan. Koraszülésem is lett, súlyos toxemia. Kicsit a védőnőnek is be tudom ezt a dolgot, habár lehet, ha figyelem is a vérnyomásom toxemias lettem volna nem tudom... De talán nem kerültem volna olyan súlyos állapotba, hogy én is, és a babám is majdnem ott maradjunk...

Aztán mintha tudta volna a védőnő, hogy ludas, egyből kereste a férjemet szülésem után és próbált pedálozni nagyon, hogy a kórházi látogatást hogy lehet intézni stb. Engem persze olyan két, három hét után mert csak felhivni..

Azóta, hogy haza jöttünk, kB 3x volt nálunk, igaz, ennek már lassan 2 éve. De azóta is hanyag, pár hónapja én kérdeztem rá, hogy na akkor mikor menjünk a védőoltásra, mert ő eltűnt... Most státuszra kellett volna menjünk, 2 hónap után én juttattam eszébe, hogy elmaradt, de azóta is csak az időpontot halogatja, lassan a következő státusz jön már.. Más anyukáktól is hallom, hogy hanyag. Van valami felettesük, akinek jelezni lehetne, hogy kicsit nézzen már rá? Mert ok, az én esetem itt van, de mi van ha a nagy lazaság miatt más is pórul jár.

Ráadásul a gyerekem sajnos kicsit lassabb ütemben is fejlődik, gondoltam naivan, legalább annyira érdekelné a dolog, hogy rá kérdezzen néha, hogy állunk, de nem. Oké, sok a dolog, de a kötelező dolgokat se látja el.


2023. okt. 24. 10:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj, de akinek a védőnő figyelmeztetése kell ahhoz, hogy tudja, egy 130-140-es vérnyomás gond, és picit figyelni kellene, legalább pár napig, az maga sem a legélesebb kés a fiókban.
2023. okt. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Nezd,a munkaidejehez semmi kozod, nem is vagyok annyira abban biztos, hogy mindenre ralatsz.


De a vedono nem orvos. Minden esetben orvost kerdezunk, ha valamire gyanakszunk a terhesseggel vagy a gyerekkel kapcsolatban. Oltasokkal is ot kell keresni, tudtommal nem a vedono olt.

A vedono legyen inkabb a masodik a sorban, az o velemenyt is meg lehet hallgatni, de az elso az orvos.


Jelentheted a vezeto vedononel, ha annyira akarod, de ha nem sok vizet zavar (es ez a jobbik eset, ha nem zaklat), akkor en nem tennem. Inkabb a bekesseg, mint utana egy masik vedono, aki meg lehet ezerszer rosszabb. Persze jobb lenne, ha tenyleg lenne egy tamogato rendszer es akkor ertelme is lenne a vedononek, de ez nalunk szep alom. Vannak jo szakemberek is termeszetesen, pl a mi elozo vedononk is az volt, de koltozes miatt az uj nalunk is hasonlo, mint a tietek.

2023. okt. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Te honnan tudod, hogy ő mikor megy haza? Követted vagy mi?

Státuszra neked kell időpontot kérni, oltásra meg az orvoshoz kell menni, ahova szintén neked kell időpontot kérni.

2023. okt. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az államhoz tartoznak és nem az önkormányzathoz.
2023. okt. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is magas volt a vérnyomasom, mireazt mondta az én védőnőm is hogy tuti mert siettem. Ennek ellenére én szépen vettem egy vérnyomásmérőt és néztem magamnak. Csak akkor nyugodtam bele amikor láttam hogy tényleg minden rendben van. A védőnő nem orvos. Neked kell figyelned magadra.

A másik az hogy én is magunknak kérem az időpontokat. Figyelem hogy mikor tölti a baba a megfelelő kort és előtte 2 héttel felhívom telefonon. Nem üzikbe kérem neki. Ugyan ez van az oltásnál csak az orvossal egyeztetek.

Ha a gyereknél furcsa dolgot tapasztalok (mint nálad hogy kicsi) nem a védnőt basztatom vele hanem felhívom az orvost és ő nézi meg.

A másik az hogy nálunk csak kétszer volt fent. Ami szerintem így jó ne jöjjön már a nyakunkra. Az elsőnél megnézte a babaszobát, a másodiknál miután megszületett a baba. Ne várd el tőle hogy a nyakadra járjon. Szerintem úgy van vele hogy minek zaklassa a friss anyukákat.

2023. okt. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen amúgy történetesen közel lakik hozzánk, az autója már delben ott áll a házuk előtt. Persze nyilván erre mindenki azt fogja írni, hogy biztos aznap bicajjal ment dolgozni :D

Nálunk a védőnő egyezteti le a védő oltasokat.. Ja és mint írtam végül én kérdeztem rá az időpontra, de azóta se jelentkezett. Nekem végülis nem érdekem, majd gondolom valamit oda firkal a papírra, amit le kell neki dokumentálni..

2023. okt. 24. 11:36
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Akkor megkerulod a vedonot es majd az orvossal beszelsz az oltasokrol.

2 eves mar a gyereked ha jol ertem, eddig hogy elted tul? De most komolyan. Talald fel magad.

2023. okt. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Aki ma napi szinten hozzáfér az internethez, hogy nem tud tájékozódni? Sok kismama inkább túl sokat is bújja a netet a terhessége alatt (is).

Nem tudtál első terhességkor a toxémiáról? Miért, hol éltél, gumibelsőben?

Jóval a terhességem előtt is képben voltam ezzel, ismertem a tüneteit.

Biztos velem van a baj, de én legutolsó esetben kérdeztem bármit is a védőnőtől. Addigra már lényegében tudtam a választ, max megerősítést kértem.

2023. okt. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Mióta a gyerekem megvan, azóta már természetesen én is okosabb lettem, legutolsó sorban kérdeztem bármit is tőle, és sokszor jobban képben voltam mint ő hiszen sok egyéb szakorvoshoz járunk.

Nem mondom, hogy én nem vagyok hibás ebben a toxemia történetben, de nem én találkozok naponta több kismamával és hasonló helyzetekkel hanem ő.. Így azért egy minimalis jobban figyeljek magamra ezzel a dologgal kapcsolatban jelzést elvártam volna. Utólag persze okosabb az ember, meg amúgy is mindig utána olvasok mindennek, mielőtt kérdezek, de őszintén, nem gondoltam még akkor, hogy ebből nagy gond is lehet, de ennél szomorúbb, hogy ő sem, akkor minek kell járni egyáltalán hozzá, ha nem tud segíteni?

2023. okt. 24. 12:21
 10/18 A kérdező kommentje:
Na mindegy, úgy tűnik itt minimális vagy inkább nulla empátia szorult mindenkibe, ment is a lepontozás.
2023. okt. 24. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!