Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig jár havonta a védőnő?

Meddig jár havonta a védőnő?

Figyelt kérdés

Lassan egy éves a gyermekem, még havi szinten jön a védőnő, vagy ha épp nem jön, akkor ugye vinni kell a státuszokra.

Meddig van ez a havi szintű látogatás? Mikor ritkul?


2023. márc. 31. 10:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Igazából havi szintű látogatás az első 6 hónapban van csak. Utána 9 hónaposan, 12 hónaposan, szóval a védőnő nálatok kicsit túlbuzgó.
2023. márc. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szuper 😅 azt hittem mindenhol így van. Elképzelhető, hogy azért, mert még csak 4 hónapja tartozunk hozzá? A terhességem elejétől számítva ő a 7. védőnő, akivel dolgom van.
2023. márc. 31. 10:45
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is havonta kell 12 hónapos korig. Sőt, mivel jön a második baba a nagy 15 hónapos korában, addig is havonta kell menni, mert ha már terhesgondozunk, akkor megnézi a lányom is. Utána meg a kettőt vihetem havonta. Nagy barátnők leszünk. :D
2023. márc. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
3-as vagyok, hogy sikerült hetet összeszedni?
2023. márc. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A jelenlegi védőnő GYES-en volt, és addig csak úgy tudták megoldani a körzetet, hogy kb 2 havonta máshoz került az, aki itt lakik ebben a városrészben. A védőnőknek sem tetszett, mert nehéz volt nyomonkövetni rendesen a várandósságot is.
2023. márc. 31. 10:50
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk féléves korig és akkor is csak a státusz miatt. Utána három havonta, másfél éves kora óta félévente. De eléggé változó ahogy látom, mert unokatesómhoz is havonta járt vagy másfél éves korig... Az volt a magyarázat hogy nagyon gázos a környék, de nem tudom amúgy miért, mert unokatesómék teljesen rendezett körülmények között élnek
2023. márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mi nagyon jó környéken élünk, jó körülmények között, szóval ezért sem értem, de lehet itt más a szokás, meg esetleg köze van hozzá, hogy nem olyan régen jött vissza a védőnő, talán nem ismer még minket eléggé.
2023. márc. 31. 11:00
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez sem kizárt, meg én tényleg úgy látom hogy ahány védőnő, annyi típus. Valaki laza, más meg komolyabban veszi, harmadik buzog. Nekem is volt már mindegyik, de alapvetően jól kijöttem velük.
2023. márc. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk csak az első 3 hónapban kell havonta vinni (nem jön házhoz), utána 6-9-12 hónaposan, a kiskönyvben is valahogy így vannak a státuszok, ha jól rémlik.


Szóval szerintem ezt védőnője válogatja. A tiétek jól ráér :D

2023. márc. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Első 6 hetben hetente kellett, aztán 12hónapig havonta. Utána 18hónaposan, majd évente 8éves korig nálunk.


Hazhoz 1x sem jött ki. A 4 napos gyerekemet úgy kellett vinnem hozzá 🙄

2023. márc. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!