Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig jár havonta a védőnő?

Meddig jár havonta a védőnő?

Figyelt kérdés

Lassan egy éves a gyermekem, még havi szinten jön a védőnő, vagy ha épp nem jön, akkor ugye vinni kell a státuszokra.

Meddig van ez a havi szintű látogatás? Mikor ritkul?


2023. márc. 31. 10:30
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Mondjuk, ha már így is, úgy is kötelező vele a havi találka, akkor kényelmesebb, hogy ő jön.

Amúgy minden védőnővel jól kijövök/kijöttem, csak most így eszembe jutott, hogy meddig van ez, mert most fog jönni jövő héten, utána még a dokihoz is kell menni tanácsadásra, és sűrűnek tűnik ez az "egészségügyi program" Húsvét előtt 😅

2023. márc. 31. 13:10
 12/18 anonim ***** válasza:
Hátha 1 éves kora utánra kicsit lazábban veszi a dolgot. Pedig én a miénkről tudom, hogy baromira nem ér rá, addig a fél-egy óráig, amíg itt van 3x hívják telefonon anyukák. Valószínűleg neki nagyobb macera ennyit mászkálnia, mint nekem fogadni őt. #3
2023. márc. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
56%
Az első 6 hétben hetente jött ő, azóta havonta visszük mi, kivébe 5 hónaposan, mert akkor nincs státusz, de kijön a hozzátáplálás miatt. Onnantól a kiskönyv szerint visszük.
2023. márc. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nálunk most lesz 9 hónapos. Nálunk is havonta van, ő jön hozzánk is. Jó környéken élünk, jó helyzetben, ráadásul gyerekápoló is vagyok évek óta, úgyhogy igazából beszélgetni jön egyet kb.,hogy mizu, utána lohol is tovább. Sosem szól bele mit hogy csinálok meg úgy semmibe. Először elgondolkoztam,hogy valami gáz van hogy ő jön, aztán kiderült,hogy a tömbbe az összes ilyen korú babához megy és egy napra is próbálja tenni ezeket a látogatásokat. Nálunk hetente jött szülés után 5 hétig,a 6. héten csak telefonon kérdezte, hogy mizu. Amúgy aranyos,fiatal pályakezdő, jóban vagyunk,de erre néha úgy rákérdeznék,hogy minek jön ki,ha minden oké,sokkal kényelmesebb lenne bejárni hozzá,minthogy rohangál. Szülés után azt mondta akiknél van otthon saját mérleg, eszköz,oda jobb szeret jönni. Hivatlanul sosem jött, első hetekben sem,mindig előre megbeszélve. Nem értem én se, egyébként nálunk költözés miatt ő a második, szülés előtt kerültünk hozzá, azelőtt is egy fiatal védőnőnk volt,neki pedig az volt a szokása,hogy egyik alkalommal én mentem, másik alkalommal ő.
2023. márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk ugye akkor váltottunk mikor beköltöztünk a házba. Ez közvetlenül a gyerek születése után. Ha jól emlékszem akkor kijött az új védőnő, mikor egy hetes volt a kicsi. Aztán havonta vittem a rendelőbe státusz vizsgálatra fél éves korig. Most másfél éves a kislányom és szerintem olyan 3-4 alkalommal volt nálunk. Utoljára nyáron volt itt. Egy hónap múlva szülök, és még nem jött. Járok hozzá terhes gondozásra, de sokszor úgy hogy nem viszem a nagyobbat. Sőt neki is van hogy direkt mondom mikor lenne jó amikor a férjem tud vigyázni a nagyobbra. Ha ott van sokkal körülményesebb az egész. Szerintem majd jön ha megszülök aztán jó darabig csak mi megyünk. Szerintem nálatok túl buzgó. Pont tegnap beszéltük férjemmel hogy a kollégájuk is mondta hogy neki már nagyobbak és így is állandóan kimegy hozzájuk házhoz. Embere válogatja.
2023. márc. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
6 hetes koráig jött hetente. Utána én vittem státuszra mindig, de azért havi 1x beugrott a védőnő. Aztán a 9 hónapos státuszon mondta, hogy majd legközelebb az 1 évesen találkozunk. De mivel a közvetlen szomszédban 2 hónapos baba van, tuti jár erre, aztán akkor beugrik úgyis hozzánk is.
2023. márc. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

15 vagyok

Azt elfelejtettem hogy mi az első két hónapban mentünk mérésre hetente hozzá.

2023. márc. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nálunk valószínűleg a COVID is borította a papírformát, de háromszor jött ki: amikor megszületett, 3 hónapos korában, mert fura volt nekem valami és ellenőrizni szerette volna, hogy nincs-e gond és 5 hónaposan. Egyébként fél éves koráig látta havonta a gyermekorvosnál státuszvizsgálaton/oltáson, utána csak 3 havonta. Levelezni az elején elég sűrűn leveleztünk.

Az előző körzetes védőnő és a korábbi gyermekorvos szinte egymásnak adták a kilincset, amikor az unokaöcsém született: 6 hetes koráig egyik héten egyikük jött, másikon a másik, utána már csak a védőnő járt ki. Egyébként még a mi védőnőnk és gyermekorvosunk is ők voltak :).

2023. ápr. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!