Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy van ez a szülés előtti...

Hogy van ez a szülés előtti táppénzzel?

Figyelt kérdés

November 5-re vagyok kiírva.

Szeptember 15-től nem tudok dolgozni, mert olyan a munka jellege (repülni kell, stb). Így attól a naptól kezdve táppénre kell mennem. (Igazából már szeptember 1-től kellene, de ki tudom venni a maradék szabadságom.)

De nem vagyok veszélyeztetett. Akkor is 9-es kóddal leszek táppénzen?

Az októberi hónapra szintén táppénzt kell kivennem.

Megnéztem hogy a táppénz első napjától visszaszámolnak 3 hóanpot és az azt megelőző 180 nap átlagkeresetét veszik alapul. Napra pontosan nem tudom, de a havi átlagfizetésem kb 480e ft-ra jön ki. Úgy kell számoljak, hogy ennek a 60% -15%?

Tehát kb 240e ft amit kaphatok pl októberre?


2023. szept. 5. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tp-re menned.Köteles a munkáltató olyan munkakört biztosítani,amit el tudsz látni,ha nem tud, akkor köteles távolléti díjat fizetni.9-es kóddal csak nőgyógyász javaslatára vehet fel a háziorvos,ha veszélyeztetett terhes vagy.Ha nem vagy az, akkor nem is mehetsz tp-re terhességgel.Mással nyilván igen,de az meg nem tarthat hónapokig,és sima 8-as kód.Szülési szabit meg lehet kezdeni a kiírt dátum előtt 28 nappal.
2023. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nőgyógyászhoz mész általában kiír szó nélkül 9-es kóddal, de onnantól papíron veszélyeztett terhes leszel és kész. (Most azt hagyjuk hogy ez így mennyire szabályos vagy nem szabályos)


A táppénzt naptári napokra számolják, szóval amit írtál 180 napi átlagbér egy napra eső részének a 60%-át (ha több mint 730 napja dolgozol folyamatosan) -15%szja kapsz naponta. Hétvégére, ünnepnapra is. Nem is havonta fizetik ki, hanem 2 hetente kell menni a táppénzes papírért és 2 hetente fizetnek.

2023. szept. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat! Valamiért azt hittem ha már nem tud dolgozni az ember akkor autómarikusan táppénzre lehet menni.

(Biztos azért mert a haziorvos meg a terhesggondozó orvos is meg szokta kérdezni, hogy szükségem van-e tàppénzre.)

2023. szept. 5. 15:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem is mindkettő megkérdezte mindig. De ez inkább orvos függő, nekem ezen a szinten szerencsém volt velük. Ezek szerint neked is. De a munka rész az úgy van ahogy az egyes írja
2023. szept. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
2, nekem havonta fizettek és 2hetente kellett menni, jobban mondva volna, mert oda is havonta mentem és a munkáltatónak is havonta küldtem.
2023. szept. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!