Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen élethelyzetben mernétek...

Ilyen élethelyzetben mernétek babát vállalni?

Figyelt kérdés
Nagyon-nagyon vágyunk egy babára, de mostanában olyan sok különböző véleményt hallottam és olvastam ebben a témában, hogy elkezdtem aggódni: talán önzőség lenne gyereket vállalni a mi helyzetünkben. A férjem és én is dolgozunk teljes munkaidőben, bejelentett állással. Havi bevételünk nettó 700 körüli (némileg változó, de nagyjából ennyi). Tudom, hogy ez a bevétel csökkenne, mivel az én fizetésem egy része kiesne, ha elmennék szülni. Albérletben élünk, de nézegetjük a kisebb kertes házakat, tehát a fenti bevételből a hitelt is vonnák valószínűleg hamarosan. Itt gyakorin látom, hogy valaki ennél sokkal jobb körülmények közé sem mer gyereket vállalni, de sajnos a környékünkön ennél több bevételt nem nagyon tudunk összehozni, nem tobzódnak a munkalehetőségek. Tudom, hogy egész életemben fájna, ha nem lehetne gyerekem, de nem akarok tönkretenni egy életet, hogy nem tudom megadni neki, amit meg kellene...
2023. aug. 1. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Igen!

Mi is ennyi pénzből vagyunk el egy hónapban.

Egy lakáshitelünk van.

Nem panaszkodtak a gyerekek még,hogy hiányt szenvednének valamiben.

Vannak nehezebb hónapok is,mint a szeptember,ugye van egy ovisom és egy felsősöm.

Nevelés kérdése. Nem feltétlenül kell elhalmozni a gyereket mindenfélével.

Van olyan rokonom aki tele van pénzzel és a rokonokhoz járnak a gyerekek enni,turizik és semmit nem kapnak az ünnepekre.

Szerintem ti bőven jók vagytok ha kevesebbet is kerestek.

2023. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Jaj istenem...nem kell tul gondolni.Akarsz gyereket?Akkor hajrá.Ha mindenki arra várna,hogy majd ha....kihalna az emberiség.Mikor mi össze kerültünk a férjemmel,albérletben laktunk ,semmink nem volt.Berendeztük a lakást,rá 2 évre terhes lettem.Azóta saját házat vettünk,felújítottuk ,van két kocsink ,két kutyánk és született még egy kislányunk.Össze házasodtunk,volt keresztelő is stb.Szoval a gyerek nem fogja minden pénzetek elvinni.
2023. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Oo azt szamitasba vwtted ha barmikor meghalhataz esetleg a pasid? Elut egy auto vonat repulo? Vagy h mathas is lehetsz? Elvaltok 1-2 evre ra. Baleset miatt tartosan beteg lesz a pasid? Bedol a hitel eladjak az albit? Uristen annyi minden tortenhet... Jobb ha lemondasz a gyerekrol...
2023. aug. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
#3- as te depis vagy ?🤣
2023. aug. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen.Ennél kevesebb bevételnél is vállalnak gyereket sokan.
2023. aug. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

Nem vállalnék három gyereket (igazság szerint kettőt sem, nekünk elég 1 gyerek), de ez én vagyok, egy teljesen más élethelyzetben.

A ti helyzetetek kapcsán nem releváns, mit döntene egy-egy kommentelő.

2023. aug. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk is 700 koruli a bevetelunk jelenleg a GYED-del, ha visszamegyek dolgozni nyilvan tobb lesz, van lakashitelunk, egy gyerekunk van, autonk nincs, es nagyon kenyelmesen kijovunk igy, felretenni is tudunk rendesen. En ebben a helyzetben csak az alberlettel latom a problemat. Mi is alberletben kezdtuk a ferjemmel, amikor terhes lettem, akkor vettuk a lakasunkat, mert mindketten igy ereztuk biztosnak. Nem volt opcio, hogy lehet, hogy evente koltoznunk kell, es nem talalunk masikat kisgyerekkel. Igy nyugodtak vagyunk, a hitelunk eppen picit kevesebb, mint a berleti dijunk volt.
2023. aug. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Simáááán.


5 éve amikor belevágtunk, en kaptam 130at, férjem 300at se.

Azóta van 2 gyerekünk.

Most én 130gyedet kapok családival.


Férjem egyéni vállalkozó volt. Az uróbbi fél évben örültünk, ha 100-150 megy a családi kasszába.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy 230-280körüli bevételből, 2 gyerekkel is "túléltünk" fél évet.


Oké, saját ház, hitel nincs. A felújítás meg addig nem haladt. 2 autót használunk.


Férjem elment most alkalmazottnak, 350et hazahoz. Így van 480bevételünk.

Vígan elélúnk.

Szeptembertől megyek vissza dolgozni. Nettó 250-300ért. Pont azon vicceltünk valamelyik nap, hogy annyi pénzünk lesz, nem tudunk vele mit kezdeni 🤣

2023. aug. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Ne viccelj már, megis mire várnál? Akarsz gyereket? Van munkátok? Van hol lakni?

Akkor mi a kérdés, nehogy már itt némely válaszoló döntsön aki szerinte 1 millióból lehet max egy gyereket vállalni...

2023. aug. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

4es nem vagyok. 🤣

Ez szatkasztikusan irtam de ezek szerint nem jott at! 😁

2023. aug. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!