Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti a gyerek hány...

Anyukák, ti a gyerek hány éves korában mentetek vissza dolgozni/visszavettek ugyanarra a munkahelyre?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallottam, hogy az anyukák nagy hátrányban vannak munkaügyileg, mert ha pl sokat betegeskedik a kisgyerek, nem is veszik vissza őket a munkahelyükre, hanem újat kell keresni, stb.

Ti hova, és mennyi idő után mentetek vissza a szülés(ek) után?


2023. júl. 29. 16:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
68%
Ugyanoda mentem vissza. 8 hónappal a gyerek születése után már hívtak, hogy mikor tervezek visszamenni. Végül 16 hónapos volt, amikor kezdtem.
2023. júl. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Fél évesen már dolgoztam olyan heti 15 órában, de ennek praktikus okai is voltak, mert a munkám egy részét a férjem vette át, így neki is lett apa-fia ideje és nem volt gond, ha esetleg beteg lett, mert egyikünk mindig vele tudott lenni. Most 2,5 éves, május óta dolgozom kvázi teljes munkaidőben (32 óra), de péntekenként egyáltalán nem, hétfőn pedig anyósom tud vele lenni, ha beteg, mert akkor meg ő ér rá, így csak 3 napot kell megoldanunk. Ha nem nagy beteg, akkor a férjem/anyósom intézik, mert most az én munkám fontosabb, de ha gond van, akkor én maradok vele.
2023. júl. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyereknél másfél éves korában mentem vissza dolgozni. Muszáj volt, mert az apja lelépett, valamiből élni kellett. Szerencsére visszavettek ugyanoda.

Most a második gyereknél is vissza akartam menni majd, másfél éves kora után kicsivel. Múltkor kérdeztem is a főnököt, hogy mi a helyzet? Aztán mondta, hogy hát felejtős. Mert akit felvettek a helyemre, az az ő fia, és hát nyilván szegénynek nincs más opció. Mert nekem annyi lehetőségem van kisgyerekes anyukaként....... na mindegy. Most 14 hónapos, jár az agyam, keresgélek.

Közben csinálok egy sulit, de az majd februárban végződik, így azzal a szakmával addig nem is tudok elhelyezkedni. Utána elvileg igen, mert van kereslet. Szóval addig kéne valami átmeneti jövedelem kiegészítés.

2023. júl. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!