Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti a gyerek hány...

Anyukák, ti a gyerek hány éves korában mentetek vissza dolgozni/visszavettek ugyanarra a munkahelyre?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallottam, hogy az anyukák nagy hátrányban vannak munkaügyileg, mert ha pl sokat betegeskedik a kisgyerek, nem is veszik vissza őket a munkahelyükre, hanem újat kell keresni, stb.

Ti hova, és mennyi idő után mentetek vissza a szülés(ek) után?


2023. júl. 29. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Én a lányom 2 éves korában mentem vissza dolgozni. Találtam a lakóhelyemen 7 órás állást, ahova felvettek. A lányom bölcsődébe ment. Tudatosan kerestem, jó volt így, mert egyedülálló szülő lettem, segítség nélkül.
2023. júl. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
2éves volt, ugyan oda (nagyon váetak vissza). A gyerek bölcsibe ment, én vittem, az apja hozta haza, így adta ki a munkaidőnk. Táppénzen mindketten voltunk vele, mikor melyikünk tudott jobban otthonmaradni. Amúgy igen, rossz szemmel nézik, ha valaki folyamatosan otthon marad, mert beteg a gyerek, de még mindig megköveznek, ha az apja is marad vele (nagyon sokszor kaptam emiatt, hogy milyen dolog...)
2023. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2 éves lesz mikor visszamegyek 4 órába dolgozni. Majd felvaltvq veszünk ki szabit betegség esetén. Visszavarnak dolgozni.
2023. júl. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
2 éves korban megyek viszaa ugyanoda 8 órába. Betegség esetén a férjemmel felváltva leszünk otthon, így senki se hiányzik sokat.2 gyereknél így csináltuk, most a harmadiknál is így lesz.
2023. júl. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%

Vissza? Soha, mivel a terhesség miatt nem kaptam több szerződést.

Új munkám meg a gyerekek miatt nincs

2023. júl. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kindket gyerek 2 hetente volt beteg tobb mint egy evig. Katasztrofa. A kicsi ha 4 napot megy sokat mondok es mar lazas. 14x voltam jan es jun kozt tappenzen. Igazabol azt mondtak menjek is vissza gyesre , mert ennek igy nincs ertelme.
2023. júl. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
2 éves volt a fiam, amikor vissza mentem ugyanoda dolgozni kismama szakban (08:00-14:00). Az már más kérdés, hogy sajnos utána nem sokkal elküldtek létszám leépítés miatt. Pár hónapja munkanélküli vagyok, egyszerűen nem találok nagy városban (megyeszékhely) olyan munkát, ami állandó egy szakos. Gyerekek mellett több szakosat nem tudok vállalni.
2023. júl. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb lányom 2 éves volt mikor visszamentem dolgozni. A bölcsi első hónapjában még csak a szabim töltöttem.

Ő kb 2 havonta volt beteg. Szerencsére mindig megúsztuk a betegségeket.

Az ikreimmel mikor gyeden voltam, megszűnt a cég ahol szülésig dolgoztam (teljes felszámolás)

Így most épp állást keresek.

Márciusban kezdték az ovit, de kb folyamatosan betegek voltak. Hol az egyik hol a másik. Örök körforgásban.

Esélyem se lett volna munkát találni (megtartani)

Hát nem fogok hazudni, de az utóbbi 1 hónapban legalább 30 helyre jelentkeztem (számomra csak a 8-16 állások a jók, mert én logisztikázom a gyerekeket többnyire)

Eddig 3 írt vissza hogy köszi nem.

1 felhívott, de a telefonos interjú alatt ahogy kiderült h ikreim vannak, már köszönt is el a hölgy...

Szóval kb az utolsó ember vok akit felvesznek.


Na de ez függ a végzettségtől, nyelvtudástól, munkatapasztalattól is.

Nekem csak az utolsó van az általam keresett adminisztrációs munkákhoz.

2023. júl. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2023. júl. 29. 20:32
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
2.5 éves volt, mikor visszamentem dolgozni. Nem ugyanarra a helyre, mert onnan, amint megszültem kirúgtak. Időközben egyedülálló anya lettem, hirtelen kellett a bölcsi, de nem vették fel sehová, mert nem volt hely. 5 hónapba telt, míg lett neki helye.
2023. júl. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!