Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikre lenne a leginkább...

Mikre lenne a leginkább szüksége a kolontári és devecseri kisgyermekes családoknak?

Figyelt kérdés

A lakóhelyemen szeretnék egy kis gyűjtést szervezni a helyi anyukákkal kisgyermekes családoknak, de nem tudom/tudjuk mire lenne leginkább szükség. Ilyenekre gondoltunk mint pl. pelenka, bébiétel, ruhácskák (elsősorban most őszi/téli ruhák), kiscipő, fürdető, popsikenőcs, popsitörlő kendő, cumisüveg, ... stb. Kinek mi van otthon, amit fel tud ajánlani.

Jó volna ha más is követné a példánkat.

Az én ismeretségi körömben főleg kisgyermekesek vannak, de ahol nagyobb, iskolás gyerekek holmijából tudnak felajánlást tenni biztos arra is szükség van.


2010. okt. 11. 05:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Te merre laksz? Én nagyon szívesen adnék nekik bármit amire szükségük van, de csak úgy hogyha személyesen lemegyünk és a kezükbe adjuk. Sajnos az árvízkárosultaknak sem épült még fel a házuk, pedig mennyien adakoztak és segítettek, a pénz mégis eltűnt valahová. Remélem Ők nem járnak majd így.
2010. okt. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az újságban és a tv-ben is azt mondták, hogy pelenkára lenne szükségünk.

Ruhát nem mondtak, de biztos az is segítség, hiszen van akinek azt is elvitte az iszap.

2010. okt. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem minden ok, amit leírtál, hiszen tényleg van, akinek ruhája sem maradt. De a legfontosabb biztosan a babakaja és a pelus.
2010. okt. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

6:40-es válaszolónak: Vecsésen élek. A megjelent csalók miatt /hú de mérges vagyok rájuk :(( / én is személyesen szeretném eljuttatni az adományt amit összegyűjtünk.

A gyűjtés mellett a nehezebb feladat talán az lesz, megtalálni a rászoruló családokat. Hiszen akinek elöntötte a házát az iszap, az nincs ott a helyszínen. Kolontárt meg ugye most ki is ürítették.

A helyi védőnői szolgálatot, a családsegítő szolgálatot ajkai, devecseri) próbálom most hívni, hátha ők tudnak ebben segíteni.

2010. okt. 11. 10:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Időközben tudtam beszélni a Devecseri Védőnői Szolgálattal. Sikerült informálódnom, ha esetleg más is szeretne gyűjteni. Azt mondták ruhaadományt már nagyon sokat kaptak, arra annyira már nincs szükségük, talán csak kiscipőre, csizmára. Minden mást ami a babáknak, kisgyermekeknek kell szívesen fogadnak, tehát amiket már írtam (pelenka,bébiétel, tisztálkodószerek stb.) mellett ha valaki nagyobb dolgokat is fel tudna ajánlani kiskád, gyerekülés, babakocsi, ezeket is várják.
2010. okt. 11. 10:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
És aki esetleg messzebb lakik és a személyes elvitelt nem tudja megoldani, annak nem tudsz valami elérhetőséget, hogy kisebb csomagokat hová lehetne küldeni?
2010. okt. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk marad egy majdnem egész csomag pelusunk, azt szívesen eljuttatnám, de igazából ruhát tudnék adni főleg, csak tényleg azt mondják, hogy abból rengeteget kaptak már. Ja, meg a babakocsink sem kell már, nem használjuk, azt is szívesen odaadnám, csak egy bibi van: én Pécsen élek, innen oda elvinni nem tudom (nincs autóm), postázni meg iszonyat drága lenne. Főleg a babakocsit. Nem tudjátok, hogy itt nincs-e valami gyűjtés? Bár én is szívesebben vinném oda személyesen, de egyelőre ez megoldhatatlan.
2010. okt. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Két utolsó válaszoló. szerintem ti is fogjatok össze másokkal és, így talán tudtok megoldást találni a felajánlásaitok eljuttatásához. Amikor szányra kélt a hír, hogy gyűjteni szeretnék, meglepően sokan jelezték, hogy szeretnének egy keveset adományozni, de egy kis zacskónyi dologgal csak nem vághattak neki Devecsernek. Így viszont, hogy van aki összegyűjtse, és elszállítsa, szívesen hozzák. Csak el kell kezdeni valakinek.

Én csak a saját környezetemben gyűjtök, azok között akik ismernek. Az ismerőseim viszont szólnak a saját, általam nem ismert barátaiknak is, úgyhogy elég nagy körben sikerül gyűjteni.

2010. okt. 12. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!