Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért zavar másokat ha a...

Miért zavar másokat ha a gyerekemre költök ?

Figyelt kérdés

A kérdésem költői, de tényleg nem tudom hova tenni.


Több ismerősnél vettem azt észre hogy konkrétan zavarja az, ha a gyerekeimre költök.


Egy példa:

Én a gyerekeimnek külföldi tábort is nézek, így idegen nyelvet is beszélnek, sőt élvezik, lányom már türelmetlenül várja hogy 3 hét múlva 1 hetet az alpokban lovagolhasson.


Ez tudom pénz, lehetne irígység tárgya, és akkor ott az ellenélda hogy aki utoljára emiatt beszólt, 12 millió forintért vett új autót, mert az tetszett neki.

Ez alapján joggal feltételezhetem ha venne egy olyat amivel én járok, akkor maradna 7 millió forintja, abból 25x mehetne az ő lánya is lovagolni az alpokba, ha kamatoztatja államkincstárban akkor csak a kamatból 4x mehetne, úgy hogy a tőkéhez nem nyúl, tehát a pénz nem lehet akadály..


Akkor miért zavarja őket ??


2023. máj. 23. 07:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
71%

Ha azt kérdezik hova megy nyaralni a gyerek, akkor feltételezem, hogy együtt megyünk, így azt mondom a család hova megy... Lehet ezért volt fura, hogy te a gyerek táborozásáról beszéltél. Részemről az egy tábor, ami lehet tök jó, de nem nyaralás. Na mindegy.

Legközelebb válaszolj rá, hogy "hmmm új autóó?"... :D

2023. máj. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Én lakást vettem a gyerekeimnek és földeket, mégse érdekel senkit és nem is köptek még arcon miatta. Gondolom akarva akaratlanul kérkedsz vele, és az senkit nem izgat, azt se akinek 20 milliós az autója.

Másik, hogy lehet válaszolsz nekik, ők tudomásul veszik, és nem történik semmi lenézés, csak te fantáziálod hozzá, mert "olyan arcot vág".

2023. máj. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
36%

Én a kérdezővel értek egyet, és látom, jó gyakoris szokás szerint megint megy őrá a köpködés.

Ő honnét tudja, hogy az az ismerőse 12 M Ft-ért vett autót? Akkor a másik is dicsekedett vele?


Szerintem meg, ha kérdeznek, válaszoljunk. Ha megkérdezik, hova megy a gyerek, a családi nyaraláson kívül elmondom azt is, hova megy táborba. Ha megkérdezik, mennyibe kerül, azt is elmondom.


Az egy másik kérdés, hogy ha nekem a feleségemen kívül bárki megjegyzést merne tenni arra, hogy a SAJÁT pénzemmel/pénzünkkel mit csinálok, annak emelt hangon (=ordítva) megmondanám, hogy nyalja ki a seggemet! Ha kiveszem készpénzben és a kertben, tábortűzben égetem el, amin szalonnát sütök, ahhoz sincsen köze!

És természetesen, aki ilyen megjegyzést tenne, azzal a jövőben nem tartanám a kapcsolatot. Neked is ezt tanácsolom, kérdező!

2023. máj. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, de költhetnél az enyémre is. 😚
2023. máj. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyós szokott megjegyzéseket tenni a gyereknek.. 'már megint új játékod van? Már megint új cipőd/kabátod/ruhád van?' (pedig nem szoktam sokszor venni, és mindig szanálok is, hogy ne legyen sok előtte)


Közben ő meg heti szinten rendel vmi szarságot a netről, amit a facebookon látott. Én soha egyszer nem merném neki megjegyezni, hogy na ezt meg minek vetted meg. Az ő dolga. De akkor nekem se mondja, és főleg ne a saját unokáján akarjon spórolni...

2023. máj. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat..


Mint látom pontosan ugyanaz a reakciók érkeztek, mint a való életben.


Sikeresen megkaptam hogy nagyzolok egy 180ezer forintos 1 hetes ottalvós táborral, ami csak egy kiragadott példa volt hiszen nem ez az egyetlen programunk az életben, más emelte a tétet hogy 5 gyereke van, nehogy lemaradjon.


Volt aki beleállt abba, hogy miért az alpokba megy, én meg nem tudom hogy hogy magyarázzam azt -- illetve hogy egyáltalán kell e magyarázni -- , ha magyarországon vagyunk, és német nyelvterületet keres a lányom (amit én is támogatok, mert szerintem ha a nyelvtudását fejleszti az mindig hasznos) akkor egyszerűen nem tudom milyen megoldást lehetne még felhozni tekintettel arra, hogy 800km-en belül bárhová megyek ahol németül beszélnek az alpokba jutok. Ez ilyen, el kell fogadni, ha svédországban élnénk megérteném, de így......


Ismételten köszönöm a sok hasznos választ.

2023. máj. 23. 11:43
 17/22 anonim ***** válasza:
64%

Nem kell fűnek-fának-bokornak dicsekedni, hogy milyen luxus cikkekre telik neked és akkor nem fog beszólni senki.

Jelen gazdasági helyzetben sokak még az ennivalón is spórolnak. Te meg vered itt magad, hogy mennyire tele van a zsebed...

Ez nem irígység. Inkább részedről tapintatlanság ezzel dicsekedni.

2023. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi bajom nem volt a kérdéseddel az utolsó kommentedig. Tök jogos a kérdés és normálisan tetted fel. Az a komment viszont már tényleg fölényeskedő.

Egyébként meg a lényeget kihagytad. Honnan veszed, hogy zavarja? Mit mondott pontosan? Arra lehet reagálni, a semmire nem. Pl.Hú, de zavar ez engem. Sajnálom. Pontosan miért? Ilyen rohadt sok pénzed van, hogy egy vagyonért táboroztatod a gyereket? Igen, de látom neked is van. Én most úgy döntöttem, hogy nem új kocsira költöm, hanem a gyerek nyelvtanulására. Nem vagy normális. Feleannyiért lovagolhatna az alföldön, ami sokkal hasznosabb. Igen, de a fő cél a nyelvtanulás volt, amit anyanyelvi környezetben kap meg, nem az alföldön. stb. Ha téged zavar valami, akkor ott legyen nagy szád, ne a gyakorin, mert mi itt nem tudjuk, miért zavarja az ismerősödet, ő viszont igen.

2023. máj. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Miben nyilvánul meg, hogy zavarja őket?
2023. máj. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
kérdező sok ember irigy ezėrt nem kell csak olyanoknak elmondani aki nem irigykedik csak elfogadja . senkinek semmi köze hová mėsz vagy hová megy a gyerek táborba,szoba sem kell hozni.
2023. máj. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!