Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babavàró hitel mikor válik...

Babavàró hitel mikor válik kamatmentessé?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, hogy a terhesség 91 napjától, ha jelzem a bankban a terhességet és bemutatom a terhességet igazoló dokumentumokat, akkor kamatmentessé válik a hitel.

Viszont most azt hallottam, hogy csak születés után válik kamatmentessé.

Hogy is van ez akkor?



2023. ápr. 14. 12:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, ha pl. beteg a baba és emiatt kell megszakítani a terhességet az már nem minősül vetélésnek, így nem számít teljesített gyermeknek. Nekünk legalábbis ezt mondták, illetve olvasni is olvastam valahol.
2023. ápr. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11

A jogszabály csak halvaszülést vagy 12. hét után elhalt magzatot ír. A betegség miatt abortált magzat az előbbibe tartozik.

Azon belül nincs kikötés. Eleve 12. hét után csak ilyen okból lehet megszakítani a terhességet, illetve akkor, ha az anya életét veszélyezteti.

Tehát attól nem kell tartani, hogy valaki ezzel visszaél, és direkt a babaváróért esik teherbe, amelynek felvétele után el is veteti a gyereket.

2023. ápr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#11 Most direkt rákerestem a jogszabályra, a nőgyógyásznak annyit kell leigazolnia, hogy elhalt a magzat és a magzat elhalásának időpontját, az okát és a hogyanját nem kell megadnia, tehát mindegy, hogy magától halt el, vagy indukálták a vetélést.
2023. ápr. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#12 és #13

Köszönöm szépen, akkor én tudtam rosszul, köszi annak is, hogy utánanéztél. Nem tudom akkor mit olvastam vagy hallottam. Remélem senkinek nem lesz szüksége erre az információra.

2023. ápr. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!