Mi lehet annak az oka, hogy manapság egyre kevesebben vállalnak gyereket (illetve egyre kevesebb gyereket akarnak egyáltalán)?
Mi lehet a fő tényező? Van sok közrejátszó dolog, úgy mint dráguló élet, kényelmes 21. századi élet (minek pelenkázzak gyereket ha utazhatok, étterembe járhatok, kikapcsolódhatok, autókázhatok, mencizhetek hutyutyu hutyutyu bratatata ), lustaság stb.
Mit gondoltok?
Mi a férjemmel eddig kettőt vállaltunk és harmadikat is szeretnénk. Sok ismerősnél 1 gyerek van vagy nulla.
Az ismerőseink ezzel indokolják:
- a mai világba szülni meggondolatlanság
- még nincs elég pénz rá
- nincs megfelelő társ hozzá
- elég az 1 gyerek, mert az is sok energia és pénz
- félelem a szüléstől
- nem akarnak semmiképp, mert nem érdekli őket a gyerek
A férjemmel úgy gondoljuk, hogy akik igazán vágynak babára azok vállalnak. Nem feltétlenül kell városban élni, falun mi is tudtunk venni házat. Van munkahelyünk is. Mindenki maga tudja mi fontos, a gyereket erőltetni nem lehet senkire.
8as: a Babaváró 10 millió a gyerekek számával automatikusan megszűnik. Én 10 milliót kaptam, eddig 0 Ft-ot fizettem, és most 7 millió Ft a tartozás.
Ergo már most vissza tudnám fizetni a teljes hitelt, sőt, maradna 3 millió Ft, plusz a kamatai.
De remélem, hogy lesz 3. gyerek (nem ezért, hanem más okból), és akkor egyetlen fillért se kell visszaadni.
Nem tudom, hogy jött ki a 100 ezres törlesztés.
Mondjuk az már a legalja amikor egyesek amiatt ítélkeznek a másik fölött hogy az hogyan éli az életét, mi teszi boldoggá.
Mi a férjemmel most várjuk a második gyerekünket, de szeretnénk majd harmadikat is, mi így vagyunk boldogok. A bátyám meg egyáltalán nem akar, karriert épít, utazgat, ő meg így boldog. Most épp Indonéziában van miközben mi itthon az egyik betegségből esünk a másikba, és a gyerekorvost többet látjuk mint a nagyszülőket. Bevallom azért a képeket nézve néha irigylem a szabadságát :D De eszemben sincs ítélkezni felette, ha ő nem akar gyereket akkor nem akar, és ettől még van családja és lesz is. Ott van neki a felesége, itt vagyok én, az unokahúgai, és öregkorában is itt leszünk neki, szóval nem kell aggódni hogy nem lesz aki rányitja az ajtót.
#6 Számoljuk újra.
Magánorvoshoz járok terhesgondozásra, egyfelől mert nálunk senki nem néz rá államiban a gyerekre UH-val, másfelől mivel dolgozom és nem akarok órákat munkaidő alatt kihagyni a rendelések miatt, így gyorsabb. Ez olyan fél millió kiadás a 9 hónap alatt. Nifty teszt, ha jól emlékszem 240 ezer volt, tehát 750 ezer forint már el is ment a babára. Úgy, hogy még nem merült fel, hogy magánban szülök. (Meg voltak államilag nem támogatott vizsgálatok, havonta járok laborra a tsh miatt stb., arra is elment egy 100 ezer forint)
Én most 700 nettót kapok kb.
Elmegyek mondjuk 2 évre csed+gyedre, akkor ugye fél évig többet kellene kapnom, de nemrég emelték a fizum, ezért szerintem nem kapok sokkal többet, mint 700 ezer az első félévben sem. Nem néztem, hogy mennyi családit kapunk, ez mondjuk 50 ezer forint, ami 6 hónap alatt visszahozza a nifty árát.
Utána jön másfél év gyed, amikor havi 240 ezer forintot fogok kapni. Mondjuk legyen a kedvezményekkel 300.
Nekem ez havi 400 ezer forint kiesés 18 hónapon keresztül, ez 7.2 millió forint mínusz. Csak az, hogy gyedet kapok.
Szóval lehet sok mindent mondani egy babára, de azoknak a családoknak, ahol a nő (is) magas végzettséggel rendelkezik és jól keres, óriási anyagi kiesés egy gyerek.
Ahol meg a szülőknek alacsony a bevételük, ott az a probléma, hogy a gyerekkel járó váratlan kiadások nagyon magasak lehetnek a bevételekhez képest.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!