Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős kortól kell a...

Mennyi idős kortól kell a gyereket más gyerekek közé vinni hogy szocializálódjon?

Figyelt kérdés
Nincs nagyon más kisgyerekes ismerősünk sajnos. Meg mi se vagyunk nagy barátkozósak.
2022. dec. 1. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez gyerekfüggő.


A mi kisfiunk nagyon nyitott, imádja a többi kicsi gyereket, már 1 évesen boldogan rohant a kerítéshez, ha meglátta a szomszéd gyerekek, játszik velük a maga módján, ölelgetni őket. Szeret gyerekek között lenni.


Az unokatestvére viszont ennek totál ellenkezője, nagyon visszahúzódó, ő 2,5 évesen sem játszik más gyerekekkel, nem reagál rájuk, nem akar odamenni, az enyémmel sem akar egyáltalán semmiféle kontaktust teremteni, hiába menne az enyém játszani, vagy hiába adna oda neki valami játékot. Hát ő meg ilyen típus, szerintem még nem vágyik szocializációra egyáltalán.


Szóval ezért mondom, hogy gyerekfüggő, van-e rá igénye egyáltalán.

2022. dec. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Játszótérre se jártok?

Az egy jó "mintaterep", hogy felmérd azt, mennyire érzi jól magát más gyerektársaságban. És téged sem feszélyez, mert nem kell rögtön "barátkozni", ha neked nem esik jól.

2022. dec. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Amikor már stabilan jár érdemes vele néha-néha kimenni a játszótérre. Tehát kb 1- 1,5 éves kortól.

Viszont az együttjátszás csak ovis kortól elvárás. Addig inkább csak egymás mellett szoktak játszani. 😀

2022. dec. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1 éves, még nem jár. Voltunk párszor játszótéren hintázni, vagy nem volt senki vagy 1-2 nagyobb gyerek szaladgált.
2022. dec. 1. 14:41
 5/12 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, én faluban nőttem fel, ovi előtt (3 évesen mentem) nem voltunk gyerek társaságban. Nem volt hol. Nincs játszótér se.

Ennek ellenére nem volt semmi gond (anyum szerint se)

A lányommal mivel városban laktunk sokat voltunk játszón, aztán bölcsis lett. Az ikreimmel viszont mire menni lehetett volna beütött a covid. Mivel már kertes házban lakunk így itt a sok kerti játék. Na meg ikrekkel nem olyan egyszerű a kimozdulás, így sokkal kevesebbet voltunk játszón.

Januárban kezdik az ovit.

Szerintem nem szocializálatlanabbak mint a nagylányom

2022. dec. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4: Nem írtad hogy merre laksz (Bp, kistelepülés, falu, város, stb???) - de amikor mi új helyre költöztünk, két gyerekkel, körbejártam velük a környező játszótereket, terepfelmérésre. :) Megnéztük, milyen játékok, hinták vannak, ill. hogy miylen az "emberanyag". :-D Biztosan találsz olyan játszóteret, ahol szimpatikus anyukák vannak...
2022. dec. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1 éves kortól érdemes játszótérre vinni, de nem a szocializálódás miatt, hanem mert ott szabadabban játszhat, mint bárhol máshol. Még ha van is keretetek, akkor is jobb játékok vannak a játszótéren.

Aztán ahogyan alakul. Van olyan gyerek, aki ennyi idősen már keresi a többiek társaságát, és van, aki nem. Egyik sem baj. Nekem a fiam nagy barátkozós volt, ha nem is egyévesen, de 1,5-2 évesen már komplett baráti köre volt a játszóteres gyerekekből. A lányom nem volt ilyen társasági lény, őt nem érdekelte más gyerek a bátyján kívül. Most már ő is nagy, 10 éves, a mai napig kicsit lassan oldódik, de amúgy semmi baja a szocializálódással, sok barátnője van.

2022. dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
Kelleni semmit nem kell.
2022. dec. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

A szocializáció nem pusztán gyerektársaságot jelent.

Szocializálod a gyereket amikor 1, talalkozik a nagyszüleivel; 2, elmentek a boltba, 3, találkozik a postással, 4, köszöntök a szomszéd néninek...

Az, hogy mikor kezdi el keresni a gyerekek társaságát, egyáltalán nem szoktatás kérdése,

hanem veleszületett habitusé.

Nincs lemaradva az a gyerek sem, aki 2,5 évesen is inkább a kihalt játszótéren játszik a szüleivel.

2022. dec. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:
Gyerekfüggő. De folyamatosan érdemes csinálni.
2022. dec. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!