Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért utálhat a védőnő, mit...

Miért utálhat a védőnő, mit tegyek? Hogyan tudok váltani ki mit gondol érdemes-e, mennyire hasznos egy védőnő?

Figyelt kérdés
19 éves kismama vagyok. Jelenleg 5 egy hét múlva hat hónapos. Komoly élettársi kapcsolatban élek, van egy vőlegényem. A kezem az előtt kérte meg mielőtt kiderült, hogy terhes vagyok (tehát szerelemből és nem kötelességből), esküvőnk csak a pici miatt nem lett (szeretnék jó formában lenni, babának öltözni és nem hamar gyorsan nagy hassal oltár elé állni). Tehát a picinek jó családi légkört biztosítunk. Szerelembaba. A párom nem csak jó társ de stabil munkahellyel is rendelkezik, jó fizetéssel. Az anyagi hátterünkkel sincs baj. Szerencsés helyzetben vagyok, hiszem édesanyám egy nem használt ingatlanában lakunk (nem kell lakbért fizetni). A fizetésből jól kijövünk, már most megvettük a nagyobb dolgokat új kombi kiságy, hozzá ágynemű, babakocsi, egy két játék. Teljes szívből várjuk a babánkat, már most nagyon szeretjük mind a ketten. Felelősségteljesen viselkedek, egészségesen étkezek, nem szedek gyógyszereket, nem dohányzok, nem kávézok, nem a divatra hanem arra figyelek hogy jó melegen felöltözzek, terhes vitamint szedek és mellette persze más vitamint is, minden vizsgálatra elmegyek és időben érkezek. A védőnőm ezekkel mind tisztában van. Mégis utálatosan viselkedik, lekezelően, oktató a stílusa és folyton b*szogat. Pl.: Hányos vagyok mióta van a baba, kórházban is voltam ez miatt és zaklat hogy miért nem hízok ( szép nagy hasam van, nem vagyok sovány), hogy a baba ezzel meg azzal fog járni. Félre ne értse senki ő az első pontosan ezért mindenkitől elfogadom a jó tanácsot és azt ha elmondja az olyan dolgokat amiket tudni kell (pl.: mikor milyen vizsgálat van,hogyan kell gyerekirvost választani) csak nem mindegy a stílus. Még egyszer sem volt kint nálunk háznál. Minden talalkozásunkra idegesen megyek. Mit tehetnék? Ez mennyire elfogadott egy védőnőnél? Meddig kell hozzá járni?

#védőnő #Védőnő csere
2022. nov. 13. 17:49
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
75%
Vagyis te megállapítottad, hogy mindenkinél okosabb vagy. Már az első vizsgálaton, a nőgyógyásszal szemben. Azért, mert te vagy a hangosabb, és rádhagyják, az nem azt jelenti, hogy elismerik az eszedet.
2022. nov. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
25%
Ezt jól kiforgattad. Egészségedre. Szép estét. :D
2022. nov. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
93%

Nem firtatom a korod, meg hogy korai... ezt ti tudjátok.

A védőnőnek sem lenne joga ítélkezni vagy ha meg is teszi, akkor tegye magában. De ki tudja, lehet hogy mindenkivel ilyen...


Amúgy meg tojd le, még úgy egy évig gyakran fogod látni. Aztán egy éves kora után már alig, két éves korától meg évente 10 percre fogtok találkozni. Nem lesz az életed része. Viszont sajnos mást nem választhatsz. A védőnők között a kismamák területileg vannak felosztva.

2022. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Nem csak a párom miatt nem dolgozok. Mint már említettem az egész terhességem végighánytam/hányom. Ez mellett nehéz lett volna tovább dolgozni a munkahelyemen, illetve MEGKÖVETELTÉK a tüdőszűrőt. A párom egyáltalán nem zsarnok és nem parancsolgat. Plusz nem gondolnám hogy akkora probléma hogy a kisbabámmal akarok lenni az első három évében amíg oviba nem megy vagy az hogy terhesen nem dolgozok, főleg hogy az életkörülményeink nem követelik meg. A párom is azért “nem engedi” mert nekem és a babánknak akarja a legjobbat. Természetesen ez egy vélemény a részéről én döntöttem el mit fogok tenni. Igen még csak egy éve lakunk együtt, de egy baba vállalásához nem előírás a 10 éves házasság. Sokkal régebb óta ismerem, csak 1 évet udvarolt nekem. Szerelmesek vagyunk, neki mi vagyunk a családja. Nem véletlen akartunk kisbabát. Nem azért komoly a kapcsolatunk mert 10-20 éve együtt vagyunk, hanem azért mert ennyi idő alatt sokkal több rossz dolgon keresztül mentünk, segítettük át egymást mint a legtöbben 5-6 év alatt. Szerintem ez a lényeg, hogy kitartsunk egymás mellett. A picit az nem befolyásolja semmiben mennyi ideje vagyunk együtt, csak az hogy a szüleinek milyen erős a kapcsolata, mennyi mindent bírnak ki együtt.

Köszönöm a válaszokat egyébként, főleg neked 18# mert én is tapasztalom ezeket. Sokkal kritikusabbak velem, a boltba az eladók közül is van aki hülyén fintorog és méreget. A te válaszod viszont reményt ad. Illetve azoknak is akik nem kritizáltak, hanem próbáltak tanácsot adni hogyan kéne kezelnem a helyzetet.

2022. nov. 13. 21:17
 25/36 anonim ***** válasza:
52%

E kérdésre adott válaszok hűen tükrözik a GYIK olvasótáborát. Ne vedd őket komolyan.

A védőnő meg olyan, amilyen, elmész, amikor kell, aztán nem barátkoztok, ennyi.

Amúgy nem is kell ehhez fiatalnak lenni. Emlékszem, amikor elmentem először nőgyógyászhoz, konkrétan lecseszett, hogy miért estem teherbe. 30 éves voltam, és volt férjem, és tervezett gyerek volt! Én azért kikértem magamnak, és azt mondta, hogy tudom-e milyen ritka, hogy valaki meg is tartja. Hát, nem tudom, vagyunk azért 9 millióan ebben az országban.

2022. nov. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
59%
Persze, te tudod. Nyugodtan otthon maradhatsz 3 évig, utána sem muszáj dolgoznod. Sokkal több élettapasztalatod van, mint nekünk, és ti biztos sokkal jobban szeretitek egymást. Sok szerencsét.
2022. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
25%
Érdekes.. Én is váltottam védőnőt!
2022. nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
69%
Érdekes, 18, nekem soha, senki egy rossz szót sem szólt.
2022. nov. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbb ilyen fiatal anyuka ismerősöm folyton azt látja hogy lenézziük,pedig q közelében sincs ez. Valamiért azt hiszik fiatal létükre teljesíteniük vagy bizonyítaniuk kell. Persze én is ilyen lettem mert mindenki tanácsokkal látott el,pedig én 36 voltam terhesen😅 sajnos ilyenkor az ember akaratlanul is egy önvédelmi pozícióba került szúró sündisznó lesz pláne terhesen.

Amúgy mi azért nem beszélgettünk nagyon q fiatal anyukával mert teljesen más volt a világunk,egyszerűen nem volt közös pont,persze köszöntünk neki,beszélgettünk vele,de ezek csak udvarias semmit mondó beszélgetések voltak,mert pl beszélgettünk Ákosról és kérdezte ki az,persze elmagyaráztuk hogy egy énekes meg minden de akkor is érződik ilyenkor q generációs szakadék,ahogy mi meg a mai pop zenészeket nem ismerjük. Szóval nem lenézünk titeket,nem utálkozunk csak szimplán két teljesen különböző világ vagyunk és számunkra ti olyan kis húgnak feleltek meg akinek mindenkinigyekszik a tanácsokkal segíteni,de tudom ezzel pont nem segítünk. Én speciel direkt nem isnosztok tanácsokat mert tudom hogy milyen idegesítő de egy nálam 10 évvel fiatalabbnak szívesen átadnám a tudásom főleg ha látom hogy kínlódás pl szoptatással meg ilyesmi,de megvárom hogy ő forduljon hozzám mert tudom milyen idegesítő a kéretlen tanács.


Szóval nem tartunk titeket butának és nem nézünk le titeket,ez sajnos amolyan idegesítő anyai féltés csak vannak sajna erőszakosabb emberek mint a védőnő. Meghát van aki úgy érzi túl hamar szültök mert mindenki magából indul ki. Én sem szültem volna ilyen fiatalon,de mert akkor nem lettem volna erre alkalmas viszont elhiszem,hogy van aki 19-20 évesen simán készen áll erre.🤷‍♀️ bár 1 éves kapcsolatra én se szültem volna,egyrészt azért mert a párom sok nehézség után 10 év után még mindig megtud lepni,szóval semennyi év nem elég a másik kiismerésére, másrészt házaséletet akartam élni utazással miegymás és bizony most az 1 évessel örülök haxeljutok a játszótérig, a szexről nem is beszélve,a kishölgy szinte semmi időt nem hagy nekünk a fogfájással és azzal hogy jó ha 1-2 órát alszom éjjel. Nappal is most már csak 1-1 órát alszik.

Szóval kösd fel a gatyád, a gyereknevelés csodás de piszok fárasztó😅

2022. nov. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy a védőnő egyszerűen csak bunkó, de lehet, hogy sok ilyet látott már korábban. Iskolából épp csak kieső kislány, problémás háttér, körülmények, gyors megoldás a teherbeesés, családalapítás. Otthon babázik 3 évig, majd rájön, hogy nincs hová visszamenni dolgozni, megoldás az újabb gyerek, aztán elszalad 6-7 év, a szerelem meg vagy kitart, vagy nem. És persze mind biztosak benne, hogy az ő kapcsolatuk erősebb mindenkiénél, mert már sok nehéz dolgon keresztülmentek. Csakhogy hosszútávon pont ez öli meg a szerelmet, hogy állandóan küzdelem, nehézség van. Aztán sokszor ott állnak 30 évesen kiégve.
2022. nov. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!