Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért utálhat a védőnő, mit...

Miért utálhat a védőnő, mit tegyek? Hogyan tudok váltani ki mit gondol érdemes-e, mennyire hasznos egy védőnő?

Figyelt kérdés
19 éves kismama vagyok. Jelenleg 5 egy hét múlva hat hónapos. Komoly élettársi kapcsolatban élek, van egy vőlegényem. A kezem az előtt kérte meg mielőtt kiderült, hogy terhes vagyok (tehát szerelemből és nem kötelességből), esküvőnk csak a pici miatt nem lett (szeretnék jó formában lenni, babának öltözni és nem hamar gyorsan nagy hassal oltár elé állni). Tehát a picinek jó családi légkört biztosítunk. Szerelembaba. A párom nem csak jó társ de stabil munkahellyel is rendelkezik, jó fizetéssel. Az anyagi hátterünkkel sincs baj. Szerencsés helyzetben vagyok, hiszem édesanyám egy nem használt ingatlanában lakunk (nem kell lakbért fizetni). A fizetésből jól kijövünk, már most megvettük a nagyobb dolgokat új kombi kiságy, hozzá ágynemű, babakocsi, egy két játék. Teljes szívből várjuk a babánkat, már most nagyon szeretjük mind a ketten. Felelősségteljesen viselkedek, egészségesen étkezek, nem szedek gyógyszereket, nem dohányzok, nem kávézok, nem a divatra hanem arra figyelek hogy jó melegen felöltözzek, terhes vitamint szedek és mellette persze más vitamint is, minden vizsgálatra elmegyek és időben érkezek. A védőnőm ezekkel mind tisztában van. Mégis utálatosan viselkedik, lekezelően, oktató a stílusa és folyton b*szogat. Pl.: Hányos vagyok mióta van a baba, kórházban is voltam ez miatt és zaklat hogy miért nem hízok ( szép nagy hasam van, nem vagyok sovány), hogy a baba ezzel meg azzal fog járni. Félre ne értse senki ő az első pontosan ezért mindenkitől elfogadom a jó tanácsot és azt ha elmondja az olyan dolgokat amiket tudni kell (pl.: mikor milyen vizsgálat van,hogyan kell gyerekirvost választani) csak nem mindegy a stílus. Még egyszer sem volt kint nálunk háznál. Minden talalkozásunkra idegesen megyek. Mit tehetnék? Ez mennyire elfogadott egy védőnőnél? Meddig kell hozzá járni?

#védőnő #Védőnő csere
2022. nov. 13. 17:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
85%
Védőnőt nem lehet sajnos megválasztani. Az enyém is nagyon bunkó volt velem sokáig, pedig én 30 évesen, férjezetten szültem. Aztán mióta elkezdtem néha (névnapra, karácsonyra, stb) bonbont venni neki, azóta mézes-mázos és nem köt bele semmibe. Most a második várandósságom alatt már egy rossz szava nem volt.
2022. nov. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
61%

De milyen a stílusa, mert ebből nem derül ki. Az hogy elmondja hogy a baba ezzel meg azzal jár, hát már ne is haragudj de ő tudja, te meg még nem. Nem hiszem hogy ezt úgy a szívedre kéne venned. A védőnőnek nem az a feladata, hogy téged tutujgasson.

Majd kimegy ha már a terhesség vége felé jársz, vagy ha megszületett a gyerek (hozzánk akkor jött). Ha tényleg úgy érzed hogy csak veled szemben ilyen és nem te reagálod túl, akkor felnőtt vagy, kérdezd meg hogy mi baja van veled. Meddig kell hozzá járni? Amíg a gyereked iskolás nem lesz, ez azt jelenti 15-16 alkalommal kötelezően a gyerek születése után, és neked még a terhesség alatt is hátra van pár alkalom.

2022. nov. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
68%
Egy szót nem írtál, hogy mi a baj a védőnővel! Csak hogy a súlyod miatt szólt. Nem dolga, hogy kedves legyen, ha konkrétan bunkó akkor pedig érdemes helyre tenni.
2022. nov. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
16%

Háziorvost váltasz és védőnőt is lehet.

Amúgy meg beszélj vele te is nyugodtan olyan hangnemben!

2022. nov. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagy túl érzékeny? Fogd fel úgy a dolgokat, hogy neki ez a munkája, és amikor hozzá mész, nem a barátnődet látogatod meg. Letudod, és viszontlátásra.
2022. nov. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Bunkó. Nem tudom hogyan tudnám máshogy leírni ezt. Búnkon fogalmazza meg a dolgokat és a hangsúlya is az. Gyereknek kezel. A páromról amikor megtudta hogy nincs érettségije lenéző lett és elkezdte oktatni “pedig azt le kéne tenni mert a gyereknek művelt szülők kellenek”. Minden találkozáskor felhozza a “de ugye tudod mondatait… de ugye tudod hogy a gyereket este is szoptatni kell majd, nagyon sokat fog sírni, nagyon komoly vállalni” ezeket nem gondolnám hogy feladata lenne elmondani. A súlyommal is zaklat nem csak megemlíti hogy nem hízok, hanem megvádolt hogy “miért nem eszel?!” úgy hogy elmondtam beszélgetés elején hogy napi 5ször eszek. Számon kérő velem, hogy miért ilyen későn mentem el fogászatra (úgy kaptam időpontot) amikor vérvétel papírt kellett vinnem egyből letámadt hogy “a vérvételt remélem elintézted, hol vannak a papírok”.
2022. nov. 13. 18:20
 7/36 A kérdező kommentje:
# 5 de alapból nagyon érzékeny voltam, mióta kismama vagyok annál is jobban. Könnyen elsírom magamat, támad bűntudatom hogy rosszul csinálom rossz anya leszek. Pontosan ezért hat meg ha oktat vagy leveszi a fejemet azért amiről nem tehetek.
2022. nov. 13. 18:23
 8/36 anonim ***** válasza:
37%
Hát nézd, 19 éves vagy, ergo valóban gyerek még, hiába nagykorú. Gondolom nulla munkatalasztalatod van. A komoly kapcsolatod is csak számodra komoly, hiszen nagyon hosszú ideje nem lehettek még együtt.
2022. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
18 éves korom óta elköltöztem otthonról, diákmunkával tartottam fent magamat, magántanulóként. Volt munkahelyem, csak a baba miatt nem tudtam az éves kötelező tüdőszűrőt megcsinálni, meg amúgy se engedte volna a párom hogy így dolgozzak. Nyílván nem egy hét után kérte meg a kezemet, és úgy hogy együtt élünk (nem egy hónapja) nem gondolnám hogy ez egy gyerekkapcsolat. Ha nem ezt akkor nem tudom mit hívnak komoly kapcsolatnak.
2022. nov. 13. 18:37
 10/36 anonim ***** válasza:
81%
Hát 19 évesen egy év együttélést nem neveznék komoly kapcsolatnak. Terhesen amúgy nem kell tüdőszűrés a munkaköri alkalmassági vizsgálathoz. 😉
2022. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!