Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor leültetek megbeszélni a...

Mikor leültetek megbeszélni a gyerek témát?

Figyelt kérdés

Milyen érveket kaptál h miért ne még, vagy miért vágjatok bele?


Mennyi félretett pénzetek volt?


2022. nov. 1. 19:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az már az ismeretségünk elején is szóba került, hogy mindketten szeretnénk gyereket. Később mondtam, hogy EÜ okokból 30 éves korom előtt, házasság után szeretném szülni az elsőt. A 30 előtt nem jött be, mert már a lánykérésnél is annyi voltam, de legalább tudtam, hogy a férjem is úgy gondolja, hogy jöhet a baba. Még ne érv a későbbi férjem részéről az volt, hogy még szeretne szabad legényéletet élni... mondjuk amióta gyerekünk van, azóta is ő él szabadabb életet. De az tény, hogy több szervezést igényel, ha el akar menni valahova pár napra.

Pénz: Sajnos ahogy tettük félre a pénzt, úgy nőttek Bp-en az ingatlanárak. Be kellett látnunk, hogy ha a saját lakásra, autóra, jól fizető állásra várunk, akkor járókerettel fogjuk a babakocsit tologatni, úgyhogy ezek nem voltak, de volt 10+ M Ft-unk. Ami sokkal többet számít, hogy mindkét oldalról támogató a család. Az csak a ráadás, hogy a testvérem gondosan félrerakta nekünk a babacuccokat, így amit arra költöttünk volna, szintén félre tudtuk rakni.

2022. nov. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
28%

Szép is a szerelmen, közös "érzésen" alapuló gyerek vállalás, mikor mindketten érzitek, hogy már 3man szeretnétek lenni, kb szavak nélkül is.

Nem.. Üljünk le az asztalhoz és sorakoztassunk fel érveket ellene és mellette. És ha eggyel több akkor jöhet. 🤦‍♀️

Nagyon kiabrandito.

Ez nem egy matek egyenlet. Hanem maga az élet, ennek nem így kéne működnie..


Amikor szerelmes leszel, akaratlanul is szóba jön házasság, gyerek. A többit meg érzitek és szóba kell jönnie többször is, tervezgetes, ábrándozas vagy csak viccelodes szintjén. Ezekből lehet tudni ki mit akar.

2022. nov. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Az első pár randinkon már megbeszéltük, hogy mindketten szeretnénk gyereket, és nem is szeretnénk sokáig várni. Férjem annyit szeretett volna, hogy előtte házasodjunk össze, így összeházasodtunk és egyből meg is fogant. Megtakarításunk nem volt éppen sok (1-2 millió között), mert előtte elköltöttük lakásvásárlásra és felújításra. Így végül a 3. évfordulónk után született meg a gyerek.
2022. nov. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
17%

"hazassagiszerzodest kotunk arra vonatkozolag, hogy amennyiben válasra kerul a sor, enyém a gyerek TELJES felügyeleti joga, "


Na aki ebbe belemegy, annak nem kell a gyerek, csak max. biodíszletnek. Sose vállaltam volna ilyennel.

2022. nov. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt ilyen nagy beszélgetés, csak sok kicsi. Már az első randik egyikén. Még egyetem elején jártunk. Utána amikor nem úgy alakultak a dolgok, ahogy megálmodtuk, és egyre tolódott amit el akartunk érni előtte, akkor átterveztük és "félkészen" belevágtunk.

Megtakarítás oké volt, de albérlet, mégse bántuk. 1,5 volt a nagy, amikor lakást vettünk.

3,5, amikor kifizettük a hitelt, ekkor született a kisebb.

Most az infláció elvitte a terveinket. Mostanra akartunk házat vagy nagyobb lakást, de hiába van kétszer annyi megtakarításunk, mint amikor 5 éve lakást vettünk, ebből most semmire nem futja. Konkrétan ötször-hatszor annyiba kerülnek az ingatlanok felénk.

Akkor 14 volt egy 80 m²-es lakás, most 60-70 millió. Ház 130.

2022. nov. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Huu 5-ös, ez aztán igen, neked sem kellett volna szaporodni. Kicsit sem vagy pénzéhes, meg nagyon szerető szülő lehetsz, ha válás esetén teljesen kizárod a gyerek életéből az apát (gondolom nő vagy, azok ilyen mocskosak).


35/N

2022. nov. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#16

Ja, milyen már, hogy csak ugy vagyok hajlandó visszavetni a karrieremet, ha az fairplay, és bebiztositom magamat! (Nem egy tescos árufeltoltoi allast hagytam ott) Pfujjj. Felháborito!

Igen, olyan apa nem kell, aki a félreba*sz!

Gondolom férfi vagy, azok olyan mocskok!

2022. nov. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!