Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor leültetek megbeszélni a...

Mikor leültetek megbeszélni a gyerek témát?

Figyelt kérdés

Milyen érveket kaptál h miért ne még, vagy miért vágjatok bele?


Mennyi félretett pénzetek volt?


2022. nov. 1. 19:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
első találkozón közöltem vele hogy nem szeretnék gyereket, ugyan ő határozott nemet nem mondott, de ahogy a felfogását látom, ő se szeretne, nálunk ennyiből le lett tudva :)
2022. nov. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%

Esküvő után párom azt mondta, hogy részéről jöhet. Én mondtam, hogy még menjünk el nászútra meg utazzunk kicsit, aztán utána ráállhatunk a dologra.

Ház, autó megvan, hitel nincs, és még van kettőnknek összesen kb. 20 millió.

2022. nov. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Oh hát mi első párommal az első fél évben elkezdünk erről beszélni, ott tudtam hogy egyet biztosan szeretnék, ő nem zárkózott el tőle, hogy majd ő is akar… eltelt 5 év, terhes lettem, én akartam továbbra is, ő nem..szóval hazudott nekem vègig.. még 3 évet lehúztunk egymás idejéből… aztán szétmentünk. Mostani párommal szintén félév környékén kezdtünk el beszélni a témáról.. ő nem akar gyereket, nekem meg már van, ha nagyon akarok majd később babázni akkor belemegy, de el lenne nélküle. Anyagilag sokat agyaltam az elején, mert akkor például nagyon jól álltam anyagilag, na de mi lesz ha…. Aztán mondták ismerősök hogy anyagi hullámvölgy mindig lesz előbb utóbb, megoldáson kell agyalni, meg lépni abban az esetben ha ez megtörténik, igazat adtam nekik így maradt a gyerek. Bár őszintén ahogy most tart az ország/ meg úgy az egész világ, szerintem beelégszek egy gyermekkel.
2022. nov. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
Ameddig meg nem lett a ház, fel se vetődött a gyerek kérdés bennem, a férjem meg mondta hogy a ház megvételéig tuti nem lesz. Oké, meglett a ház. Beszélgetünk a témáról de egyikünk se érzi még azt hogy nagyon kellene. Én szeretném befejezni a továbbképzést hogy a munkahelyen jobb pozícióba kerüljek, férjem is előléptetést vár. Nem pörgünk rá egyelőre, jó nekünk így. Úgy gondoljuk amíg nem akarjuk mindketten 100%-ig, addig nem lesz.
2022. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%
Nálunk a pénz nem volt gond, de csak ugy voltam hajlandó feladni a munkamat, hogy hazassagiszerzodest kotunk arra vonatkozolag, hogy amennyiben válasra kerul a sor, enyém a gyerek TELJES felügyeleti joga, az autó amit használok, valamint a ház, és egy lakást ráirat a gyerekre, a cégekből nem kérek semmit, de a gyerek az enyém! Belement!
2022. nov. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Mi nem ültünk le konkrétan ezt megbeszélnuli, mert mindketten kezdetektől fogva szerettünk volna gyerekeket és nem volt kérdés ilyen téren. Aztán egyéb betegség miatt abba kellett hagynom a fogamzásgátló tabletta szedését. Párom csak annyit kérdezett, hogy vegyen-e óvszert vagy adjuk meg a lehetőséget az utód megfoganásának. Utóbbi mellett döntöttem.


Amúgy kicsivel több mint 9 év után volt ez. Előtte azért vártunk, mert még suliba jártam, aztán dolgozni kezdtem, de csak határozott szerződésem volt. Illetve lakásban laktunk, ami elég kicsi volt ahhoz, hogy oda baba érkezzen közénk. Nem sokkal a döntés előtt kaptam meg a határozatlan státuszt, anyagilag meg jól álltunk már, szóval csak rajtunk múlott az egész. Kb 1 év után estem teherbe. 5 hónapos terhes voltam, amikor végeztünk a felújítással és el tudtunk költözni.


Ami a félretett pénzt illeti, pont akkoriban vettük meg a házunkat részben saját erőből, részben hitelből, és belekezdtünk a felújítási munkálatokba. Sok pénz ment így ki a kasszánkból, de néhány millió tartalék mindig volt akkor is (2019) és most is.

2022. nov. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerettuk volna, hogy legyen mindkettonknek munkank, ahova vissza is varnak, legalabb 6 havi koltsegunket fedezo felretett penz. Lakasunk volt addigra, lakastakarekbol meg sajnos orokoltem is egy reszet, illetve kolcsonbol, amit addigra kifizettunk, de nem mi laktunk benne, hanem kiadtuk, mert mi addigra mar kulfoldon laktunk. Ott fel sem merult venni, mivel nem terveztunk sokat maradni, de olyan helyen laktunk, ahol 3 honap volt a felmondasi ido mindket reszrol, meg a foberloinkkel is nagyon kozeli barati volt a kapcsolat. Oda szulettek a gyerekek.


Megismerkedesunk utani honapokban megbeszeltuk, hogy majd egyszer szeretnenk tobb gyereket. Az eljegyzesunk utan jott nekem a vagy, hogy nagyonszeretnek, addig valahogy egyaltalan nem. Errol szoltam a ferjemnek, aki par honappal kesobb mondta, hogy mar o is szeretne. Ra egy evre vagtunk bele munka miatt, hogy meg legyen a megfelelo munkaidom.

2022. nov. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Megbeszéltük, hogy ha arra várunk, hogy mindenünk meglegyen, olyan sosem lesz, mert mindig lenne valami ami még baba előtt jól jönne. Így nem vártunk. 26 évesek vagyunk,féléves a lányunk és nem csinálnám másképp most sem. Egyébként alig van félretett pénzünk, de nincs hiány semmiben, ugyanannyit költünk szinte mint előtte, talán mi magunkra kevesebbet, mert már más lett a fontossági sorrend.
2022. nov. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az első randinkon megbeszéltük, hogy szeretnénk-e gyereket, kb mennyiben gondolkodunk és hogy nagyjából mennyi idő után éreznénk reálisnak egy optimálisan működő kapcsolat idején. Milyen feltételekkel vállalnánk. Ahogy közeledett ez az idő, átrágtuk megint, egyeztettük a terveket és a feltételeket megnéztük, hogy teljesülnek-e. Onnantól, hogy ez megvolt, már csak rám kellett várni egy kicsit, hogy lélekben is felkészüljek az egészre. Gyakorlatilag pontosan akkor lett gyerek, amikor az első randin az "optimális esetben"-t leírtuk :D


Egyébként volt saját lakás (hitellel), autó (hitel nélkül), és pár millió ft félretéve (nem jelentős, 2-3 körül kb, azóta már nőttek a megtakarításaink szerencsére, de amikor először elkezdtünk próbálkozni, akkor még nem volt sok, bár ez valahol érthető, előtte fél évvel vettük a lakást, arra azért elment kb minden :D ).

2022. nov. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mi tiniként jöttünk össze így akkor még csak egymásnak örültünk. Én családi okokból nem akartam soha, tudtam, hogy nem leszek jó anya. A párom viszont csak tőlem akart gyereket. Statisztikai alapon nem is kellett volna együtt maradnunk, de sulik után is kitartottunk egymás mellett. Sosem volt gond a kapcsolatunkkal és még a távkapcsolatot lazán kibírtuk.


12 év után megkérte a kezemet. Akkor elmondtam mit gondolok a gyerek témáról. Ő is elmondta, hogy mit gondol és, hogy neki komoly tervei vannak velünk.

Végül feladtam a gyerekmentes álláspontom, és lett gyerekünk több is.


Saját lakásunk nincsen. Van kb. 30 milliónk (nagyjából átszámolva forintra) a számlánkon mostanra. Bár nálunk a pénz az egy csalóka dolog. Nem vagyunk vagyon halmozók, csak egy eszköz a pénz. Bármikor ellehetetleníthetik az életünket és igazából ugorhat bármi. Ha olyan a politikai közeg elvehetik egy tollvonással az életed megtakarításait, vagyontárgyait, mindent. Erre volt példa a családban és neki valóban vagyona volt nemcsak összespórolt 30 milkája.

Úgyhogy nekünk azon van a fókusz inkább, ha kell újra tudjuk építeni az életünk a 0-ról is, bármi is jön, akár egy másik helyen.

2022. nov. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!