Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » HPV vírus? Volt vkinek terhess...

HPV vírus? Volt vkinek terhesség után?

Figyelt kérdés
7 hós a lányom. Egy hete voltam nőgyógyásznál másik gyógyszert íratni, mert már nem szoptatok. Csinált rákszűrést is és most hívott, hogy kimutatott a teszt HPV-t. De ő látni nem látott semmit. Majd 6 hét múlva kell visszamennem megint tesztet csinálni. Volt vkinek ilyen? Mi lesz most? Hogyan lettem fertőzött? 1 éve még nem mutatott a teszt ki semmit mikor terhes lettem.
2010. szept. 28. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem a szülés után derült ki, de csak az "enyhébb" változata, a condyloma. Ezt is eléggé utálom, 3 éve küzdök vele, de tartós eredmény nincs. A Condiline ecsetelővel elég sokat próbálkoztam, de végleges megoldást még nem találtam. Én sem tudom, hogy a jó életbe fertőződhettem meg.
2010. szept. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tiszta gáz. Eléggé kivagyok én is mióta hívott a doki. Nem értem!!!!!!
2010. szept. 28. 10:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam ugyan még a terhességem előtt derült ki a dolog, amúgy nekem sincs fogalmam arról, hogy lehet ez. Mindig azt gondoltam, ez annál fordul elő, aki többször váltogatja a partnereit. Na, mi a párommal 7 éve élünk együtt, sosem volt ilyen problémám, 3 évvel ezelőtt meg lett. Persze, ettől még nem kell kétségbeesni, mert első nekifutásra kapsz immunrendszer-erősítő gyógyszert, mivel a HPV-t az erős immunrendszer leküzdi, és tünetmentes marad, illetve már nem is lesz kimutatható a szervezetedben. 3 havonta kell rákszűrésre menni, majd félévente, és ha minden ok., akkor ugyanúgy, mint eddig, évente. Nekem nem lett jó sajna, volt egy conisatiom is, de azóta minden rendben (kopp-kopp), és azóta született egy kisfiam is. Ha bármi kérdésed van még ezzel kapcsolatban, nyugodtan írhatsz privátban is, de szerintem a nőgyógyászod is kimerítő választ fog tudni adni Neked ezzel kapcsolatban. A rákszűrésed eredménye rendben volt? Jó egészséget Neked!
2010. szept. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezen én is átestem. 3 éve volt. Nekem is azt mondta a doki, hogy ez általában a partner gyakori váltogatása mellett valószínűbb. Tény, hogy bár akkoriban nem éltem kapcsolatban.........volt egy másfél éves "kapcsolatom".

Nem akartuk magunkat lekötni, de jó volt néha együtt lenni.

Nekem rajta kívül nem volt senkim, ezért gondoltam, hogy valószínű ő ajándékozott meg ezzel a dologgal.

Akkor végett vetettem mindennemű kapcsolatnak az úriemberrel.

A doki szépen kikezelt, de ez ma is fájó pont az életembe, hogy annak ellenére, hogy sose voltam "ribi", és nem sok férfi volt az életembe, mégis benyaltam egy jó kis nemi betegséget.

De ez talán a sors keze volt.

Egyik nőgyógyászati kezelés után, amikor az egyik barátnőmhöz felugrottam, mert olyannyira kivoltam, akkor ismertem meg a Férjemet, akitől ma már van egy csodaszép kislányom.

Ne félj, kezelhető a dolog, főleg, ha még időben elkapják.

Bár tény, hogy többféle változata létezik. Nekem a nemi szerven jelentkező apró szemölcsszerűségek jöttek ki.

Jobbulást.

2010. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm szépen. Nálam semmi tünet nincs. Csak a teszt mutatta ki. Soha eddig nem volt ilyen. Párommal 8.-ik éve vagyunk együtt. Nem csaltuk meg egymást. Tehát nem tudom honnan jött??? Ha a páromtól akkor már eddig is kimutatta volna a teszt, nem????
2010. szept. 28. 11:30
 6/12 A kérdező kommentje:
10:47-nek Köszönöm és írtam privit.
2010. szept. 28. 11:31
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia, nekem évek óta megvan a Hpv vírus. Különösebb tünetet nem okoz, egy rákszűrésen derült ki. Akkor megvizsgálták, hogy milyen vírustörzsek találhatóak meg a kenetben (van vagy 30 féle törzse), hát amilyen szerencsés vagyok, nekem pont a legrosszabbak vannak (3 fajtája felelős a méhnyakrák kialakulásáért, nekem mindhárom megvan...). mai napig nem tudom, honnan szereztem, a férjemmel mindketten "elsők" voltunk egymásnak, szóval nem éltünk szexuális életet mással egymáson kívül. 11 éves házasok vagyunk, nem csaltuk meg egymást, úgyhogy gőzöm nincs honnan van...miután kiderült, gyakran (félévente) kellett járnom rákszűrésre, egy idő után láttak valamit a méhszájon, így műteni kellett (conisatio), azóta minden oké, tíz hónapja egészséges kisfiam született, nem volt semmi probléma a terhesség alatt sem. Rákszűrésre rendszeresen járok, ez a lényeg, amúgy semmi baj, ne ess kétségbe, ha rendszeresen jársz szűrésre nem lesz gond.
2010. szept. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is!
2010. szept. 28. 11:35
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy pl. veradas, veratomlesztes vagy tuvel erintkezes utjan is el lehet kapni egyes fajtait es attol alakult ki? Biztos, hogy csak nemi uton terjed?
2010. szept. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Állítólag nemcsak nemi úton terjed. Egy "piszkos" orvosi eszköztől is elkaphatod akár. Én is ezen gondolkoztam, hogy esetleg a szülés alatt ajándékozta vhogy vki, mert olyan sokan vizsgáltak. De hát erre csak figyelni kellene nem?
2010. szept. 28. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!