Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet egyedül...

Hány éves kortól lehet egyedül elengedni a gyereketeket az utcára?

Figyelt kérdés
Tudom a mi időnkben 4-5 évesen elmentünk a boltba egyedül vásárolni, de nem rég mindenhol azt lehet hallani, hogy gyerekrablók vannak fekete Audival járnak... Meg az autó balestekből is évente egyre több van.

2022. aug. 21. 22:05
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Persze egy falu nyilván más meg egy község vagy egy kisebb város, mint egy Budapest, faluba 4-5 évesen is elengedném, de egy városba nem.
2022. aug. 22. 08:25
 22/27 anonim ***** válasza:
83%
A senkivel, az senkivel. Pont. Az én gyerekeim ezt felfogják szerencsére. Volt, hogy útbaigazitást kértek, megmondta, ő nem állhat szóba idegenekkel. Van nem egy könyvünk erről, életkoruknak megfelelően mutatják be. Pl. Bori nem áll szóba idegenekkel. Ott is pont egy fiatal, szimpatikus srác probalkozott....
2022. aug. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
80%

20: És? Ez mindig is így volt. Voltak olyanok, akik megpróbálták elcsalni a gyerekeket. Ez nem mai dolog, és nem is kizárólag városi.

Erre is meg kell tanítani.

Vagy majd 18 évesen kezdik el tanítani a gyereket???

2022. aug. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért vicces, hogy úgy beszélünk elcsalt/elrabolt gyerekekről, mintha ez mindennapos lenne.

Őszintén, hány ilyen eset van szerintetek pl. évente? Ha lenne akár egy, azzal csurig lenne a sajtó. Amelyikkel tele is volt, mindről kiderült, hogy hazudott a család, ők tüntették el a gyereket.

Rengeteg gyerek tűnik el, de ezek szinte mind intézetisek, és pár nap vagy hét múlva előkerülnek, mert rendszeres szökdösők, akikről pontosan tudják, hova mennek. Némelyiket hazaviszik a rendőrök, még az utcából sem kanyarodnak ki, már meglógott a kölyök az ablakon. Velük van vele a körözési lista.

Sokkal nagyobb az esély, hogy egy gyereket a családtagjai fogják bántalmazni, mintsem az utcáról vigyék el.

Ez a téma erősen el van torzítva. Már az én gyerekkoromban is túl volt reagálva, pedig mondjuk a '90-es években voltak konkrét példák, ahol lehetett tudni, hogy rossz vége lett az eltűnésnek.

2022. aug. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

23!


Hol írtam ilyet? Konkrétan az előttem szóló kommentjere reagáltam.

2022. aug. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem is feltétlen az elrablás, a helyzet megfelelő kezelése. Pl. hozzám is jött oda pedofil mikor 12-13 voltam, elkezdte mutogatni magát. Máskor egy undormány beinvitált a kocsijába, miközben láthatóan a keze járt önmagán. A buszon is nemegyszer találkoztam dörgölőzős férgekkel kiskamaszként (is). Ezeket megúsztam, mert képes voltam jól dönteni az adott helyzetekben, ezt meg kell tanítani a gyerekeknek minél korábban. Sajnos sok az aberrált.
2022. aug. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

#26

Ezzel egyetértek. Fontos a gyereket mindenre felkészíteni.

2022. aug. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!