Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet egyedül...

Hány éves kortól lehet egyedül elengedni a gyereketeket az utcára?

Figyelt kérdés
Tudom a mi időnkben 4-5 évesen elmentünk a boltba egyedül vásárolni, de nem rég mindenhol azt lehet hallani, hogy gyerekrablók vannak fekete Audival járnak... Meg az autó balestekből is évente egyre több van.

2022. aug. 21. 22:05
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
72%
10 éves kor körül.
2022. aug. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

"de nem rég mindenhol azt lehet hallani, hogy gyerekrablók vannak fekete Audival járnak"


Ja, a gyakorin is olvastam épp egy perccel ezelőtt. :-)))

2022. aug. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
18%

Nevethetsz utolsó, de páromék épp két hete kapták el az itt probalkozókat,akik a cigány soron a szülői felügyelet nélküli kis gyerekeket hívták fagyizni.. Egy házaspár volt,tele kenyszerites, csalás buntettel ami már volt nekik.

Nálunk migransok is be vannak fogadva, akik itt kolbaszolnak állandóan celtalanul.. Én biztos nem engedném egyedül sehova amíg nem elég nagy és felelősség teljes.

2022. aug. 22. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Lányom kis barátja 6 éves kora óta egyedül van kint.
2022. aug. 22. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
8 éves korom óta egyedül jártam iskolába busszal a szomszéd városba 😅 És ez 2005-ben volt szóval nem 40 éve.
2022. aug. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
68%
Függ attól, hogy helyileg hol és attól, hogy milyen a gyerek. Kisvárosban lakom külföldön, itt a 4 évesek közül is járnak paran egyedul bicajjal az iskolaba. A szomszéd kislány 5 éves, a barátja szintén, a két híd alltal határolt területen belül szabadon, felügyelet nélkül vannak.
2022. aug. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyban függ a gyermektől is.


Mi pl falun lakunk, én is 4-5 évesen egyedül közlekedtem. De ma már nálunk is nagy a forgalom, és sajnos a mai csitri fiatalok életveszélyesen döngetnek, a gyermekeim (7,5 es 4,5 évesek) mindkettő sni-s, figyelemhiányosak.. Nem lehet őket egyedül elengedni még. A középső még körbe se néz rendesen, de már rohanna át az úton..

2022. aug. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
92%

Látom jönnek megint a kisarkitott válaszok. Egy atlag, értelmes 10-12 éves gyereket már nem lehet elcsábítani fagyizni. Szerintem amúgy a 7 évesem sem menne el.

Mi Bpn élünk, kis koruk óta rendszeresen járunk játszóházba, játszótérre, strandra, mindenféle helyre, ahol sok az ember. Beléjuk lett nevelve, hogy senkivel nem megyünk sehová igérjen fagyit, cukrot, kismacskát. Tehát az, hogy ne menjen el idegenekkel nevelés kérdése. Az, hogy szét tudjon nézni az úttesten, felelősségteljesen közlekedjen szintén. Azzal meg hogy berángatják a kocsiba sajnos nem tudsz mit csinálni, mert 18 évesen is megtörténhet. Max. annyit, hogy úgy választod meg a környezeted, a lakhelyedet, hogy ennek kevesebb legyen az esélye.

2022. aug. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Legkésőbb 10-11 évesen szerintem el kell kezdeni gyakorolni vele, először kisebb távokon, biztonságosabb helyeken, aztán kiderül mennyire halad, és neki mekkora igénye van az önállóságra.

Velem is így csinálták, akkor még 8 évesen, Budapest kertváros. Először csak az utca végéig mehettem el, majd mehettem egy kört az utcank körül, utána vihettem a kutyát is sétálni 1-1 órára, majd a kisboltba, majd a nagyboltba, majd a buszmegállóig, majd át a zebrás kereszteződésen is, utána vihettem a 6 éves testvéremet is suliba, boltba, utána mehettem már busszal is, így 10 évesen stabilan közlekedtem a kerületben, de meg volt mondva melyik helyeket (erdő, gyártelep, romák lakta részek) kerüljem el mindenképpen ha egyedül vagyok, és mikorra jöjjek haza. A kerületen kívül kb. 12 éves koromban engedtek egyedül.

2022. aug. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
44%

"Egy atlag, értelmes 10-12 éves gyereket már nem lehet elcsábítani fagyizni. Szerintem amúgy a 7 évesem sem menne el."


Fagyizni lehet hogy nem. De segíteni megkeresni az elveszett kiskutyát nagy eséllyel simán. Nővel kb bármikor barhová. Átlag ember, felnőtt és gyerek is a támadókat általában idősebbnek es mindig férfinek képzeli. Egy helyes fiatal srác, porazzal a kezében a kutyáját hívogatva nem tűnik veszély forrásnak, ahogy egy hasonló, vagy idősebb nő sem....

2022. aug. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!