Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a gyerekeimnek...

Mit tegyek, ha a gyerekeimnek nem lesz család- és jövőképük?

Figyelt kérdés
Széthullott a családom, most adtam be a válókeresetet, 2 hónapja nem él velünk, alig keresi a gyerekeit.
2022. máj. 25. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Én is elváltam két gyerekkel, mert lelépett mással. aztán persze jött volna vissza úgy egy év után, azóta is meg van sértődve... Hát ez van sajnos, szinte már lassan ez lesz a normalitás. Ha mázlid van, találsz egy normálisabb pótapukát (ha te vagy az anya)... nem lehetetlen, de persze ezzel is vigyázni kell, ne legyen átjáróház az életed, így csak akkor vonj be új jelöltet majd, ha már nagyon biztosak vagytok egymásban. És ha vannak nagyszülők, ők is lehetnek jó példa.
2022. máj. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Na és ettől miert ne lenne csalad vagy jövő képük? Csak halkan említem meg, a szüleim elvaltak amikor 6 éves voltam, apámmal kb nulla kapcsolatom volt onnantól. Köszönöm szépen, volt és van csaladkepem, volt és van jövő képem is, sőt, családom is van már.

Nem kell agonizalni, az élet megy tovább, lépj túl az önsajnálaton

2022. máj. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Miért ne lenne család és jövőképük?

Nem csak az apa-anya-gyerekek jelentik a családot, hanem a nagyszülők, rokonok is, na és ha lesz új párod, aki elfogadja, szereti őket, nem kell apa nélkül felnőniük. De egyébként te anyaként is megtaníthatsz nekik mindent, okos, sikeres felnőtté nevelheted őket.

2022. máj. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%
Anyám egyedül nevelet, és volt jövőképem és családképem is. Házas vagyok, második babát várjuk. Annyit tanultam meg a dologból, hogy próbáljak meg körültekintően párt választani, ne olyat, mint apám. Remélem sikerült :)
2022. máj. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
98%

Elváltak a szüleim, mégis ledoktoráltam, van egy csodás férjem és épp az első gyermekünket várjuk. Csodás életem volt és van.. Igen hiányzott az apám gyerekként, de lett helyette később csodás nevelőapám és egyébként 16 évesen édesapámmal is rendeztük a helyzetünket..


Még lehet szép élete a gyerekeidnek de csak akkor, ha nem azt mantrázod nekik, hogy széthullot a család, vacak az élet..stb.. olyan lesz a gyerek hozzáállása amilyen a tied..

2022. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

Ha így állsz hozzá, akkor nem is lesz. Nekem is volt egy rokonom, aki a válás után belesüppedt az önsajnálatba, sosem lett új párja, és a gyerekei is amint lehetett messze költöztek tőle.


A lányom 4 éves volt, mikor az apja lelépett egy munkatársával, konkrétan lelépett külföldre, 1,5 évig nem is látta a gyerekét. Mi meg éltünk tovább ketten, próbáltam a legtöbbet kihozni a helyzetből. Lett új párom, majd férjhez mentem, elköltöztünk egy nagyszerű országba, és új életet kezdtünk, és 10 éve családként élünk. A lányom 16 éves, kitűnő tanuló, 3 nyelven beszél, egyetemre készül, sportol, zenél, éli az életét.

2022. máj. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!