Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megutálhatnak a gyerekeim, ha...

Megutálhatnak a gyerekeim, ha egyszer elárulom nekik, hogy több abortuszom is volt?

Figyelt kérdés

Van 2 lányom, 2 fiam, van köztük ikerpár is.


Még kicsik, 8 éves kor alatt, de 10 éven belül szeretném nekik elmondani a nagy titkomat, hogy eddig 2 abortuszom is volt.


Az egyik egyetemista koromban, egy bántalmazó kapcsolatban, a másik a mostani férjem mellett.


Mivel az egyik gyerekünk sérülten született, a következő terhességemben is kiderült még idejében, hogy ugyanazzal a rendellenességgel születne, nem tudtuk/mertük vállalni.



A mai napig nem dolgoztam fel ezta 2 gyilkosságot, de félek, ha egyszer elmondom, meggyűlölnek a gyerekeim.



2019. júl. 29. 17:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Nem fognak meggyűlölni, hiszen nem tehetsz róla. Egy gyerek még nem fogja fel az abortusz lelki súlyát, márcsak ezért sem mondanám el, a másik meg az, hogy felesleges.
2019. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%

senkinek nincs joga vitatni a döntésedet.

így döntöttél, nyilván 100x átgondoltad előtte.

2019. júl. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem minek kellene elmondanod, egyáltalán nem tartozik rájuk. Egyébként is rajtad múlik, hogy milyen értékrendre és mennyire nyitott gondolkodásmódra neveled őket, nem feltétlenül utálnának meg emiatt.
2019. júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard a saját lelkiismeretedet könnyíteni oly módon, hogy ezt az információt a gyerekeidre pakolod.


Megvolt a miértje, és amúgy semmi közük hozzá. Inkább azon dolgozz, hogy elfogadd a döntésed.

2019. júl. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki maga tudja, mit vállal, milyen sérültséggel vállal (vagy nem vállal) gyereket. Ez az illető saját döntése, senkinek sincs joga megkérdőjelezni, vagy vitatni, beleszólni. Kettős fogyatékossággal írom ezeket. Nem biztos hogy rájuk tartozik, lehet hogy 10 év kor körül még nem értenék igazán ez igaz.

Szerintem teljesen megértenék.

2019. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell elmondanod nekik, ez a te magánügyed (és a férjedé). Ha bármiféle kételyed van inkább fordulj pszichológushoz vagy gyónd meg lelki gondozódnak, vele beszéld meg. Ne nevezd gyilkosságnak, mert ez az emberi társadalomban érvényes büntetőjogi kategória és túlságosan filozófiai jelegű kérdés, semmi köze a random biológiai történésekhez. Légy inkább büszke magatokra, hogy 4 gyereket neveltek.
2019. júl. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%

Ha szeretnek, akkor nem fognak megutálni.


Minden ember hozhat és hoz is rossz döntéseket.


De azt hiszem, hogy az esetleges gyűlöletüknél nagyobb büntetés neked a saját lelkiismereted, hiszen ők idővel megenyhülhetnek.

2019. júl. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tartozik rájuk. Én nem zavarnám össze őket ezzel.
2019. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

Nem követtél gyilkosságot. Bántalmazó kapcsolatban voltál, másodjára pedig megakadályoztad egy ember egy életen át tartó szenvedését.

Ez felelősség, nem gyilkosság.


Ne büntetsd tovább magad, nincs miért.

2019. júl. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
90%
Az én édesanyám beszélt az abortuszáról és egyáltalán nem ítélem el. Miért is tenném, mikor valójában semmi közöm hozzá, az ő teste, az ő döntése.
2019. júl. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!