Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen cukiskodó becenevektől...

Milyen cukiskodó becenevektől ráz ki a frász?

Figyelt kérdés
Nekem ide tartozik a Babácska, Prüntyőke, Kisbaba, Édesaranycsillagom, Barack, Xy Baba.
2022. ápr. 14. 11:30
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
69%

Bár becenevekről van szó, de nekem van egy szó, amitől borsódzik a hátam szó szerint: Tabiszökevény vagy kotonszökevény.

A Tabiszökevényt egy facebookos csoport létrehozójától láttam. Hányinger.


Meg régen voltam babázós facebook csoportba, és ott állandóan az volt hogy úgy nyilatkoztak a babákról, hogy "Szivárvány baba", és úgy is mutatták be, hogy "Anya és apa szivárványbabácskája".

És állandóan amikor megszületett egy gyerek, akkor így kezdett kivétel nélkül minden anyuka, hogy "Szeretnénk bemutatkozni: Én (mármint az újszülött kisbaba) Xy Dzsenifer Mirella szivárvány baba vagyok, 2020 novemberében érkeztem meg, Apucikám és anyucikám legnagyobb örömére. X kg és y centi vagyok."

2022. ápr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
42%
Szopikirály anyukája volt, #9.
2022. ápr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
60%
11.Erről eszembe jut a fagyi baba vagy mi szó, na ettől ráz ki a hideg (nem irónikusan)...
2022. ápr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
63%
Szivárvány baba, átsuhanó baba. "Sír a méhem" = amikor megjön a menstruáció, és nem jön a baba.
2022. ápr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
59%

Igazából mindegyiktől. :) Vagyis felőlem mindenki úgy hívja a gyerekét otthon, ahogy akarja, itthon mi is szoktunk cifrákat mondani (a Prüntyimüntyi még a szelídebbek közé tartozik), de amikor nagy nyilvánosság előtt hívja így valaki következetesen a gyerekét, vagy pláne másoktól is elvárja, hogy így szólítsák, az egy agybaj.

Én is ismertem olyat, akik kívülállóktól is elvárták, hogy Manócskának szólítsák a gyereküket. Én inkább nem hívtam sehogy, mert erre képtelen voltam rávenni magam.

2022. ápr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
31%
14.jézusom...
2022. ápr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
38%
Bébi, bébike, babóca, baba, picúrka, picur.
2022. ápr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
47%
Itt néhány anyuka a gyerekvállalás kategóriában sokszor hülyén nevezi a babát mint ahogy előttem írták bébi (ettől ráz ki legjobban), babó, babucika...értem hogy az anyuka szeret így beszélni a gyerekkel de itt a gyakorin nem gyerekekhez beszél és sokszor nem értem miért nem lehet rendesen leírni dolgokat :D persze ha megemlíted akkor elhord mindennek még ha normális stílusban közlöd is.
2022. ápr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
37%
17.ezek normális szavak, nem cukiskodó becenevek...
2022. ápr. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
82%

#17


A kisbaba szó is az, mégsem említi meg senki a kérdezőnek

2022. ápr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!