Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg megéri gyereket szülni?

Tényleg megéri gyereket szülni?

Figyelt kérdés

-csúnya lesz a bőr,test

-kitágulunk odalent

-hajunk hullani fog

-nagyon fájdalmas a szülés

-üres tejes zacskók lesznek a melleink helyén

-a fogaink elromolnak


2022. márc. 19. 14:09
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
84%

Én szeretnék csak a feltételezéseidre válaszolni…. Természetesen ez az én esetem, ahány nő annyi… de nincsen kőbe vésve ha szülsz utána az egész tested megváltozik.

1. Se a bőröm , se a testem nem változott. Szülés után másfél hónappal ugyanúgy néztem ki mint szülés előtt. Szerencse? Genetika? Mindkettő? Nem tudom! Az én esetemben így alakult.

2. Nem tágultam ki (egy gyerekem van)

3. Hajam valóban hullott a terhesség elején, de nem volt vészes és nem tartott sokáig. Szerencse? Lehet!

4. Valóban fájdalmas a szülés , erre nem lehet többet írni.

5. A szoptatási idő alatt valóban üres tejes zacskóknak néznek ki , és őszintén szólva nem is mertem benne reménykedni, hogy egyszer visszaáll. Szoptatás befejezése után pár hónappal “kezdtek életre kelni” egy év után (változás valóban van) de egyáltalán nem számottevő .

6. Semmi baja nem lett a fogaimnak.

Ismételni tudom magam! Lehet én voltam ilyen szerencsés, de nem lehet általánosítani.

2022. márc. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Aki igazán szeretne gyermeket, annak a nehézségek ellenére is megéri szülni.

Akiket pedig elriasztanak a gyermekvállalással járó rossz dolgok, azoknak szerencsére nem kötelező. Nekem rengeteg okból nem lesz gyermekem soha, de ettől függetlenül nagyon tisztelem azokat a szülőket, akik gyermeket vállalnak és fel is nevelik rendesen.

Szerintem mindenkinek el kell fogadni a döntését azzal kapcsolatban, hogy szeretne-e családot. Sokaknak megéri, másoknak pedig nem. Felesleges rajta összeveszni, amiatt senkinek nem lesz rosszabb, hogy más embereknek vannak-e gyermekeik.

2022. márc. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem... Te gondolom nem akarsz gyereket. Akkor miért akarod, hogy győzködjünk? Nekem pl teljesen mindegy, hogy akarsz-e, vagy se. Engem max szakmailag, demográfiai szempontból érdekel, de ott is csak a tendenciák alakulása, az ok-okozati összefüggések. Az a legkevésbé sem, hogy Marika vagy Géza miért, vagy miért nem akar gyereket. Ha egy térségben szignifikánsan több, vagy kevesebb gyerek születne egy időszakban, na annak az okára kíváncsi lennék.
2022. márc. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Ezek közül az erős hajhullas volt, de most 2 évvel szülés után teljesen rendbe jött és ujra szép a hajam. Eddig kicsit láthatobb volt hogy ritkás, de azert rendbe lehetett szedni annyira h kifejezetten csúnya ne legyen.


Nekem lett egy erosebb hüvelyfali servem, de 1 évig intim tornaztam szülés után és teljesen oké minden most.


A többi probléma nem merült fel. Alakom, mellem rendben van, en heti 5x fél órát tornaztam alvás időben, nekem ennyi elég volt, hogy megmaradjon egy normális feszes alkat, elhizva nem voltam sosem, szoptatás alatt volt kb 5 kg plusz de az lement elég könnyen utána. Fogakkal semmi gond nem volt. A szülési fájdalom az kb 1 fel nap az egész életedbol, nem akkora áldozat a gyerekert szerintem.

2022. márc. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
72%

Azért éri meg, mert családban élhetsz. Ha úgy tetszik, életstílus. Hazamégy és nem vagy egyedül, hanem körbevesznek, akiket szeretsz. Megoszthatod az életed többekkel. Mert kreatív, izgalmas kihívás, mert gondoskodhatsz, mert gyönyörködhetsz benne. Mert átélheted a szülői szerepet, felelősséget, felnőttséget. Mert szeretet adsz és kapsz és egy olyan fajta intimitást, ami csak a szüleiddel volt gyerekkorodban (persze jó esetben). Engem még a kíváncsiság is hajtott, hisz az ember csak kíváncsi, mi lesz belőle és abból, akit szeret, és a saját képességeire, személyiségére is egy újabb területen.

Még biztos lehetne írni, miért éri meg. Sok függ persze attól, hogy kinek miért és hogy élte meg.

Most hogy mi lesz a testemmel... úgyis megöregszem, nem a célom az életben hogy konzerváljam magam. Sőt, én élveztem, hogy a gyerekek miatt a testem olyan funkciói is ki lettek használva, amire ki lettem találva. Ez is tök érdekes, kár lett volna kihagyni.

2022. márc. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
75%
Ezt nagyon szépen megfogakmaztad utolsó :)
2022. márc. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Van akinek megéri kérdező, van akinek nem. Nekem pl nem.

De aki nagyon szeretne gyereket annak igen, sőt, van aki évekig kezelésekre jár, vagy örökbe fogad, mert annyira szeretne, és ő így érzi teljesnek az életét, és ezzel semmi gond nincs, addig amíg a saját gondolkodásmódját nem próbálja másra erőltetni.

2022. márc. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Hu tegnap pont egy flanyukas fórumon olvastam ,ahogy 3 nő próbálta bizonyítani , hogy mennyire jó ,hogy nekik nincs idézem "vakarcs"és ,hogy kokteloznak,buliznak,sőt vonat elé dobna magát az illető ha lenne gyereke . Egyáltalán nem értettem ,hogy jön ide a téma 🙃Aki akár gyereket azért akar mert szeretne önzetlenül,és nem érdekli ,hogy milyen nehézséggel jár,hiszen neki az a csöpp élet hozzá meg a boldogságot.A másik aki nem akar én maximálisan elfogadom,azt viszont nem értem miért érez késztetést ,hogy anyukas cikkeknel mocskolodnjon.Hiszem hogy ha rendben van a döntésével nem akar senkit meggyőzni arról,hogy mennyire jó neki,mert ha ennyire győzködni kell akkor valami sántít.
2022. márc. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
90%
#28 Imádom őket, azért használják a vakarcs és hasonló megnevezéseket, mert alig várják, hogy valaki felüljön a provokációnak. Akkor aztán el lehet kezdeni fröcsögni, mert már megint szegény gyerektelent piszkálják a momzillák, pedig senkinek semmi köze ahhoz, hogy nem akarnak gyereket. Ez az 'úgy kezdődött, hogy visszaütött' című előadás.😀
2022. márc. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
80%
Egyáltalán nem éri meg gyereket szülni, de ha valaki akar, bánja a tök. Azt csinálnak amit akarnak.
2022. ápr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!