Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg megéri gyereket szülni?

Tényleg megéri gyereket szülni?

Figyelt kérdés

-csúnya lesz a bőr,test

-kitágulunk odalent

-hajunk hullani fog

-nagyon fájdalmas a szülés

-üres tejes zacskók lesznek a melleink helyén

-a fogaink elromolnak


2022. márc. 19. 14:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
2022. márc. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%

Neked nem eri meg ha igy gondolkozol.


Mas aki gyereket akar es nem lehet:

Hormonos kezelesek, napi injekcio mesterseges megtermekenyites, atultetes, stb.

Akik igazan vagynak gyerekre azoknak nem az lesz a fo problemajuk hogy jaj majd logni fog a mellem vagy striaim lesznek...

2022. márc. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
82%

A fájdalmas szülésen kívül nekem ezek közül más nem volt,nincs!

Amúgy meg rengeteg ronda gyerekmentes van,szóval...

2022. márc. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
85%
a fogaid akkor romlanak el, ha nem szedsz elég kálciumot terhesség közben...
2022. márc. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%
Ezek annyira gyerekes indokok. Nekem ebböl csak a fogromlás az igaz. De arról semmit nem írsz: nem lesz többé időd, drága felnevelni, nem mehetsz oda ahova akarsz, munkából folyton kimaradsz ha beteg, stb.
2022. márc. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
96%

Ugyanazt tudom írni, mint a hármas. A szülés tényleg fájt, de a többit nem tapasztaltam. 31 éves vagyok, még lyukas fogam sincs, a hajam pár hónapig tényleg hullott, de azóta rendben van a séróm.

Amúgy meg racionálisan nézve természetesen nem éri meg. Nem csak a tested miatt, anyagilag is megterhel, ha érdekel a gyerek. Munkát nem is ecsetelem, időt sem. Szellemileg nagyon fárasztó, és rengeteg aggodalommal jár. Ezért csak akkor szabadna bevállalni, ha már tényleg annyira vágysz rá, hogy ezeket őszintén, átgondoltan, és jószívvel kockára teszed egy gyerekért, és nem áldozatként éled meg. Ha ezt nem szeretnéd, ne vállalj gyereket, nincs ebben semmi.

2022. márc. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
68%

Tegnap a családi kapcsolatok topicban is volt egy nagyon csúnya vita gyerekesek és gyermektelenek között.

És az a helyzet, hogy ugyanezeket a hülye indokokat sorolták ott is: hogy majd nem lesz idő utazni meg kávézóba járni.

Nevetséges, gyerekes gondolkodás. Aki tényleg, konolyan így dönt, hogy nem vállal gyereket, az nem ezeket fogja mérlegelni.


De hogy tételesen válaszoljak:

-csúnya lesz a bőr,test - nem igaz.

-kitágulunk odalent - nekem a semmi nem változott

-hajunk hullani fog - szülés után igen, de csak az a királylányos csoda sörény ritkult vissza eredeti állapotára, ami terhesség alatt nőtt

-nagyon fájdalmas a szülés - na ez igaz, de messze nem lehet belehalni

-üres tejes zacskók lesznek a melleink helyén - ha rendes melltartót hordasz, egyáltalán nem

-a fogaink elromolnak - nekem nem romlott el egy se, pedig nem szedtem még terhes vitamint se

2022. márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
90%
Nem
2022. márc. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
80%
A pénz, idő, jó külső inkább eszköz, mint cél. Ha az a cél, hogy ezek megmaradjanak, nyilván nem éri meg gyereket vállalni. De akkor ugyanúgy nem éri meg házat venni, elmenni nyaralni, költeni a kedvenc hobbidra, finom ételeket enni, bulizni, mosolyogni nehogy ráncos legyél stb. Ha az a vágyad, hogy gyereked legyen akkor megéri Ha az a vágyad, hogy elutazz Hawaiira akkor megéri arra költeni a pénzt. Másnak megéri. Kérdés az, hogy neked megéri-e.
2022. márc. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Miért éri meg gyereket vállalni akkor ? A jó okokat
2022. márc. 19. 14:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!