Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert nem ragaszkodik hozzám?

Miert nem ragaszkodik hozzám?

Figyelt kérdés

Kislányom 20 hónapos. Önálló, okos, beszél már rég, most kezdődik a dackorszak.

Ami kicsit bánt, hogy úgy erzem nem szeret. Sosem volt bújós, kb lesz.rja, hogy ott vagyok e. Csak ha valamit szeretne. Eljárunk néha, ott mindenkire maszik, csak hozzám nem jön. Mas meg alig tudja letenni a gyermekét. Meg lehetne még sorolni ezeket. Létezik, hogy ilyen típus, ez van? Vagy valamit elrontottam, h ennyire nem kötődik hozzám? Szomorú vagyok, néha jólesne egy kis visszacsatolas.

Van köztetek, akinek hasonló a gyereke?


2022. febr. 1. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelem a kérdést. Nekem 2 éves múlt a lányom és ugyanez a helyzet. Mostmár nagyon ritkán a nyakamba rakja a karjait és megölel vagy, ha kérek ad puszit kedvesen, de magától nem szokott.

Ő már babaként is ilyen volt, nem lehetett kézbe venni meg ringatni csak függőlegesen lehetett felemelni és magunkhoz szorítani.

Néha bánt, hogy nem szeretgethető, de közben meg nagyon okos és önálló, 1 éves kora óta végig alussza az éjszakát kb.11 órákat egyhuzamban és ragaszkodik ő csak más típus, mint én.

2022. febr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nálunk kérésre sem ad, max csak tartja az arcát. Nem öleli át a nyakam, ha felveszem. Kisbabakent sem volt anyás meg bújós. De közben nagyon kis barátságos mindenkivel.De jó lenne ha kicsit "kedvesebb" lenne velünk is. 🙈
2022. febr. 1. 09:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen elvárás nagyon nyomasztó tud lenni egy gyereknek, aki nem ilyen. Azt tudatosítsd magadban, hogy ez a te igényed lenne, de a gyerekednek nem dolga kielégíteni a te igényeidet. Ő nem ilyen gyerek, és ezért ő nem hibás, nem számonkérhető. Próbáld őt így elfogadni, ölelkezzetek a ferjeddel többet, ha felmerül benned az igény, hogy ölelesre vágysz, hozzá menj. Csak ezt tudom tanácsolni. Az öcsém volt ilyen gyerek, kikészítette teljesen, hogy anyám állandóan ölelést követelt tőle. Ma sem egy ölelkezős ember, kivéve a felesége felé.
2022. febr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem kerem tőle h öleljen meg, vagy nem kényszerítem puszira sem. Csak magamban szoktam ezen gondolkodni... Meg ugye látom, hogy mások mennyire bújósak és ragaszkodóak az anyukáju felé.Persze, úgy imádom, ahogy van. Csak jólesne néha, na. Tőlünk azt láthatja, hogy sokat ölelkezünk, szépen beszélünk egymással. Őt is szeretgetjük( persze mikor engedi.)
2022. febr. 1. 09:54
 5/10 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Az én gyerekem is ilyen volt 20 hónaposan.Idegenekkel is el volt, barátkozott,a bölcsibe egy hang nélkül szokott be,mintha mindig oda járt volna.Én kb 3,5-4 éves korában lett valami változás, de azóta egy végtelen ölelgetés az életünk,aminek én nagyon örülök:-)

A kisfiam most 5 éves,de van,hogy a szobából kiabálja ,hogy:Anya,gyere ölelgetés van!!

2022. febr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Nézz utána Bowlby kötődéselméletének. Leírja benne a különböző kötődési típusokat. Előre elárulom, a túlságoan bújós, matricagyerekek kötődése bizonytalan, tehát nem feltétlenül az a jó bármennyire is annak tűnik.
2022. febr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6-os: nem rossz amit írsz, de azért a kép ennél árnyaltabb. Mintha azt mondtad volna, hogy minden matricagyerek bizonytalan kötődésű, minden önálló, leszarom típusú meg megfelelően kötődő. Ami azért messze nem így van.

Tény, hogy a jól megalapozott kötődésnek van egy olyan aspektusa, hogy amikor eljön az idő, elkezd leválni, önállóan kezdi felfedezeni a világot, egyre jobban eltávolodik a biztonságos anyától és jól érzi magát nélküle is, de van benne egy visszakapcsolás is. Mindezt azért tudja megtenni, mert tudja van hova visszatérnie. Lehet, hogy a kérdező fia, ebben a fázisban van.

De maradjunk annyiban, hogy a bizonytalanul kötődők közül is rengetegen vannak akik önállóak.

2022. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ettől felek utolsó, hogy a kislányom inkább a bizonytalanul kötődő típusban van. Szeretem, gondoskodok róla, figyelek rá. De születése után volt egy nehezebb pár hónapom( mondhatni depresszió), illetve türelmetlen típus vagyok én is, nehezen ment a mindent rögtön alárendelek a gyereknek, illetve az önző én háttérbe szorítása. Úgy gondoltam ő ezeket nem érzi, hiszi mindig ott voltam neki. De most félek valamit, valahol elrontottam... és ha így van, van e még mód megjavítani?
2022. febr. 1. 13:16
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mintha én írtam volna a kérdést pár hónappal korábban. Nyáron volt ennyi idős a kisfiam és konkrétan a játszótéren vadidegen anyukákat ölelgetett, borzasztó volt. Most már sokszor ölelget és puszilgat, sokszor kijelenti, hogy "Anyát akarom" és odafut egy ölelésre, aztán megy tovább a dolgára. Nem azt mondom, hogy egy állandóan ölbe vágyó, csudabújós kis mackó lett belőle hirtelen, de sokkal több visszajelzést kapok. Mi is folytatjuk az ölelgetést és puszilgatást, ő pedig ha épp akarja, viszonozza, erőltetni nem érdemes.
2022. febr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknevelésben nincs olyan végleges meg örökre elrontottam.


Hogy egy elég szélsőséges példát említsek. Barátnőmék örökbefogadtak egy 2,5 éves kisfiút, aki egész életében állami gondoskodásban nevelkedett. Azt se tudta mit jelent, hogy nem egyedül elaludni, hogy van aki vigyáz rá és figyel az igényeire. Ő ugye egyértelműen bizonytalanul kötődő, sőt... 1 éve van náluk. Rengeteget hordozták, adtak neki biztonságos testközelséget. Mára érezhető változások vannak. És remélhetőleg ez csak tovább javul. Ez persze nagyon extrém helyzet és köze nincs a tiédhez, de azt jól szemlélteti, hogy egy idősebb gyereknél is lehet változást elérni, mégha iszonyatosan szerencsétlen alapokat is kapott.


Én sokat olvasnék a kapcsolódó nevelésről. Van egy ilyen honlap is, keress rá! Ezen kívül, ami még segíthet, az Értsünk szót és az Együttérző nevelés. Az, hogy megértsd, hogy a gyerek mit mikor miért csinál. Nekem nagyon sokat segített a hiszti "kezelésében", hogy megértettem és aztán bele tudtam engedni magam a sírásmeghallgatás eszközébe (kapcsolódó nevelés egyik eszköze). De ez csak egy példa.

Ezen kívül a saját önismeretedbe fektetett munka, ami segít és nagyon fontos mindkettőtöknek.

2022. febr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!