Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi motiválja azokat, akik 7...

Mi motiválja azokat, akik 7 gyereket vállalnak?

Figyelt kérdés

Nem romákról van szó.

Nem provokációnak szánom a kérdést, én nem az a felhasználó vagyok, aki folyton CSOKozik, meg ítélkezik.

Leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy az ilyen szülők nem hulla fáradtak? Nekem egy gyerekkel is nehéz, ők hogy tudnak hetet bevállalni? Ezt szeretném megérteni, hogy ezt hogy bírja valaki idegekkel.


2022. jan. 19. 12:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
33%

Mi négyen vagyunk testvérek, mind a négyen diplomásak vagyunk, a nővérem most várandós a hetedik gyermekével, és boldogan, jómódban élnek. A férje informatikus mérnök, saját jól menő cége van, nyolc alkalmazottal.

Nagyon szépen eltartja őket, a nővérem pedig a gyerekekkel van, és nagyon jól érzi így magát.

Én most várom a harmadikat, a férjem orvos, nem élünk nagy lábon, de nincsenek anyagi gondjaink, még tervezünk több babát is, ahogy alakul, és amíg úgy érezzük, hogy tudunk velük foglalkozni.


Nem gondolnám, hogy bárkinek joga van megítélni valakit azon az alapon, hogy hány gyereket vállal. Ha valaki magánügynek tartja azt, hogy ő nem akar egy gyereket sem, akkor az is magánügy, ha más pedig 7 vagy éppen 10 gyereket akar. 32/N

2022. jan. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
28%
20: nem azt akarom mondani, hogy a nagyobb gyerekekre rá kell tolni a kisebbek gondoskodását, de azért a másik véglet is borzalom, amit te is írsz, ami manapság gyakran megy... Hogy felnőttkorig kinyalják a gyerek hátsóját, hozzák-viszik autóval, jajjnehogy a piciny lelkét megviselje bármi is...
2022. jan. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
64%

#20-nak: Én is ilyen családban nőttem fel "nagyként", mi 5-en voltunk testvérek, én 13 voltam, amikor a legkisebb tesóm megszületett.

Én lányként a fiatalbb tesómmal meg a háztartásban segítettem, a 2 évvel fiatalabb öcsém pedig a kertben segített apámnak meg nagyapámnak.


Soha nem éltem/éltük meg tehernek azt, hogy foglalkoznom kellett vele, és a többi kicsivel.

Nálunk már az volt az alapállás, hogy sokan voltunk, így mindig kellett a másikkal kommunikálni, kompromisszumokat kötni, nem lehetett önzőzni, segíteni kellett a másikat, mert ha nem, akkor - még egy nagy vidéki családi házban is - pokol lett volna az élet. Anyám pedig amúgy is keményen fogott minket, nem tűrt semmilyen balhét vagy veszekedést, az ilyeneket csírájában elfojtotta.


Az ilyen gondolatok általában azokban fogalmazódnak meg, akiknek nem természetes ez a felállás - akik nem ebbe születtek bele, azok lehet, hogy tehernek tekintik, de akik igen, azok meg jónak gondolják.

2022. jan. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

23: pontosan.... Ez a természetes, aki beleszületik.

Természetesen léteznek szélsőséges esetek - de ne abból induljunk már ki, hogy mi van a kivételeknél...

2022. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
68%
Lehet, hogy az a természetes annak, aki beleszületik, de élheti meg rosszul is. Ez személyiségfüggő. Egy introvertált gyereknek egy nagycsalád maga a pokol, főleg, ha a többiek extrovertáltak, ill.nincs külön szobája, magánszférája. Ha sikerül 7 extrovertáltat szülni, meg még rendesen foglalkozni is velük, tök jó. Én nem ezt láttam a környezetemben élő nagycsaládosoknál. Pár példa: háromgyerekes család: mindhárom gyerek egy szobában, ezek közül egy kamasz lány, két alsós fiú. Hat gyerekes család: csecsemőt erkélyen felejtik, égési sérülések a naptól, szülők csak vállát vonogatnak, megesik. Négygyerekes anya mind a néggyel felszáll a buszra, BKV, egy rákötve, három körülötte ül, anyuka a mozgó buszon bicskával almát aprít és adogatja az apróságoknak, mert az öt megállót miért kéne evés nélkül kibírni. Majdnem rászóltam, de pont akkor tette el. Négygyerekes ismerős család: legkisebb magára rántja a forró pudingot, mert anyuka mégsem tud egyszerre annyiféle figyelni.
2022. jan. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
50%
22-es, nem tudom, te melyik csatornát nézed, de valami nagyon félrement!!! Nem írtam végletet, légyszi másold ki, hogy hol olvastad a szövegemben. Nem kell kinyalni a gyerek fenekét. Nekem is van két gyerekem. Be kell segíteni. A nagy fiú létére simán mos, tereget meg segít bármiben, ha kell. El tud menni a tesójáért a suliba ha kell. Sőt, alkalmanként vigyázni is szokott rá. ALKLMANKÉNT. De nem minden nap. Nem bébiszitter. Úgy vállaltam gyerekeket, hogy el tudjam látni őket. De néha kell egy kis segítség, ha úgy alakul. Előbb (20.) arról próbáltam írni, hogy nem tartom fer dolognak, hogy napi szinten gyerek nevel gyereket, mert ennyi erővel magának is szülhetne. Szóval sehol nem írtam, hogy körbe kell nyalogatni a gyerekeket és elkényeztetni. Nem kell életképtelenné nevelni, de ők még gyerekek, nem szülők.
2022. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!