Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi motiválja azokat, akik 7...

Mi motiválja azokat, akik 7 gyereket vállalnak?

Figyelt kérdés

Nem romákról van szó.

Nem provokációnak szánom a kérdést, én nem az a felhasználó vagyok, aki folyton CSOKozik, meg ítélkezik.

Leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy az ilyen szülők nem hulla fáradtak? Nekem egy gyerekkel is nehéz, ők hogy tudnak hetet bevállalni? Ezt szeretném megérteni, hogy ezt hogy bírja valaki idegekkel.


2022. jan. 19. 12:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
35%

Nem vagyunk hullafáradtak.

Nem "bevállaltuk", hanem életre hívtuk őket.

Velük teljes az életünk. Az övéké is egyenként, külön-külön velünk teljes.

Nekünk ők nem a probléma maga. A problémák rajtunk kívül állnak, melyeket

közösen és gördülékenyen megoldunk. Összetartó család vagyunk szimbiózisban.

Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Mi a kérdés?

2022. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
25%
Az Élet maga motivál minket. Aki életre jelentkezik, annak itt a helye a családunkban. Az Élet célja = az élet maga, az élet továbbadása.
2022. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
72%
Egy 1000 éves dark fantasy könyv, ami egyébként még annak is rossz. Illetve az ehhez tartozó primitív kultusz.
2022. jan. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
19%

Látom, leszavaztad a válaszomat. Hát dehogynem azért tetted fel, hogy provokálj, és jól lehúzd a nagycsaládosokat.

Aki idegbeteg, annak valóban nem való egy gyerek sem.

2022. jan. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
16%

3-as!

Na, megérkeztél. Gondolom, nem akarod továbbadni a szemléletedet, ezért

zsákutcában élsz, és egy gyereket sem hívtál még életre.

Apád, anyád is arra gondolt volna, hogy ők primitívek, mert a szerelmüket közös gyermek életre hívásával szeretnék beteljesíteni és kiteljesedni általa, akkor nem irkálhatnál nihilista marhaságokat.

2022. jan. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

#5 elméletileg ez nagyon jól működik, tök ügyesek vagytok, hogy meg tudjátok gond nélkül oldani.

De nem mindenki ilyen ügyes.

Szintén hét gyerekes vallásos családban a nagylányok lettek befogva a kisebbek mellé a suli mellett, mert nem győzte anyuka egyedül, mivel apa folyamatosan dolgozik. A járni alig tudó legkisebb úgy lelépett, hogy észre sem vették, a szomszéd vitte haza, hogy nem hiányzik-e véletlenül egy gyerek.

Hasonló szemléletű ismerősöm négy gyerekkel nem bírja, ráadásul az egyik SNI-s, de ha összejönne, akkor megtartanák az ötödik gyereket is, mert hát ajándék.

Ajándék-nem ajándék, fel kell mérni az erőviszonyokat, ugyanis a gyereket fel kell nevelni, vannak szükségletei, iskolába kell járatni, ha beteg, akkor vigyázni rá, közben a többieket is logisztikázni, közben egyik fél jó eséllyel dolgozik, a másik nem lehet beteg, nem lehet kimerült...

Persze, majd lesz valahogy, tőlük is hallottam már, hogy ha Isten adta, akkor gondoskodni is fog róla, de azért ez így nagyon bátor dolog.

2022. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%

#5 Remélem a te életre hívott gyermekeid normálisabbak lesznek nálad.

Az én ismertségi körömben 2 olyan család van, ahol 7 és 9 gyerek van (nem romák). Mindkét család erősen vallásos és kifejezetten jómódúak, így könnyebben megtehették. A legnagyobb és a kisebb gyerekek közt elég sok év van, így sajnos én azt látom, hogy ezek a szülők erőszeretettel használják az időssebbeket babysitternek, így nekik könnyebb valamennyivel.

2022. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

4


Nem én pontoztalak le. Én most nyomtam mindenkinek egy zöldet, neked is (71%-os karika az enyém)

2022. jan. 19. 12:22
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Gimis angoltanárnőnknek hét gyereke volt. Teljesen normális család, szépen, szeretetben éltek - tanárként is jó volt.
2022. jan. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%
Általában ott szokott ilyen sok gyerek lenni, ahol a szülőknek ez valami hatalmas eredmény és megerősítve látják miatta saját szerepüket. Sajnos sokszor az is jellemző, hogy csak a nő ilyen kis egysíkú, a férfi meg tulajdonképpen éli világát, nyilván javarészt halálra dolgozza magát, hogy eltartson ennyi embert, de akiket ismerek, azok ezt nem is nagyon bánják, mert eszük ágában sem lenne több időt otthon lenni. A nő meg általában halálosan büszke magára, hogy menedzseli a családot, ami tényleg nem kis meló ekkora létszám esetén, de ezen kívül máshoz nem is ért, nem is érdekli más, az ő személyisége kimerül annyiban, hogy ő egy anya. Pardon, egy családanya.
2022. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!