Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi motiválja azokat, akik 7...

Mi motiválja azokat, akik 7 gyereket vállalnak?

Figyelt kérdés

Nem romákról van szó.

Nem provokációnak szánom a kérdést, én nem az a felhasználó vagyok, aki folyton CSOKozik, meg ítélkezik.

Leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy az ilyen szülők nem hulla fáradtak? Nekem egy gyerekkel is nehéz, ők hogy tudnak hetet bevállalni? Ezt szeretném megérteni, hogy ezt hogy bírja valaki idegekkel.


2022. jan. 19. 12:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%

3 ilyen családot ismerek közelebbről. Kettő nagyon vallásos és azért a sok gyerek, de az egyiknél apuka akart nagyon egy fiú gyereket és remélték, hogy majdcsak összejön (nem jött).

Én is azt látom, hogy amint lehet a nagyok be vannak fogva és csinálják a házimunkát meg lepasszolják nekik a kicsiket.

2022. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Én két ilyen lelkészcsaládot ismerek és egy jól menő ügyvédet. Nincs annyit foglalkozva egy gyerekkel, sokkal szabadabbra és önállóbbra vannak hagyva, mégis jobban kell alkalmazkodniuk. Ez lehet jó is meg rossz. Egy életstílus, amit ők választottak. Én nem látok benne elítélendőt, és nekem inkább nem úgy tűnnek a gyerekek, hogy rosszul jártak volna. (Van egy öreg barátnőm (már nagymama, szintén lelkészgyerek) akinek 6 testvére volt, és ma is jóban vannak, neki "csak" 3 gyereke lett, akiktől eddig 6 unokája... szóval már vagy 100-an gyűlnek össze az éves nagy családi "bulin".) Hogy mennyire idegbeteg vagy kiegyensúlyozott a szülő az meg nem ezen múlik, valaki egytől is kikészül és nagy önfeláldozásnak éli meg, hogy semmi nem úgy sikerül, mint elképzelte, más meg 12-őt is lazán kezel majd "lesz, ahogy lesz". Hogy aztán az adott gyerek mennyire élvezi, hogy mindig sokan vannak és kevés a kizárólagos figyelem, az szintén a személyiségen múlik. Valaki irigykedik erre kicsiként, más meg a háta közepére kívánja a többieket. És hogy felnőttként hogy lesznek egymással, na az is többesélyes :)
2022. jan. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
85%
Az addig rendben van, hogy szeretik a gyerekeket. Sok gyereket akarnak. De ennyi gyereket egy anyuka nehezen tud ellátni, így a nagyobbaknak folyamatosan segíteni kell a kicsik körül. Nem arról beszélek, ha az ember néha megkéri a nagyot, hogy segítsen ebben-abban, hanem a napi rutinról. Mintha az anyuka a nagy gyerekeknek szülne. Ez persze rendben van, hogy a nagyok nyakára szülnek folyamatosan, de ha valaki megkéri a mamát hogy vigyázzon egy órát az unokára, akkor kapja a savazást, hogy magának szült, nem a mamának. Érdekes hely ez a gyakori… Ezt általánosságban értem, a hasonló kérdésekre.
2022. jan. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
63%
Ismeretsègi körben a nagyon vallàsos csaladok szaporodnak túl. Minősègi idő nem jut a gyerekeikre, alig ismerik a sajàt apjukat. Alkalmazkodni tudnak a gyerekek, persze, mert ez a túlèlèsük zàloga.
2022. jan. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 ilyen családot ismerek, ahol sok a gyerek, kettőnél vallási okok miatt, harmadiknál apuka jól menő vállalkozó, ott a gyerekek "örökösök", meg anyuka szórakoztatására vannak ilyen sokan. Utóbbinál mondjuk mindenkinek jut minden, de tényleg minden, a vallásos családoknál kissé kommuna jellege van, a nagyok hozzák-viszik a kicsiket, takarítanak stb. Szerintem amíg kisebbek, talán kevésbé problémás, mert mindig van kivel játszani és megtanulnak alkalmazkodni, ami azért nem hátrány az életben, de később nem tudom hogy fognak viszonyulni ahhoz, hogy van ugyan 6 testvére meg 2 szülője, de mégis alig jut csak őrá dedikált figyelem.
2022. jan. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Azért nem abból érdemes kiindulni, hogy az egyke kamasz hirtelen kap egy babát, hiszen általában 1-3 évenként követik egymást a gyerekek és ebbe nőnek bele.
2022. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
37%

#14 ha meg tudják teremteni a feltételeket, van türelmük, idejük, mert ugye foglalkozni is kell a gyerekekkel, nincs ezzel semmi gond. Nem is érdekes, hogy milyen meggondolásból vállalták be a sokadikat is, legyenek boldogok...


De például ha a 7 vagy több gyerekes anya egyedül marad, mert mondjuk az apuka, aki az anyagi hátteret biztosította, meghalt, és a gyerekek nagy része, ha nem is mind kiskorú, egyedül nem fogja tudni megoldani az összes problémát.


A GYET semmire nem elég. 28500

A családi három vagy több gyermeket egyedül nevelő szülő esetén 17000, ami akkor 119 000,-

Az árvaságit ugye az elhunyt szülő jövedelme alapján számolják, hogy mennyi lett volna a nyugdíja abban az esetben, ha már nyugdíjas lenne, de idén, ha jól tudom minimum 50.000,-, az összesen 350.000


Tehát van kb. 497500,-, ami tök jól hangzik.

De, abból fizetni kell a rezsit, az esetleges hitelt, 7 gyerek oktatási költségeit, esetenként utiköltséget, gyógyszer, 8 ember élelmezése, a gyerekek nőnek, legalább a legnagyobbaknak kell néha ruhát venni, még ha a többi meg is tudja örökölni.


Nem mindenhol van összetartó család, vagy egyáltalán család, aki tud segíteni, ha gond van.

2022. jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
25%

Szomszéd gyerek 11 volt, amikor született a húga. Amikor bejelentették a szülei, hogy kistesója lesz, kijelentette, hogy ő nem fog semmit csinálni vele kapcsolatban, a szülők úgy oldják meg, ahogy akarják, neki nem kell. Ha ők szeretnének legyen, de ő egy percet nem fog vele törődni.

Mivel a családban azelőtt is a gyerek szava volt a szent, a bank vitte a házat, de a gyereknek a legújabb számítógépes cuccok több százezerért meg voltak véve, mert a gyereknek kell, és anélkül nem lehet boldog, a szülők ehhez is tartják magukat.

Van két gyerekük, az egyik maholnap nagykorú, meg van a kicsi, aki még óvodába jár.

A Facebook-on meg mennek a csudaszép családi fotók, nagy a boldogság, új melle van anyucinak, peace and love ezerrel, csak akik ismerjük őket, tudjuk, hogy mi van a háttérben. Hogy apa dolgozik, anya annyira azért nem, mert hát a kicsi... meg hát a nagy is, mert azért ide-oda vinni kell, meg az iskola...

2022. jan. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
40%

NEki is 7 gyereke van... Nobel-díjas kutatócsoport tagja

[link]

[link]

2022. jan. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
80%
Persze, hogy el tudnak látni 7 gyereket. A fele csapat gondoskodik a másik fele csapatról. Akkor sem tartom fernek, hogy a nagyok nyakára sorra szülik a kicsiket! Akár ebbe nőnek bele, akár nem. Lehet, hogy nekik ez a normális, mert ezt szokják meg, de szerintem meg nem normális tiniket elhalmozni gyerekekkel a mindennapokra.
2022. jan. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!