Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ha így hívták...

Mit gondoltok ha így hívták meg a gyerekemet születésnapra akkor ezt komolyan is gondolták?

Figyelt kérdés

Körülbelül két hete összefutottunk egy közeli ismerős családdal és felvetette az anyuka hogy szeretné meghívni a gyerekemet az ő gyerekének a születésnapjára. A beszélgetés során kétszer említette ezt de azóta semmi hír... Mármint akkor ott egyszer elmondta hogy hova szervezi a programot. Én pedig megkérdeztem hogy minek örülne a gyereke.

Kicsit az volt az érzésem hogy csak azért szólt a születésnapról mert éppen találkoztunk és egyébként régebben jóban voltak a gyerekeink de most már nem egy helyre járnak iskolába.

Nem tudom jó ötlet e elmenni erre a születésnapra vagy egyáltalán várnak e bennünket. Ráadásul elfelejtettem hogy hova kell menni így nem tudom hogyha rá kérdeznék én a holnapi napra akkor nem kerülnénk e kellemetlen helyzetbe a fentiek tükrében..

Ti mit tennétek: megkérdeznétek a helyszínt vagy csendben maradnátok és nem mennétek, esetleg más opció?


2021. dec. 17. 15:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Én simán ráírnék, hogy mi a helyzet a születésnappal, lesz e egyátalán, (mert a mostani helyzetben ez napról napra változhat).
2021. dec. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Jah ez tipikus kringé szitu mi ezért szoktunk konkrétan meghívót küldeni fb-n. Most őszintén én sem tudom mit tennék mert ha ráírsz akkor az megint ciki ha amúgy nem gondolták komolyan a meghívást.
2021. dec. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

én írnék neki.

ha nem gondolták komolyan, a francnak említette meg, nem volt kötelező. írnék hogy ne haragudj elfelejtettem a helyszínt, de amúgy is akartam írni, hogy lesz e, nem került e vki karanténban stb. indokkal. vagy írnék hogy köszönjük a meghívást, sajnos családi okok/betegség miatt nem tudunk elmenni.

2021. dec. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Eszembe nem jutna elmenni, ez nem volt meghívás.
2021. dec. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem foglalkoznék vele
2021. dec. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszokat. Szerintem várok akkor estig, ha nem ír, akkor én fogok
2021. dec. 17. 16:32
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Minek? Egyértelműen csak udvariasság beszélgetést folytatott. Ha írsz neki, kellemetlen helyzetbe hozod, mert valojaban nem hívta meg a gyerekedet, de ezek után kénytelen lesz és hidd el, annyira nem lesz nagy öröm senkinek. Régen jóban voltak a gyerekeinek, ha ma is így lenne, a gyerek már rég meghívta volna a tiedet.
2021. dec. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Én este írnék neki, hogy ne haragudjon de nem érzi jól magát a gyerek, így nem tudtok résztvenni a szülinapi bulin.

Szerintem is csak olyan udvariasságból történő meghívás (bár nem értem h minek hozta fel)

2021. dec. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Akkor ugye ha komolyan gondolta volna, ránk írt volna pl ma, hogy tudunk e menni holnap?

Én sem értem ezt így, azért is dilemmázok, mert 2x is mondta, én meg mind2x, megerősitettem, hogy jó nekünk az a hét vége és akkor nem szervezek semmit...

2021. dec. 17. 20:26
 10/15 anonim ***** válasza:
Ezelőtt a "meghivas" előtt mikor találkoztak a gyerekek? Volt köztük valami kapcsolat, mióta nem egy iskolába jarnak?
2021. dec. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!