Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lett ennyire túlzottan...

Miért lett ennyire túlzottan gyerekközpontú a világ? Miért mentik fel minden alól a gyereket?

Figyelt kérdés

Semmi elvárás nincs a gyerekek felé, minden egyre jobban kitolódik. A szoptatás, a beszéd, a járás, minden.


Plusz minden alól felmentik a gyereket: egy gyerek nem hisztizik, csak nem együttműködő és az érzelmeit fejezi ki. Hisztire, szülő megütésére szeretettel kell válaszolni. Nem szabad kiabálni a gyerekkel, mert sérül a pici lelki világa. Ne legyenek olyan elvárások egy 3 éves gyereknel, hogy köszönjön a szomszéd néninek. Akkor szokjon le a szoptatásról, amikor ő szeretne.

Lassan már az oktatást is úgy fogják alakítani, hogy mindenki akkor tanuljon meg olvasni, amikor megérik rá. Egy 7 éves gyereknél még teljesen normális, hogyha két matek feladat között anyuci cserél rajta pelenkát.


A régi vilag nem volt rossz, de ez, hogy mindig, minden esetben a gyereket nézik ("nem a világ született a gyerekbe, hanem a gyerek született a világba"), ez azért durva. Egy 4 éves gyereknek konkrétan könyörögni kell, hogy szokjon le a pelenkáról, mellről, viselkedjen, várjon pár percet.


2021. nov. 12. 16:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%
A legtöbb dologban egyetértek veled, a gyereknek korlátokra van szüksége, és megtanulni alkalmazkodni. Kellő türelemmel és kreativitással ezt úgy is el lehet érni - most átlag, normális gyerekre gondolok - hogy tényleg ne sérüljön a lelke. Egyébként szerintem pont az ad neki érzelmi biztonságot, ha felnőtt határozott, rászól, ha kell, irányítja, nem pedig hagyja "tombolni". Legrosszabb, ha a szülőn látszik a bizonytalanság, hogy ő most mit csináljon és inkább hagyja. Meg az is rossz, ha valaki lustaságból hagy rá mindent. De a régen általános túlzott szigor, ridegség sem volt jó. És azt is figyelembe kell venni, hogy nincs tökéletes szülő, nem is lehet mindig, minden helyzetben tökéletesen reagálni. De amiben nagyon egyetértek veled, hogy meg kell tanulni gyereknek is, felnőttnek is normális mértékben alkalmazkodni másokhoz és a világhoz. Túl én-központú lett a világ, ez nem jó.
2021. nov. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
86%
Hát nem tudom. Én 30 éves vagyok, de engem sem vertek vascsővel, hogy köszönjek, nem tettek csalánt a pelusomba, hogy leszokjak. Nem nagyon értem a kérdést.
2021. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
70%
A gyereknek kellenek a korlátok, így tud szocializálódni és így alakul ki pl. a biztonság, a bizalom, a tett és következmény közötti kapcsolat felismerése, az empátia.
2021. nov. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
23%

"Lassan már az oktatást is úgy fogják alakítani, hogy mindenki akkor tanuljon meg olvasni, amikor megérik rá."


Alig várom, hogy itt tartson a világ!


Amúgy jah, felháborító! Még a végén egy 25 éves embernek elvárásai lesznek, és nem csak megfelelni akar kifelé! Milyen világ jön, te jó ég! Még jó, hogy nem fogod megérni, mert lelkileg vagy már vagy 60.

2021. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!