Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Negatív dolog az, ha egy...

Negatív dolog az, ha egy gyerek mindent megkap?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Kicsit jómódúbb családból származom, és mindig megkaptam nagyon sok mindent, elég drága dolgokat is, illetve zsebpénzből is sokat kapok. És ezt már nagyon sokan szóvátették negatív dologként, velem egykorúak és idősebbek is. Miért?
2021. nov. 9. 22:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
35%
Mondod te,akitől láthatólag nem áll távol a gyereked bántalmazása... :(
2021. nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Én a jelenlegi gondolkodásmódomat köszönhetem annak, hogy ennyit költenek rám. Mivel megvan szinte mindenem amit szerettem volna, így ha pénz kerül hozzám, nem az az elsődleges dolgom, hogy elköltsem valamire, bár eddig is sokkal jobban spóroltam szerintem az átlagnál, és nem hülyeségekre költöttem. Viszont elkezdtem olyan dolgokra fordítani a pénzt, amiből profitálni tudok, és most már szinte csak az érdekel, hogy a pénzből még többet csináljak. Valószínűleg nem itt tartanék 18 évesen, ha sajnáltak volna tőlem mindent, hanem ott, hogy amint pénz került hozzám elköltsem valami hülyeségre. (Az ismerősi körömből kiindulva)
2021. nov. 10. 14:14
 23/23 anonim ***** válasza:
65%
A "mindent megkap" alatt mindenki rögtön az anyagiakra asszociál, pedig az a kevésbé káros szerintem. Sokkal rosszabb, ha minden figyelmedet megkapja a gyerek, körülötte forog az egész életed, nem mondasz neki soha nemet és soha semmire nem kell várnia. Na, az tényleg káros.
2021. nov. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!