Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Negatív dolog az, ha egy...

Negatív dolog az, ha egy gyerek mindent megkap?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Kicsit jómódúbb családból származom, és mindig megkaptam nagyon sok mindent, elég drága dolgokat is, illetve zsebpénzből is sokat kapok. És ezt már nagyon sokan szóvátették negatív dologként, velem egykorúak és idősebbek is. Miért?
2021. nov. 9. 22:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
64%

Na az 5.kommentbő ilyesztően süt a nagyképűség.

Mellé el tudom képzelni mit kezdene egyedül, 0 segítséggel.

Kérdező, ezért rossz. Ne akarj ilyen lenni

2021. nov. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
20%

Pénzügyes diplomával hidd el kihúznám valahogy egy magam is.🤣

Ha én nagyképű vagyok,akkor te meg irigy. Ne légy irigy! 🤪

2021. nov. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy meg vicces,hogy olyan kritizál,aki még helyesen se tud írni...te meg ezzel kezdj valamit.
2021. nov. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem itt azért két irányt kellene megkülönböztetni. Pl. nem legusztustalanozni szülőket, akik ilyen, vagy olyan okból úgy döntenek, ahogy. Lehet olyan ok van mögötte, amit laikus nem lát.

Na de visszakanyarodva:

Nem mindegy, hogy a szülők miért pénzelik a gyereket, milyen mértékben és emellett kap-e tudatosságot is az a fiatal, vagy csak támogatottan szórja a pénzt a feneketlen pénztárcából. Azzal nem értek egyet, ha valakinek pici gyerek korától tömik a zsebét és nem tanítják meg neki, hogy ez a pénz mennyit ér a mai világban. Ők lesznek az apuci által pénzelt lúzerek, már bocsánat.

És van az a kategória, ahol a szülők tehetősebbek és mindent megadnak a gyereküknek, de emellett a helyes értékrendet is megtanítják neki. Majd ha úgy látják az életkezdésnél, hogy rendben lesz a gyerek, akkor tolnak alá egy ingatlant és ő ezt világ életében értékelni fogja, mert vagyonos családban nőtt ugyan fel, de a pénz mellé helyes értékrendet is kapott.

Nekem utóbbi emberekkel semmi bajom, mert ők általában helyén tudják kezelni a helyzetet. Nem vágnak fel vele, hogy ezért ŐK megdolgoztak, nem néznek le magas lóról arra, aki küzd azért, hogy elérje ugyanazt, vagy hasonló szintet, ami neki "alanyi jogon járt". Szerencsések, hogy ilyen családból származnak és igen, kicsit irigy is vagyok, de ennek nem szokásom hangot adni, mert intelligens embernek tartom magam és ha intelligens emberrel ülök szemben, akkor nem érzek kényszert arra, hogy az orra alá dörgöljek bármit is, amihez semmi közöm (pl. hogy: "neked könnyű").

A bicskanyitogató a részemről az első kategória. Akit apuci tejel és cserébe még úgy is jár-kel, mint valami kiskirály, előadja a nagyembert, mindenkit lekezel, aki nem olyan életszínvonalon él, mint ő, közben pedig mindenki tudja, hogy egy gyufaszálat nem tett keresztbe azért, hogy úgy éljen, ahogy. Egy igazi lúzer, aki gazdag családba született. Persze ez sem feltétlenül az ő hibája, így ezeket az embereket inkább sajnálom. A szülei nem tanították meg az életre. Na az ilyen emberek szerintem igenis megérdemlik, hogy olykor kikerüljenek a kis burokból, amit húzott a család köréjük és jól pofán b*ssza őket olykor az élet. Nem a pénzük miatt, hanem a stílusuk miatt.

Szerintem az általános sztereotípia, amit itt is sokan emlegetnek abból adódik, hogy túlságosan összemosódik a két irány és sok esetben az életben sem tudjuk megmondani valakiről, hogy melyik kategóriába tartozik, mert nem ismerjük, csak a véleményünk van meg róla.

2021. nov. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
67%

Hát...

Még jóval kisebb a lányom nálad de voltak nálunk is problémák.

Nyolc éves koráig egyke volt.

Mindent megkapott a pénztárcánk függvényében persze.

Most sokkal követelőzőbb lett de lehet a tesó miatt.

A szüleink szerint elrontottuk.

Úgy voltunk vele ha egy van és nem is volt tervben a másik gyerek akkor miért ne adhatnánk meg neki mindent.

Lehet elrontottunk és igazuk van. Ez majd később kiderül.

Most 10 éves. A zsebpénze egy hétre 2500 Ft. Ebből büfézik általában. Volt aki ezt is soknak tartotta az anyukák közt.

Engem inkább a rivalizálás idegesít.

Sokszor összesúgnak a hátamögött az anyukák a suli előtt mert nem olcsó cipőbe, ruhákba jár. Mindig normális kényelmes dolgokat veszek neki amit én is felvennék.

De a felbujtó anyuka aki mindig dumál a hátunk mögött múltkor megkérdezte, hogy nincs- e kinőtt ruhája a lányomnak...

Na ennyi.

A rosszindulatú embereken én átnézek.

Mindenki tudja, hogy mennyi zsebpénzt és milyen drága ruhákat engedhet meg magának.

2021. nov. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
A rosszindulatú emberek mindig találnak majd fogást utolsó. Ha drága és szép ruhákban jár a gyerek, akkor azért, ha nem abban, akkor azért. Ha kap zsebpénzt, akkor azért, ha nem kap, akkor azért. Le kell tojni az ilyen embereket. Nincs jobb dolguk, mint állandóan más zsebében kotorászni. Az enyémben felőlem kotorászhat, nem jópofizok az ilyenekkel.
2021. nov. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
70%

15-ös vagyok.

A 16-os jól leírta.

Mindig lesz akit kinézzenek és akiről pletykáljanak.

Egyszer az a bajuk, hogy az egyik turiból öltözik egyszer meg az ha drága ruha van rajta. Már oda se megyek az iskola elé inkább a parkolóban várom a gyereket mert nem vagyok kíváncsi az álszent anyukákra. Múlthéten például az volt a bajuk, hogy a lányomnak minek veszek ilyen drága bakancsot. Az ő lánya nem válogat neki jó volt a 8000-es bakancs is a kínaiból. De amég az én lányom ezt egész télen tudja hordani addig ők még egyet vagy kettőt tuti vesznek és már vissza is jön az ára. Ugyanez volt a kabáttal is. A kínaiban 12000-érr vett neki egy kabátot és 7000-ért a H&M-ben szinte ugyanazt. (Tom Tailor mellesleg akciósan vettem 15.000-ért.)

Egy anyuka van köztük akivel jóban vagyok aki ezt visszamondja. 😂

A ruhákat a H&M-ben veszem mert a lányom 160 cm és nem igazán találok rá máshol ruhát. Nem is szeretnék máshol vásárolni mert itt nincs horror ár és a minőség is jó.

De akkor ezek szerint nem sűrűn járnak arra ha azt drágának gondolják.

Itt nem is az a baj, hogy ők ezt csinálják de az amikor már a gyerekük is ezt mondja a lányomnak akkor már azért zavaró.

Hála égnek őt nem érdekli az ilyen.

2021. nov. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
47%

12

Miért lennék írigy? 30 éves vagyok, van saját házam, autóm, hitelem nincs, nem is volt.

A különbség az, hogy én egyedül(!) elértem amit te nem.

2021. nov. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
26%

Éééés????? Ez kit érdekel? 😁 kérdeztem én?

Remelem te a gyerekeidnek se fogsz egy lyukas gatyát se adni,majd mindent érjenek ők el egyedül,már amennyiben igaz amit írsz,egyébként erősen kétlem,de mindegy,baromira unlak,úgyhogy hagyd az önigazolást mostmár,és engem is.Szia

2021. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
47%

Na ez az a hozzáállás amiért a gyerekem mindkét kezét eltörném 19.

Emberileg sajnos a béka segge alatt vagy.

2021. nov. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!