Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 èves gyerek 2 nyelven...

2 èves gyerek 2 nyelven beszèl, egyedül öltözik ès szobatiszta?

Figyelt kérdés

Van egy anyuka internetes ismerősöm, aki azt mondja ezeket tudja a gyereke. Az apuka mas nemzetisègű, ìgy okè lenne a 2 nyelv, de ilyen koràn? Pont 24 hònapos a gyerek. A dominàns nyelvesn 5-6 szavas mondatokban is beszèl, a masikon is mennek a a 2-3 szavasak.öltözni is tud egyedül, lassan persze, de helyère kerül minden. Szobatiszta is, magàtòl àllìtòlag.

Nem làttam a kislànyt szemèlyesen, de nekem tùlzònak tűnik. Tapasztaltabbak, szerintetek?


2021. nov. 1. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Kisfiam 2 évesen lett szobatiszta, simán lehet. Viszont még egy cipőt sem hajlandó felvenni 2.5 évesen, nemhogy öltözni. :D

2 nyelvű simán lehet, svájci ismerősömnek a kislánya 1.5 évesen szólalt meg magyarul, 2 évesen németül.

Szóval szerintem simán lehetséges.

2021. nov. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Vannak szülők akiknek a két nyelven beszélés azt jelenti, hogy tud 3 szót mindkét nyelven, egyedül öltözni: egyszer már beletalált a nadrág szárába, láttam már ilyet, nagy büszkeségében egyáltalán nem veszi észre, hogy tulajdonképpen hazudik.
2021. nov. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Barátnőm férje lengyel,a gyerek beszel mindkét nyleven. Öltözni nem igazán szeret,de abba is ügyes. Szobatiszta,26hónapos
2021. nov. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Lehetséges, de nyilván nem ez az átlagos.Bölcsi kezdésnél már az enyém is szobatiszta volt, az öltözésnél az túlzás h egyedül ment volna, de próbálkozott. Aztán vagy sikerült vagy nem.

Beszélni egy nyelven se csak a sajátján sikerült

Valóban számomra is kicsit hihetetlen h MINDENBEN kirívóan ügyes (ugye többnyire vagy ebben, vagy abban szoktak "jobbak lenne". De lehet h van ilyen is. Valamint én is tapasztaltam h hajlamosak túlozni.

Nekem a beszél azt jelenti h mondatokban fejezi ki magát. Még a lányom csak szavakat mondott addig nem azt mondtam h beszél hanem h "már mond szavakat"

Szóval ez nézőpont kérdése.

2021. nov. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

2 nyelven beszél: ez jelentheti azt is, hogy pár szót mond mindkét nyelven.

Egyedül öltözik: fel tudja húzni a nadrágot és a pólót, másnál segítség kell neki.

Szobatiszta:simán felfoghatja arra is, hogy belepisil a bilibe ha ráültetik, de nem jelez még és nem tartja vissza.

2021. nov. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Én elhiszem hogy megtanult valamennyire beszélni mindkét nyelven, de 5-6 szavas mondatokat túlzónak érzem. Lehet megtanítottak neki 1-2 hosszabb mondatot, amúgy meg a szokásos 2-3 szavas mondatokat alkotja gyakrabban.

A szobatisztaságot elhiszem.

Az öltözködést kétlem.

Mármint oké, felvesz valami egyszerűt, de gombok, cipzárak, csatok, fűzők, tépőzár, ezek mind nagyobb tudást igényelnek.

2021. nov. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Nekem azt mondta a nevelő a bölcsiben, hogy a gyerekek egyszerre egy területen fejlődnek. Például valaki hamar szobatiszta lesz, de utána kezd el a beszélésre gyúrni. Mások pedig fordítva. A lányok egyébként általában véve hamarabb kezdenek beszélni, mint a fiúk. A mi csoportunkan bölcsiben egy gyerek sem tudott teljesen önállóan öltözni. Bakancsot még oviban sem mindenki.

Egyébként most lett egy új munkatársam, aki Ausztriában nőtt fel, de magyarok a szülei. Szépen beszél, de azt mondja, sokszor nem érti, tehát nem anyanyelvi szinten beszéli a magyart.

Szóval szerintem, vagy lazábban értelmezi ezeket vagy kamuzik egy kicsit.

2021. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!