Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Mietta,...

Mi a véleményetek a Mietta, Paula, Szélia, Demetra és Trisa nevekről?

Figyelt kérdés
2021. okt. 22. 21:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Paula még elmegy.
2021. okt. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

4, a mai gyerekek nem fognak Mézgára gondolni.

Ellenben Paula egy boci...

2021. okt. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
71%
Megszokás kérdése. Szerintem például a Fruzsina, Teréz, Emerencia, Lenke ugyanilyen ocsmányul hangzik, csak ezek már meghonosodtak nálunk.
2021. okt. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
76%

#13 végre valaki gondolkodik és nem csak a szokásos berögzült fújolást nyomatja.

Ide lehetne még sorolni a Brigitta, Krisztina, Erzsébet neveket is. Amiket ugye sokan "magyar" névnek tartanak. 😂


Kérdező, a felsorolt neveknek nekem a hangzásuk miatt nem tetszik. De nem rosszabbak, mint amiket a 13-as felsorolt.

2021. okt. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%

"Megszokás kérdése. Szerintem például a Fruzsina, Teréz, Emerencia, Lenke ugyanilyen ocsmányul hangzik, csak ezek már meghonosodtak nálunk."


"Ide lehetne még sorolni a Brigitta, Krisztina, Erzsébet neveket is. Amiket ugye sokan "magyar" névnek tartanak."


Nyilván megszokás kérdése, csupán annyi a probléma, hogy ezeket a neveket már ÉVSZÁZADOK óta használjuk. (Mondjuk azért az Emerenciát innen kihúznám, ki a francnak van ilyen neve?)


A Mieatta, Szélia, Demetra és Trisa meg inkább egy mosópormárka név, minthogy embernek adnám. Sosem értettem az olyan embereket, akik a saját gyerekükkel akarnak kib..szni. Ez még felnőttként is rohadtul kellemetlen, ha valahol meg kell adni a nevedet, az ügyintéző meg nem érti, mert a büdös életben nem is hallott még olyanról hogy valakit Kovács Demetrának hívjanak. Abban sem vagyok biztos, hogy ezek valódi nevek.

2021. okt. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

#15 akkor jó, hogy évszázadokkal ezelőtt nem volt internet. 😂

Sok olyan név is használatos volt régen, amit manapság nem is hallottál. Attól még, hogy ma megszokott, ugyanazon az elven került a köztudatba.

2021. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
89%

Igen, sok régi nevet nem használunk ma, pl. az Ádám is évszázadokra eltűnt, most meg eléggé népszerű.

De itt most nem erről van szó, hanem hogy szerintem kellemetlen helyzetbe hozza a gyerekét az olyan, aki ilyen rohadt furcsa neveket ad neki. Ha már mindeképp azt akarod hogy kitűnjön a tömegből a puszta nevével, akkor második névnek add ezt neki, akkor fájdalommentesen hanyagolhatja majd.

2021. okt. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

#17 de pont ez az, hogy csak azért furcsa, mert ritkán (vagy egyáltalán nem) hallottad.


Volt idő, amikor egy kicsit foglalkoztam a családfa kutatással. Csak úgy nézzél meg 1800-as évek végén készült születési anyakönyveket. Rengeteg "rohadt furcsa" nevet adtak, ami akkor valószínűleg nem volt az.


De ha a 7 vezér nevére gondolsz, azok sem éppen megszokott nevek, pedig biztos nem ők voltak az egyetlen Ond, Kond, Tas, Töhötöm. 😄 (Álmos, Előd, Huba megszokottabb, azért nem írtam.)

2021. okt. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
84%

"#17 de pont ez az, hogy csak azért furcsa, mert ritkán (vagy egyáltalán nem) hallottad."


Igen. De most miért jössz x évszázada nemhasznált nevekkel, amikkel családfakutatás során találkoztál? Hogy jön ez a témához? Azok a saját korukban nagyrészt népszerű, gyakran használt, általános nevek voltak. Nyilván bármilyen szó tud névként funkcionálni, felőlem hívhatnak valakit Lakatos Nintendónak is, meg Kovács Ajtófélfának, vagy Kandisz Nórának, meg Németh Hammurappinak de miért a gyerekeden akarsz kísérletezni?


Vagy te ennyire a szíveden viseled a "Trisa" név helyzetét és csak azért adnál a gyerekednek ilyen nevet, mert ezzel majd feltámasztod a halálból?

2021. okt. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#19 nem, csak azzal jöttél (ha te voltál), hogy "Nyilván megszokás kérdése, csupán annyi a probléma, hogy ezeket a neveket már ÉVSZÁZADOK óta használjuk."


De valamikor valaki először adta és kísérletezett vele.

2021. okt. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!