Áprilisban töltötte a lányom az első évet. Mit csináljak, hogyha nem érti azt, amit mondunk neki?
És mégis mit csinálnak egy másfél éves gyerekkel? Megmondták, hogy amíg 3 éves nem lesz, diagnózist nem tudnak róla kiállítani. Pont ezért kérdezem itt, hátha.
Igen, fogyatékosozok. Ezzel nem sértek meg senkit, nem azt mondom, hogy szellemi toprongy, hanem szellemi fogyatékos. Mert olyan. Nem hallgat se a nevére, se semmire, nem ért meg dolgokat. Olyan. Ezt nem lehet másképpen kifejezni, de te ragadj le ennél
11 csak azért mondod ezt mert közelében sem voltal (hála Istennek) a valódi ketsegbeeseshez amiről írtál. Kívánom ne is kelljen! Csak ha valaha a környezetedben valaki így aggódik akkor inkább beszélgess vele, vedd komolyan és ne minositgesd mert még nagyon rátesz egy lapáttal :
Egyébként nem igaz, hogy nem adnak diagnózist!!! De nem az a lényeg hanem a fejlesztés. Járj utána ha van rá lehetőséged addig is vidd maganba, hogy valahogy tudjatok mihamarabb kommunikálni. (Nekem ezekben pl szinte semmit se tudott segíteni a védőnő.)
Adnak diagnózist
Keresd a helyi Pedagógiai Szakszolgálatot, írj nekik egy emailt. Válaszolni és segíteni fognak.
Hallásvizsgalat legyen meg, bera egészen pontosan.
A Szakszolgálatnál lesz kis beszélgetés és vizsgálat, szerintem első körben korai fejlesztést fognak javasolni.
A mi fiunknak ugyanezek a tünetek, ő autista, de nála egyebek is vannak (kéz repdesés, egymagában pörgés pl), egy év tsmt torna és korai fejlesztés után nekiállt beszélni, be se lehet fogni a száját! Bármi is legyen a gond - ha van egyáltalán probléma a gyermekeddel- nem kell pánikolni, de időben kell cselekedni, utána járni és segítséget kérni, mert minél később viszed, annál nehezebb behozni a lemaradást.
Aki pedig itt szenved, hogy épp mit mond a gyerekre vagy mit nem, nyilván nem tudja milyen kétségbeesetten kapálózni, amikor látod hogy a gyerekkel valami nem stimmel. Bár én sosem mondtam rosszat a sajátomra, de én is voltam mélyponton mint szülő, és mind másképp viselkedünk, másként dolgozzuk fel az ilyen szituációt. Gondolom egyikőtök gyereke sem pl egy nem beszélő autista gyerek, ti is kétségbe lennétek esve...
Ha egy szülő aggódik, igenis menjen utána a dolgoknak. Nem az a szeretet, ha nem nevezzük nevén a problémát. Vannak értelmi sérült, érzékszervi fogyatékos és más problémákkal küzdő gyerekek,és nagyon fontos a számukra, hogy az állapotukat minél előbb felismerjék, és a lehető leghatékonyabb fejlesztésekhez jussanak.
Ehhez viszont a szülőnek ki kell mondania, hogy a gyerekkel valami nincs rendben.
A kérdező egyébként nem úgy fogalmazott, hogy a gyerek "szellemi fogyatékos", hanem, hogy "úgy viselkedik mintha az lenne". Ennek sok oka lehet, és ezek között csak az egyik az, hogy tényleg a kisgyerek értelmi képességeivel van baj. De mindenképpen az viszi előre az ügyet, ha megkezdődik a baba kivizsgálása.
Én is a Pedagógiai Szakszolgálat felkeresését javaslom.
"Forduljon a háziorvoshoz és a védőnőhöz"
Vidéken sok helyen a felnőtt háziorvos látja el a gyerekeket. Tiszetelet a kivételnek, de előfordulhat, hogy autizmusról az Esőember című filmből szerezte az összes ismeretét. A védőnő is azzal gazdálkodik amije van. Ha tanult róla, jó, ha nem, az pech. Vagy felismeri a bajt, vagy nem, de ha ez a kisgyerek tényleg autista/értelmi sérült/hallássérült és lemarad a korai fejlesztésről, azt utólag semmi nem teszi jóvá. Az se, ha az illetékes szakemberek pár év múlva azt mondják, hogy sajnáljuk, tévedtünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!